A.Sabonis Klaipėdoje įsigijo apartamentus su vaizdu į jūrą (papildyta) Pereiti į pagrindinį turinį

A.Sabonis Klaipėdoje įsigijo apartamentus su vaizdu į jūrą (papildyta)

2010-01-08 05:00
Pokyčiai: "Minijos bangos" namo gyventojai įgijo garsų kaimyną – teigiama, kad namą ant namo primenantį būstą įsigijo A.Sabonis, kuris turi ir daugiau nekilnojamojo turto pajūryje.
Pokyčiai: "Minijos bangos" namo gyventojai įgijo garsų kaimyną – teigiama, kad namą ant namo primenantį būstą įsigijo A.Sabonis, kuris turi ir daugiau nekilnojamojo turto pajūryje. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Išskirtiniai apartamentai uostamiesčio centre turi naują šeimininką – "Klaipėdos" žiniomis, ilgai pardavinėtą ištaigingą butą Minijos gatvėje įsigijo Lietuvos krepšinio legenda Arvydas Sabonis.

Dienraščio šaltinio teigimu, prabangų būstą per du aukštus buvęs krepšininkas nupirko maždaug prieš tris savaites.

Tiesa, visais formaliais reikalais rūpinęsis ne pats A.Sabonis, o jo atstovai.

Apartamentus pardavusi bendrovė "YIT Kausta būstas" kategoriškai neatskleidžia jokių šio sandorio detalių. Vakar į telefono skambučius neatsakė ir A.Sabonis.

Dar visai neseniai "YIT Kausta būstas" savo internetinėje svetainėje 224 kv. m butą 19 ir 20 daugiabučio aukštuose siūlė už 1,1 mln. litų.

Apartamentiniam 6 kambarių būstui su daline apdaila taip pat priklauso 4 automobilių stovėjimo vietos požeminiame garaže.

Tikėtina, kad "YIT Kausta būstas" šį objektą pardavė už dar žemesnę, nei anksčiau pageidavo, kainą.

Prasidėjus sunkmečiui, bendrovei sunkiai sekėsi surasti pirkėją šiam išskirtinio išplanavimo būstui.

Daugiau nei prieš dvejus metus už butą naujai pastatytame "Minijos bangos" name buvo prašoma beveik 4 mln. litų.

Buvo tvirtinama, kad daugiabučio viršutiniuose aukštuose įrengti apartamentai – unikalūs, vieninteliai tokie ne tik kad uostamiestyje, bet ir visoje Lietuvoje.

Paskutinieji devynioliktas ir dvidešimtas pastato aukštai, suprojektuoti kaip atskiras dviaukštis butas, išoriškai atrodo tarsi namas ant namo.

Vakarinė būsto siena sukonstruota iš stiklo plokščių, kad neužgožtų marių ir jūros panoramos, pro kitus apartamentų langus ar išėjus į erdvią terasą uostamiestį galima apžvelgti iš bet kurios pusės.

Tačiau gilėjant krizei nekilnojamojo turto plėtotojams teko keliskart ir gerokai sumažinti buto kainą, iki jį galiausiai pardavė.

PAPILDYTA

Algimantas Bružas, NT agentūros „Aidila“ vadovas bei teisininkas:

Laikas palankus taip pirkimui, taip ir investicijai. Išskirtiniai objektai šiandien kainuoja keletą kartų pigiau nei prieš keletą metų. Be to, jų vis mažėja. Taigi galima rasti ir logikos tokiame žingsnyje.

Pačioje pradžioje, kai namas tik išdygo, buvo didžiulė euforija, žinoma, tokią euforiją išgyveno ne tik jį pastačiusi bendrovė, bet ir visa nekilnojamojo turto rinka. Buvo tikimasi keleto milijonų, arba keliolikos tūkstančių už 1 kv. m. Bet laikas viską sustatė į savo vietas.

4900 litų už kv. m yra daugmaž reali šiandienos naujos ir geresnės statybos kaina. Netgi ne pati mažiausia, ypač perkant didesnio ploto objektą. Šiandien naujos statybos būstų galime pasiūlyti ir pigiau, nuo 3500 litų už kv. m. Aišku, tai bus ne tokį išskirtinį įvaizdį ir perspektyvą turintys objektai.

Tačiau manau, kad parduoto būsto kaina galėjo svyruoti, būti mažesnė nei 4900 litų už kv. m. Šis įmonei likęs paskutinis neparduotas butas veikiau yra pelno dalis, o ne sąnaudų grąžinimo suma. Manau, kad pardavėjas turėjo laisvės ir galėjo pasielgti lanksčiau, mažindamas kainą, juolab kad jis nebuvo apribotas nei bankų, nei kokų nors ypatingų įsipareigojimų.

Nemanau, kad bendrovė šį būstą pardavė už savikainą, o jei objektas parduotas už daugiau nei milijoną litų, šį sandorį pavadinčiau su lengvu pelnu. Tai daugiaaukštis namas, jo savikaina neturėjo būti labai didelė, be to, įmonė pakankamai laiku buvo įsigijusi žemės sklypą. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra