Pereiti į pagrindinį turinį

Centras žengia pokyčių keliu

2015-10-15 16:00
DMN inf.
Centras atvėrė duris naujiems darbams.
Centras atvėrė duris naujiems darbams. / Organizatorių nuotr.

Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras 16-us savo veiklos metus pasitiko naujose erdvėse. Įsikūręs suremontuotose Baltijos gimnazijos patalpose, centras atveria duris naujiems darbams. Šiuo metu įstaigai laikinai vadovauja metodininkė Silvija Simpukienė, pakeitusi ilgametį direktorių Alfonsą Zvėrką.

Šventėje – būrys svečių

Antradienį Pedagogų švietimo ir kultūros centras organizavo renginį "Veiksmingas kvalifikacijos tobulinimas – pedagoginės bendruomenės sėkmės kriterijus". Simboliniu jo startu tapo Klaipėdos mero pavaduotojos Juditos Simonavičiūtės žodžiai, kuriais ji pabrėžė Baltijos mokyklos ir centro bendradarbiavimo svarbą. Anot jos, kartu mokymo įstaigos sugebės įsiklausyti, ko labiausiai reikia mokytojui.

Švietimo ir mokslo viceministrė Genovaitė Krasauskienė svečius supažindino su švietimo įstatymais, kurie apima pedagogų kvalifikacijos tobulinimą. Viceministrė išskyrė ir svarbiausią problemą – senstančią pedagogų bendruomenę.

Pasak G.Krasauskienės, šią problemą galima išspręsti, stengiantis paversti mokytojo profesiją patrauklesne, suteikiant jauniems mokytojams praktinę pagalbą.

Gerą toną davė bei teatrališkai trumpą paskaitą vedė psichologas Evaldas Karmaza, kuris akcentavo iššūkius, kuriuos pedagogams tenka įveikti šiandien.

Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Virgilijus Poškus palinkėjo, kad Pedagogų švietimo ir kultūros centras savo darbais mokytojams sukurtų tokią atmosferą, jog galvoje būtų šviesiau, o širdyje – šilčiau. Centro metodininkai pristatė įstaigos veiklas, parodė naujas patalpas. Šventinę nuotaiką kūrė 2014-ųjų Metų mokytoju tapęs Sergejus Treščenkinas ir S.Dacho mokytojų muzikinė grupė "Antro posmelio klubas".

Padeda tobulėti pedagogams

Miesto Pedagogų švietimo ir kultūros centras, įgyvendindamas savo misiją – kurti modernų kvalifikacijos tobulinimo ir patirties sklaidos centrą, tenkinti pedagogų profesinius, intelektinius ir kultūrinius poreikius – vykdo įvairiapusę veiklą: organizuoja pedagogų kvalifikacijos kėlimo ir patirties sklaidos seminarus (per metus surengiama apie 400 seminarų, įteikiama daugiau kaip 10 tūkst. kvalifikacijos kėlimo pažymėjimų), metodinius renginius (veikia 36 metodiniai būreliai), kūrybines popietes, rengia autorines parodas, kultūrinius renginius, kviečia į susitikimus su iškiliomis asmenybėmis.

Vykę susitikimai su filosofu Leonidu Donskiu, rašytoju Vytautu V.Landsbergiu, prezidentu Valdu Adamkumi sulaukė daug norinčiųjų pabendrauti ir pasiklausyti įtaigių ir širdį sušildančių žinomų žmonių žodžių.

Per pastaruosius 8-erius metus įstaiga dalyvavo septyniuose vietiniuose, penkiuose respublikiniuose ir septyniuose tarptautiniuose projektuose.

Į pagalbą mokytojams įstaigos interneto svetainėje įkurtas Edukacinės patirties bankas, kuriame mokytojai pristato savo metodinius darbus. Jais galima pasinaudoti praktinėje veikloje. Visą išsamią informaciją apie centre vykdomas veiklas galima rasti elektroniniu adresu kpskc.lt.

Organizuoja renginius

2014 m. pavasarį įvertinus centro veiklą, Švietimo ir mokslo ministerijos įstaiga buvo sėkmingai akredituota artimiausiems penkeriems metams.

Kiekvieną mėnesį Pedagogų švietimo ir kultūros centras rengia darbo planą, kuriame numatomi kvalifikacijos kėlimo, metodiniai ir kiti renginiai.

Spalį centras kviečia į drauge su kitomis įstaigomis organizuojamus renginius.

16–17 d. su Lietuvos muzikos mokytojų asociacija, Klaipėdos universiteto Menų akademijos Muzikos katedra bus surengtas tarptautinis seminaras "Muzika ir muzikinis ugdymas: tradicijos ir inovacijos".

29 d. su "Vėtrungės" gimnazija organizuojama respublikinė metodinė-praktinė konferencija "Kalbų mokymosi tikslai ir strategijų įvairovė". Kartu su Marijos Montessori mokykla-darželiu ir "Alma litera sprendimai" – metodinis renginys, kuriame bus pristatytos interaktyvių mokymo priemonių panaudojimo praktinėje veikloje galimybės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų