Klivlandas – vienas iš daugelio susigiminiavusių su Klaipėda miestų.
Sulaukę pasiūlymo dalyvauti tarptautinėje konferencijoje, Vytauto Didžiojo gimnazijos (VDG) moksleiviai nė nesvarstė atsisakyti tokios galimybės.
"Pirma, gimnazijos bendruomenė turi potencialo susidoroti su panašiais iššūkiais. Antra, pasiūlymas atstovauti Klaipėdos miestui yra pripažinimas, kad VDG ugdo jaunus žmones, kurių kompetencijos ir kalbiniai įgūdžiai nesudaro jokių kliūčių deramai atstovauti tiek ugdymo įstaigai, tiek miestui tarptautiniu lygiu", – pabrėžė gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rita Kisielienė.
Konferencija vyko nuotoliniu būdu, tačiau VDG techninė bazė leidžia įgyvendinti tokio masto projektus.
Šis renginys ("Cleveland Conference") vyksta jau trečius metus ir pagrindiniai organizatoriai yra Klivlando miesto tarybos Užsienio reikalų skyrius, viešoji biblioteka ir Klivlando susigiminiavusių miestų biuras.
Klaipėdiečių komanda, kaip ir kitų miestų atstovai, buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse "Diplomatic simulation" ir jiems reikėjo "diplomatinėmis priemonėmis išspręsti konfliktinę situaciją viename iš pasaulio regionų".
Vienas sunkesnių etapų buvo dokumentų nagrinėjimas ir strategijos kūrimas.
VDG komanda (IV a kl. gimnazistai) – Ugnė Lastauskaitė, Redita Tirlikaitė, Greta Targamadzė, Kajus Žutautas, Astijus Markauskas – gavo sudėtingą vaidmenį – atstovauti karinėje srityje dominuojančiai, ekonomiškai stipriai, strateginius resursus (nafta ir dujos) turinčiai valstybei.
Nepaisant to, komanda puikiai susidorojo su užduotimi, pasirodė solidžiai ir profesionaliai, lyginant su oponentais iš Italijos ar Prancūzijos.
"Nėra jokios abejonės, kad tarptautinė patirtis, kurią įgijome šioje konferencijoje, bus puikus proveržis siekiant pokyčių ugdymo procese. Šiuolaikinė gimnazija negali atsisakyti tradicinio požiūrio į ugdymą, tačiau privalo koja kojon žengti su naujovėmis", – įsitikinusi R.Kisielienė.
Naujausi komentarai