Miesto tarybai bus teikiamos tvirtinti daugiabučių namų prižiūrėtojų kontrolės taisyklės. Tačiau politikai jau dabar dvejoja, ar užteks pajėgų tvarkai užtikrinti.
Daugiabučių namų bendrijų, savivaldybės paskirtų administratorių, kitų prižiūrėtojų priežiūros ir kontrolės taisyklės vakar pristatytos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu.
Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis tvirtino, kad šios taisyklės uostamiesčiui nėra naujos.
Prieš ketverius metus miesto valdžia buvo patvirtinusi savivaldybės paskirtų daugiabučių namų administratorių priežiūros ir kontrolės taisykles. Pernai tokia tvarka buvo patvirtinta ir bendrijoms.
Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius pastebėjo, kad naujose taisyklėse savivaldybė prisiima labai daug atsakomybės. Politikas abejojo, ar užteks pajėgų užtikrinti jų įgyvendinimą.
„Taisyklės geros ir sveikintinos. Tikrai nesu prieš jas. Tačiau kiek žmonių dirba šioje srityje? Ar nebus taip, kaip su rūkymu daugiabučių namų laiptinėse. Esame uždraudę, o kontroliuoti nėra kam. Ar nereikia daugiau etatų skyriui, norint įgyvendinti tokias taisykles?“ – domėjosi tarybos narys.
Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė tvirtino, kad su daugiabučių namų prižiūrėtojais dirba trys, tiksliau – pustrečio žmogaus.
„Vienas rūpinasi bendrijų kontrole, o pusantro – savivaldybės paskirtais administratoriais. Pirmųjų Klaipėdoje yra apie 400, antrųjų – 12. Žmonių trūksta. Juolab kad dirbantis su bendrijomis darbuotojas rugsėjo 30 d. išeina iš darbo. Kiekvieno namo negalime patikrinti, tačiau tai darome atrinktuose. Anksčiau kreipėmės dėl darbuotojų trūkumo, tačiau daugiau nepriėmė“, – teigė vedėja.
Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas atkreipė dėmesį, kad Butų ir energetikos poskyriui padeda Viešosios tvarkos skyrius. Tačiau V.Gembutienė patikslino, kad pastarojo specialistai tik skiria nuobaudas.
„Kalbant apie bendrijas, įstatyme yra parašyta, kad pirmiausia jų valdymo organus turi kontroliuoti gyventojai. Vykdomi suplanuoti patikrinimai yra gera praktika. Kartais užtenka „pakalti“ vieną pelę, kad kitos išsilakstytų. Jei trūksta darbuotojų, gali kreiptis“, – dėstė vicemeras.
Naujausi komentarai