Pereiti į pagrindinį turinį

Gautą paramą skirs sūnaus mokslams

2013-10-12 06:30
Vytauto Liaudanskio nuotr.

Dienraščio „Klaipėda“ projekto „Gera daryti gera“ pirmoji dalyvė klaipėdietė Kristina Aršakuni vakar sulaukė paramos. Vienišai mamai, auginančiai autizmu sergantį sūnų, pagalbos ranką ištiesė projekto partneris bendrovė „Minibank“, valdanti prekės ženklą „piniginė.lt“.

Sujaudino vaiko liga

„Pats esu tėvas ir istorijos, kuriose kalbama ir apie vaikus, labai jaudina. Norisi prisidėti ir pagelbėti“, – kalbėjo įmonės „Minibank“ vadovas Jaunius Skierus.

Klaipėdietei K .Aršakuni J.S kierus įteikė tūkstančio litų paramą, kurią moteris prisipažino skirsianti savo sūnaus mokslams.

„Mes gyvename kukliai, šie pinigai tikrai bus panaudoti tam, kam tikrai labai reikia – vaiko ugdymui. Sūnus lanko privačią, specialiųjų poreikių vaikams skirtą, mokyklą, o tai nepigiai kainuoja“, – tikino K. Aršakuni.

J. Skierus domėjosi K. Aršakuni sūnaus pomėgiais, sugebėjimais.

„Pasaulyje yra nustatyta apie 150 autizmo rūšių. Džiaugiuosi, kad mano vaikas nėra agresyvus ir neturi kitų didelių autistams būdingų problemų. Nors jis puikiai mąsto ir net sprendžia logines užduotis, bet nekalba. Jis negali šaukštu valgyti, bet moka žodžius suvesti kompiuterinėje programoje. Kompiuteris jam yra viskas“, – pasakojo mama.

K. Aršakuni žodžiai, kad autistas berniukas, būdamas vos dvejų metukų, pats išmoko abėcėlę, nustebino J. Skierų.

„Autistai mąsto visiškai kitaip. Neįtikėtina, bet jis pats išmoko skaityti. Tokie vaikai turi išskirtinių gebėjimų, tačiau kalbos sūnus nesupranta, jis nesuvokia, kas jam sakoma. Tačiau nenusimenu ir tikiuosi, kad viskas bus gerai“, – tikino klaipėdietė.

Viltis – išvysti delfinus

Klausydamas optimizmo nestokojančios, tačiau problemų kamuojamos moters pasakojimo, J. Skierus prasitarė, kad tai galbūt ne paskutinė pagalba K. Aršakuni.

„Man žavu, kad mama nepasiduoda. Linkėčiau, kad prisidėtų ir daugiau galinčių pagelbėti šioje bėdoje. Manau, kad sulauksime 2015 metų, kai Jūrų muziejuje bus atnaujinta delfinų terapija. Jei viskas bus gerai, pamėginsime padėti berniukui išvysti delfinus. Kuo galėsime, tuo prisidėsime““, – pažadėjo J. Skierus.

Tai – ne pirmoji įmonės parama sunkiai sergantiems vaikams.

„Esame prisidėję prie vieno berniuko kovos su vandenlige. Jam labai reikėjo kamieninių ląstelių injekcijų, o viena jų – kainuoja apie 10 tūkst. litų. Tokios procedūros Lietuvoje neatliekamos, todėl buvo susitarta dėl gydymo Maskvoje“, – pasakojo J. Skierus.

Jis vis domisi, kaip berniukui sekasi. „Jo sveikata labai pagerėjo. Jau du kartus berniukui buvo atlikta ši procedūra. Mūsų įmonės nuomone, negalima likti nuošalyje, kai žmones ištinka bėda“, – kalbėjo J. Skierus.

Auka sugrįžta gerumu

Linkėdamas K. Aršakuni sėkmės, J. Skierus vylėsi, kad mažajam ligoniukui pavyks įveikti gyvenimo smūgius.

„Tikiuosi, kad jis ras savo vietą pasaulyje“, – viltį išreiškė „Minibank“ vadovas.

Jis pripažino, kad, dalyvaudami įvairiuose socialiniuose projektuose, verslininkai ne tik duoda, bet ir gauna – dvasinę grąžą.

„Ne tik pelną reikia krautis, bet ir sugebėti pasidalyti, juk tai sukelia geras emocijas, svarbūs ne tik materialūs, bet ir dvasiniai dalykai. Todėl skatinčiau ir kitas įmones prisidėti prie tokių projektų. Linkėčiau, kad projektas „Gera daryti gera“ taptų ilgalaikiu ir prie jo prisidėtų ne viena ar dvi, o daug įmonių“, – linkėjo J. Skierus.

Kitą penktadienį „Klaipėda“ pristatys dar vieną istoriją apie vienišą klaipėdietę, kuri laukia žmonių gerumo. O po dviejų savaičių dienraščio puslapiuose bus papasakota, kaip bus išspręsta jos problema.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų