Valstybės kontroliuojama bendrovė „Klaipėdos nafta“ teigiamai vertina teismo sprendimą, kad jai ypač nenaudingos ir jau nutrauktos sutarties su buvusia partnere - naftos produktų ekspedijavimo įmone „Naftos grupė“ iš dalies pripažinta neteisėta. Tačiau SGD terminalą statanti įmonė ketina sprendimą skųsti, nes teismo sprendimu privalo „Naftos grupei“ sumokėti beveik 3 mln. litų, bet to, teismas atmetė įmonės reikalavimą priteisti jai beveik 43 mln. litų nuostolių.
"Teismo išvadą, kad tarp "Naftos grupės" ir "Klaipėdos naftos" sudarytos sutarties nuostata dėl išimtinės teisės "Naftos grupei" suteikimo prieštarauja Lietuvos konkurencijos įstatymui, vertiname pozityviai, kadangi "Klaipėdos nafta" dar pirmosios instancijos teismui pateikė su tuo susijusius įrodymus. Tačiau Apeliacinio teismo nutarties dalis, kuria atmetamas "Klaipėdos naftos" priešieškinys ir jos atlygintinų tariamai "Naftos grupės" patirtų nuostolių suma sumažinama tris kartus, lyginant su pirmosios instancijos teismo sprendimu, vertintina kritiškai. Dėl jos peržiūros planuojama kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį teismą", - BNS sakė „Klaipėdos naftos“ atstovė spaudai Indrė Milinienė.
"Klaipėdos nafta" nesutinka su Lietuvos apeliacinio teismo nutartimi ir pasitarusi su teisininkais svarstys galimybę ją apskųsti", - pridūrė ji.
Apeliacinis teismas antradienį pripažino negaliojančia vieną sutarties dėl vakuuminio gazolio krovos nuostatą, sumažino „Klaipėdos naftai“ priteistą sumokėti sumą nuo 9,745 mln. litų iki 2,988 mln. litų bei atmetė “Naftos grupės” reikalavimą priteisti jai verslo praradimo nuostolius.
„Apeliacinės instancijos teismas pripažino, kad „Naftos grupės ir „Klaipėdos naftos“ 2004 metų gruodžio 22 dienos sutarties nuostata, suteikusi “Naftos grupei“ išimtines teises vakuuminio gazolio perkrovimui, yra negaliojanti, nes prieštarauja Lietuvos konkurencijos įstatymui“, - BNS pranešė teismas.
Apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2013 metų gegužės 20 dienos sprendimą bendrovių ginče dėl nuostolių atlyginimo. Teismas įvertino sutarties galiojimo terminą bei paslaugų teikimo ypatumus, be to, peržiūrėjo ir bylinėjimosi išlaidų paskirstymą.
Pasak teismo atstovės Kristinos Petrošienės, daugiau informacijos teismas teikti negali, nes procesas ir pirmos, ir apeliacinės instancijos teismuose buvo neviešas.
„Klaipėdos nafta“ pirmosios instancijos teisme pernai gegužę pralaimėjo ginčą su „Naftos grupe“ dėl nutrauktos sutarties - teismas tuomet pripažino, kad sutartis buvo nutraukta dėl „Klaipėdos naftos“ kaltės, todėl įmonės priešieškinį „ Naftos grupei“ dėl 42,627 mln. litų nuostolių atlyginimo atmetė bei įpareigojo įmonę atlyginti „Naftos grupei“ 9,745 mln. litų nuostolių bei 6 proc. metų palūkanų.
„Klaipėdos nafta“ Apeliacinio teismo prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo sprendimą.
„ Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis anksčiau BNS yra sakęs, kad sutartis su „ Naftos grupe“ privalėjo būti nutraukta, nes pati „Naftos grupė“ nevykdė sutarties sąlygų. Be to, sutartis buvo nuostolinga „ Klaipėdos naftai“ - Valstybės kontrolė nustatė, kad dėl šios sutarties bendrovė negavo mažiausiai 76,5 mln. litų pajamų.
„Naftos grupė“ prašė teismo priteisti 17 mln. litų nuostolių atlyginimo, grąžinti naftos produktų perteklių ir 2004 metų sutartį pripažinti nutraukta dėl „Klaipėdos naftos“ kaltės. „Klaipėdos nafta“ su tuo nesutiko - įmonė nustatė, kad nuo 2005 metų sausio iki 2010-ųjų gegužės ji galėjo patirti 42,627 mln. litų nuostolių.
Naujausi komentarai