Per dieną – po kelis prašymus
Sausį įsigaliojo įstatymas, leidžiantis uždrausti rūkyti balkonuose, terasose ar lodžijose. Nenorintiesiems kvėpuoti kaimynų dūmais tereikia kreiptis į savivaldybę.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis patarėjas Marius Pankevičius sako per dieną sulaukiantis trijų keturių prašymų.
Tačiau kai kurie kreipiasi be reikalo.
„Pirmasis skundas gautas sausio 4 d. Moteris nurodė, kad kaimynas rūko namuose, dūmai eina į laiptinę. Paskambinau, paklausiau, ar jis rūko balkone? Sako, ne – namuose. Dūmai eina per duris, ventiliaciją. Paaiškinau, kad tikrai neskelbsime nerūkymo zonos“, – prisiminė M.Pankevičius.
Rūkyti laiptinėse, patalpose ir taip draudžia kiti įstatymai.
M.Pankevičius atkreipė dėmesį, kad uždrausti rūkymą galima ne visuose balkonuose.
„Ne mažiau kaip pusė naudingojo ploto turi būti gyvenamosios paskirties“, – patikslino M.Pankevičius.
Pastate butų gali būti ir dešimt, tačiau jei didžiąją namo dalį užima įmonės ir parduotuvės – rūkorių atsikratyti nepavyks.
Galioja visiems
„Klaipėdoje yra tokių daugiabučių. Paskambino vienas gyventojas, kurio name praktiškai vien tik įmonės ir gydymo įstaigos, – prisiminė M.Pankevičius. – Sakau, galite kreiptis, bet draudimo tikrai nebus, nes jūs nepatenkate po įstatymo formuluote.“
Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojas, prieš kreipiantis dėl draudimo, patarė nepamiršti, kad jis galios visiems. Ne tik jus erzinančiam kaimynui.
„Karantinas vis dėlto kažkada baigsis, atvažiuos pas jus giminaičiai, išeis į balkoną parūkyti – jie lygiai taip pat pažeis draudimą. Įvertinkite ir tai. Kiti galvoja – aš paprieštaravau, reiškia, visiems draudžiama, o man galima“, – sakė M.Pankevičius.
Reaguos gavus skundą
Panašios patirties savivaldybė jau turi su automobilių parkavimu. Žmonės skuba uždrausti statyti kitiems, tačiau pamiršta, kad jiems patiems reikės kažkur palikti mašinas.
„Arba šiandien daviau – rytoj atsiėmiau. Kol kas dar tik pradžia, tad tokių atvejų neturime, bet jei matysime, kad žmogus paprieštaravo, atsiėmė, po to vėl paprieštaravo – tada jau spręsime, ar nepiktnaudžiaujama“, – teigė M.Pankevičius.
Draudimas rūkyti galioja tol, kol prašymą atsiima pats autorius. Arba išsikrausto.
Kaip draudimo laikomasi, nei policija, nei savivaldybė netikrins.
Tad bus reaguojama tik gavus konkretų skundą apie rūkymą. Pažeidėjui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų.
Jei buto, iš kurio balkono smilko cigaretė, savininkas neišduos rūkoriaus, jam pačiam gali tekti susimokėti nuo 30 iki 120 eurų.
Naujausi komentarai