Kaip ir kasmet šventės svečiai stebino savo išradingumu rinkdamiesi puošnius apdarus, dekoruodami stalus ir kraudami ant jų vaišes. Paprastai gana santūrūs klaipėdiečiai ruošdamiesi „Mėlynajai vakarienei“ entuziastingai ir kūrybiškai pasiduoda mėlynos spalvos aprangos kodui. Nuo ekstravagantiškų galvos apdangalų, perukų iki puošnių apdarų – aikštėje mirgėjo patys įvairiausi mėlynos spalvos atspalviai.
Mėlynavo ir šventės svečių stalai – mėlyni balionai, vėjo malūnėliai, porceliano indai, gėlių puokštės, įvairios dekoracijos. Išradingiausieji atsinešė net mėlynos spalvos ar atspalvio skanėstų – gėrimų, uogų, desertų. Aikštėje buvo ir keletas žmonių, kurie drauge su miestu šventė savo gimtadienį.
Anot „Mėlynosios vakarienės“ sumanytojos ir rengėjos, Jovitos Navickaitės-Petrikienės, šventės metu visada galima justi kaip Klaipėdos gyventojai myli savo miestą ir didžiuojasi būdami jo dalimi: „Mėlynoji vakarienė“ pagimdė tradiciją švęsti savo kaip klaipėdiečių tapatybę, o rugpjūčio 1 d. minimas miesto gimtadienis – geriausia proga visiems susitikti“.
Džiaugiamės, kad į „Mėlynąją vakarienę“ dalyviai rinkosi sąmoningai – laikėsi rekomenduojamo atstumo. Išlaikėme distanciją tarp svečių grupių, bet buvome kartu.
Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus organizatoriai šiais metais beveik perpus sumažino vakarienės svečių skaičių. Pernai į aikštę susirinko beveik pusantro tūkstančio žmonių, šiais metais – apie 700. „Buvo kilusi mintis šiais metais padaryti pertrauką, bet iš žinučių ir skambučių srauto supratome, kad miestiečiai laukia šios šventės, – pasakojo J. Navickaitė-Petrikienė. – Galiausiai sumažinome svečių skaičių, akcentavome saugumo svarbą. Džiaugiamės, kad į „Mėlynąją vakarienę“ dalyviai rinkosi sąmoningai – laikėsi rekomenduojamo atstumo. Išlaikėme distanciją tarp svečių grupių, bet buvome kartu“.
Šiais metais „Mėlynojoje vakarienėje“ koncertavo perkusijos ansamblis „Giunter percussion“, Andrius Gruodis su grupe, miesto gimtadieniui himną sukūręs Gytis Šimelionis, iš sostinės atvykęs mylimą miestą sveikino Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas, solistas Jonas Sakalauskas, drąsiausius tango ritmu šokti išviliojo solistė Beata Ignatavičiūtė, įvairaus žanro muziką laisvai interpretavo styginių kvartetas „Musica Libera“, visus pakilti ir judėti privertė atlikėjas Mantas Jankavičius bei po jo į sceną išėjęs Edgaras Lubys. Prieš prasidedant šventei ir jai baigiantis plokšteles suko DJ Lukas Feser.
Naujausi komentarai