Pereiti į pagrindinį turinį

Atslūgo darbo ginčų bumas

2016-11-23 18:00

Klaipėdos darbo ginčų komisijoje pastaraisiais mėnesiais sumažėjo darbuotojų ir darbdavių bylų dėl neišmokėto darbo užmokesčio, neatlygintos materialinės žalos, paskirtos drausminės nuobaudos ar nesuteiktų atostogų. Tačiau esą šios tendencijos gali būti laikinos.

V. Skaraičio / BFL nuotr.

Klaipėdos darbo ginčų komisijos pirmininkė Eglė Pocienė pasakojo, kad per mėnesį uostamiestyje išnagrinėjama vidutiniškai 30 darbo ginčų bylų. Teigiama, kad pastaraisiais mėnesiais ginčų, susijusių su darbo santykiais, sumažėjo, tačiau esą šios tendencijos veikiausiai laikinos.

"Pasitaiko, kai didelės įmonės susiduria su finansiniais sunkumais, nebemoka atlyginimų darbuotojams ir tada į Darbo ginčų komisiją pasipila labai daug pareiškimų iš vienos įmonės. Tokie dalykai ir lemia didesnį bylų antplūdį tam tikrais laikotarpiais", – teigė E.Pocienė.

Darbo ginčų komisija sprendžia individualius darbo ginčus. Tokiu ginču laikomas darbuotojo ir darbdavio nesutarimas dėl neišmokėto darbo užmokesčio, neatlygintos materialinės žalos, paskirtos drausminės nuobaudos ar nesuteiktų atostogų. Tačiau darbuotojo atleidimo iš darbo ar grąžinimo į pareigas teisėtumo klausimai, kaip ir anksčiau, sprendžiami teismuose.

"Dažniausiai į mus kreipiasi darbuotojai, ir praktika rodo, kad paprastai jų prašymai būna pagrįsti. Beje, pagrįsti būna ir darbdavių prašymai dėl materialinės žalos išieškojimo. Yra buvęs atvejis, kai darbuotojui teko sumokėti 9 tūkst. litų už padarytą materialinę žalą darbdaviui", – prisiminė E.Pocienė.

Šalis, nepatenkinta Darbo ginčų komisijos sprendimu, gali kreiptis į teismą, tačiau, pasak E.Pocienės, tokių atvejų per metus pasitaiko tik apie 3 proc.

Komisijos yra įsteigtos prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinių skyrių. Dvi jų veikia Klaipėdoje.

Siekiant, kad darbo ginčai būtų sprendžiami efektyviai ir skaidriai, darbo ginčų komisijose dirba tiek darbdavių, tiek darbuotojų (profesinių sąjungų) atstovai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų