Gilija – mažas upeliukas, savo vandenis plukdantis į Kuršių marias. Šiuo vardu Klaipėdoje lygiai 20 metų veikia ir pradinė mokykla. Šiandien čia dirbantys žmonės turi kuo didžiuotis – tai solidi įstaigos reputacija, kurią lėmė du dešimtmečius trukęs nuoširdus darbas su mažaisiais klaipėdiečiais.
Laimingas atsiskyrimas
Balandžio 1-ąją sukaks lygiai 20 metų, kai Klaipėdoje, vadinamajame Žvejybos uosto rajone, savarankiškai ėmė veikti 2-oji pradinė mokykla, vėliau pavadinta „Gilijos“ vardu.
Mokyklos vadovė Aldona Kasnauskienė pasakojo, kad įstaiga išaugo iš 15-osios vidurinės. Prieš pat atsiskyrimą šioje mokykloje buvo labai daug mokinių, tad pradinukams tekdavo mokytis dviem pamainomis.
Tada esą ir kilo idėja, kad reikia kurti naują struktūrą. Buvo nutarta pradinukus iškelti į greta esančių vaikų globos namų mokomąjį korpusą, kuris tuomet jau buvo ištuštėjęs, nes globos namų vaikus integravo į bendrojo lavinimo mokyklas.
„Įsikūrėme, suformavome kolektyvą, įsivedėme savo tvarką. Mumis tėveliai pasitikėjo, pradėjome dirbti. Iš pradžių buvo nuostata, kad čia ta pati 15-oji vidurinė, bet mums užteko metų, kad įrodytume, jog dirbame kitaip“, – apie naują pradžią pasakojo „Gilijos“ pradinės mokyklos vadovė A.Kasnauskienė.
Direktorė prisiminė, kad maždaug po dvejų metų buvo paskelbtas konkursas mokyklos pavadinimui. Pasiūlymų buvo ne vienas.
„Mums labiausiai tiko kolegės muzikos mokytojos Daivos Tiškuvienės idėja, kad mokyklą reikėtų pavadinti Gilijos vardu. Kadangi Gilijos upelis įteka į Kuršių marias, yra labai simboliška, kad mūsų vaikai, baigę 4 klases, įsilieja į plačiuosius Klaipėdos vandenis“, – teigė A.Kasnauskienė.
Solidi komanda
Nieko keisto, kad po kurio laiko gera iniciatyva neliko nepastebėta. Kai ėmė mažėti mokinių 15-ojoje mokykloje, vėl bandyta „Gilijos“ pradinę mokyklą susigrąžinti į savo glėbį. Tačiau nepriklausomybę pradinei mokyklai pavyko apginti.
Direktorė A.Kasnauskienė neslėpė, kad jėgų buvo įdėta labai daug, iškovotas autoritetas, tad bendruomenė pareiškė savo kategorišką nuostatą, kad nori likti savarankiški.
Mokyklos vadovė labai didžiuojasi mokytojų kolektyvu. Teigiama, kad čia kaitos beveik nėra. Per 20 metų išėjo vos keli mokytojai. Šiuo metu čia dirba apie 40 pedagogų.
„Pats didžiausias mūsų pasiekimas – tai puikus mokytojų kolektyvas, kuris nori dirbti. Nėra pas mus mokytojų kaitos, nėra to lakstymo. O tie, kurie ateina pas mus dirbti iš kitų mokyklų, labai džiaugiasi puikiais darbo santykiais“, – tikino direktorė.
Viena populiariausių mieste
Mokykloje mokosi daugiau nei 600 mokinių. Pirmokų ir antrokų jau antrus metus yra po septynias klases.
Mokyklos vadovė džiaugiasi, kad vaikų akademinių pasiekimų per tuos dešimtmečius buvo ir yra labai daug.
Mokykla jau bemaž 10 metų įsitraukusi į „Geros pradžios“ projektą. Ketverius metus vaikai mokosi bendrojo lavinimo dalykų ir tuo pačiu metu ugdomas jų kūrybiškumas.
„Geros pradžios pagrindas – humanistinė pedagogika, kuri orientuota į vaiką. Bendradarbiavimas su tėvais yra žymiai platesnis. Mano akimis, taip ugdomi vaikai išties būna kiek kitokie, drąsesni, kūrybiškesni“, – teigė viena iš „Geros pradžios“ projekto pradininkių mokytoja Virginija Jonavičienė.
„Poreikis tokiai mokyklai yra. Jei jo nebūtų, mes neegzistuotume. Labai džiaugiamės, kad klaipėdiečiai mumis pasitiki“, – sakė „Gilijos“ pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja Danguolė Plaščinskienė.
Jau antrus metus iš eilės sausio 2-ąją, kai tik ateinantiems mokslo metams pradedami registruoti pirmokai, prie raštinės rikiuojasi tėvelių eilė. Vos per kelias dienas buvo suformuotos keturios naujos pirmokų klasės. Tai esą šį tą reiškia.
Naujausi komentarai