Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena, minima penktadienį, Klaipėdoje nebus išskirtinė – nevyks jokių viešų renginių. Savivaldybės specialistai tik tikrins, ar gyventojai ir įstaigos laikėsi prievolės prie pastatų iškelti Lietuvos vėliavas, perrištas juodu kaspinu.
"Klausimas, ar Klaipėdoje minėti Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną, kelerius pastaruosius metus yra itin aktualus. Tačiau savivaldybės biudžete šiemet pinigų renginiams nenumatyta. Neteko girdėti, kad ir kas nors kitas juos organizuotų. Taip išeina, kad tą dieną kiekvienas minėsime taip, kaip sugebėsime", – neslėpė Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Mažonienė.
Ji tvirtino, jog teisės aktai savivaldybę įpareigoja organizuoti tik valstybinių švenčių, pavyzdžiui, Vasario 16-osios ar Kovo 11-osios, renginius. Todėl savivaldybė tai paveda savo įstaigoms arba perka renginių organizavimo paslaugą.
"Juodojo kaspino dieną galėtų organizuoti nevyriausybinės organizacijos. Jos galėtų pateikti projektą gauti paramą iš savivaldybės kultūros rėmimo programos ir pinigų veikiausiai būtų skirta. Tačiau tokių iniciatyvų pasigendame", – teigė R.Mažonienė.
Be to, ji svarstė, jog minėti Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną reikia rasti ir patrauklių formų. "Juk nevažiuosime dabar visi vėl stoti į Baltijos kelią. Situacija pasikeitė, vargu ar kas bevažiuotų", – samprotavo vyriausioji specialistė.
Rugpjūčio 23-iąją, rytoj, prie visų pastatų privaloma iškelti Lietuvos trispalves, perrištas juodu kaspinu.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė patvirtino, kad tądien specialistai tikrins, kaip mieste laikomasi šios prievolės. "Tikrinsime ne pirmą ir tikrai ne paskutinį kartą, juo labiau kad darbo diena, tad organizuoti tikrinimus yra paprasčiau", – sakė pašnekovė.
Ji pabrėžė, jog ir gyventojai, ir juridiniai asmenys jau įprato per valstybines šventes ar nurodytas atmintinas dienas iškelti valstybines vėliavas – reidai davė rezultatų, išmokė žmones laikytis tvarkos. "Aišku, 100 proc. drausmės nėra, tačiau teigiami pokyčiai – didžiuliai. Baudos, nors ir nedidelės, tikrai turi įtakos. Reikšminga detalė ir ta, jog prasižengėliai kviečiami nevengia atvykti į savivaldybę, kad jiems būtų surašytas protokolas", – tvirtino K.Vintilaitė.
Gyventojai, kurie nesilaiko prievolės iškelti valstybinę vėliavą, pirmą kartą gali būti baudžiami įspėjimu arba bauda nuo 10 iki 30 litų, už pakartotinį pažeidimą bauda siekia nuo 30 iki 60 litų.
Naujausi komentarai