Prie laiptinės – kliūtis
Pietinėje miesto dalyje esančio daugiabučio namo gyventoja pasakojo, kad taksi paslaugas teikiantis kaimynas rūpesčių kėlė kurį laiką.
"Negalime normaliai išsimiegoti. Visą naktį tik ir girdi, kaip automobilis išvažiuoja, grįžta. Burzgia variklis, trankomos durys. Marširuoja pirmyn atgal. Ypač savaitgaliais. Patogu sėdėti namie šiltai ir priiminėti užsakymus. Nerūpi, kad kenčia kaimynai. Negali prasiverti langų ir prasivėdinti patalpų", – piktinosi moteris.
Klaipėdietė atkreipė dėmesį, kad labiausiai dėl kaimyno taksi teikiamų paslaugų kenčia pirmo ir antro pastato aukštų gyventojai. Kitus triukšmas pasiekia ne taip stipriai.
Gyventojams užkliuvo ir tai, kad taksi pastatoma po langais, prie pat įėjimo į laiptinę.
"Matyt, taip patogiau. Nereikia eiti toli iki automobilio. Stovi šalia", – spėjo moteris.
Pasak gyventojos, prie pat laiptinės durų pastatyta mašina gali sukelti rūpesčių. Jei įvyktų nelaimė, prie namo negalėtų privažiuoti greitosios medicinos pagalbos ar kitos tarnybos automobilis.
Kodėl kiemas turi virsti taksi būstine?
"Ar taip galima elgtis? Juk pagal taisykles prie įėjimo į laiptinę galima tik sustoti, o ne laikyti mašiną. Juolab kad kitoje gatvės pusėje yra daug vietos. Galėtų ten stovėti, kur niekam netrukdytų, ir dirbti. Kodėl kiemas turi virsti taksi būstine?" – klausė moteris.
Trūksta tik vilkiko
Klaipėdietė atkreipė dėmesį, kad šalia daugiabučio namo esanti žemė priskirta namui, įteisinta.
Gyventojai yra įsirengę užkardą, kad į kiemą neįvažiuotų svetimi.
Pakabintos ir informacinės lentelės, kad valda – privati, pašaliniams įeiti draudžiama.
Pasak moters, pirmyn ir atgal važinėjantis taksistas neretai palieka pakeltą užkardą, kuris tampa lengvu vėjo "grobiu".
Klaipėdietė tvirtino, kad veikiausiai dėl tokio neatsakingo kaimyno elgesio nepigiai kainavusį įrenginį dažnai tenka remontuoti.
Gyventoja pasakojo, kad bandyta su taksi vairuojančiu kaimynu kalbėtis, tačiau šis esą nebendrauja.
"Su tokia problema buvome susidūrę prieš porą metų. Tada skambinau ir į taksi įmonę ir apie problemą kalbėjome gyventojų susirinkime. Kaimynas buvo aprimęs, tačiau vėliau viskas vėl iš naujo prasidėjo. Dabar kelias savaites ir ramu, bet nežinosi, kada vėl bute įkurs savo būstinę, o kaimynai turės klausytis naktimis burzgiančių variklių ir durelių trankymo", – pasakojo moteris.
Anot klaipėdietės, suprantama, kad vyras gyvena name ir turi teisę prie jo palikti savo automobilį, tačiau abejonių kelia tai, ar savo namus galima paversti iškvietimų priėmimo būstine.
"Matyt, jis jaučiasi gudresnis už kitus. Mūsų name gyvena daug vairuotojų. Kas būtų, jei šie visi atvairuotų savo darbo mašinas į kiemą ir sustatytų po langais? O jei koks nors vienas vairuotų vilkiką ir norėtų čia jį laikyti?" – klausė moteris.
Įjungti variklį – ne pažeidimas
Pasak Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės, panašių nusiskundimų pastaruoju metu nėra sulaukta.
"Jei gautume pranešimą, aiškintumėmės situaciją, atliktume tyrimą. Reikia įsitikinti, ar vairuotojas iš tikro kelia triukšmą. Paprastai automobilio variklio įjungimas nebūna toks triukšmingas, kad viršytų normas. Juk kiekvienas žmogus gali ateiti, įjungti mašiną ir išvažiuoti. Nesvarbu, ar diena, ar naktis. Čia nėra nieko neleistino. Tačiau, jei tai vyksta dažnai arba ilgai burzginama mašina, tuomet kitas klausimas. Reikia išsiaiškinti visas aplinkybes, surinkti įrodymus", – tvirtino vedėja.
K.Vintilaitė pabrėžė, kad pirmiausia reikia nustatyti, ar vairuotojas teisėtai teikia paslaugas, ar turi visus reikiamus dokumentus, atitinka reikalavimus.
Tada aiškintis, ar iš tikro trikdoma gyventojų rimtis.
Jei mašina dažnai važinėjama pirmyn ir atgal tamsiu paros metu, tai gali būti vertinama kaip neseniai miesto tarybos atnaujintų Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių arba Administracinių nusižengimų kodekso, kuriame numatyta atsakomybė už rimties trikdymą, pažeidimai.
"Tai galima būtų pasakyti, tik surinkus visą informaciją, įvertinus visas aplinkybes, turint įrodymų", – teigė vedėja.
Skundėsi senamiesčio gyventojai
Pasak K.Vintilaitės, teisės aktuose nėra numatyta, kad taksi ar kitas verslo paslaugas teikiantis lengvasis automobilis negali stovėti daugiabučio namo kieme.
"Kelių eismo taisyklės reglamentuoja eismą gyvenamojoje zonoje. Tie patys reikalavimai taikomi ir daugiabučių kiemams. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad tokiose vietose negalima stovėti įjungus transporto priemonės variklio ilgiau, nei reikia paruošti ją važiavimui. Taip pat yra apribotas mašinų, kurios gali įvažiuoti į gyvenamąją zoną ar kiemus, dydis", – aiškino vedėja.
K.Vintilaitė tvirtino, kad pastaruoju metu negaunama skundų dėl taksi automobilių keliamo triukšmo.
Vasaros sezonu tuo piktinosi senamiesčio, kur susitelkę daug kavinių, barų, gyventojai.
Žmonės skundėsi nuolat prie namų burzgiančiais taksi varikliais, vairuotojų leidžiama muzika.
"Taksi automobilių keliamas triukšmas buvo sudėtinė bendro triukšmo dalis. Į tokius pranešimus buvo reaguojama. Organizuoti patikrinimai tamsiuoju paros metu. Dabar tokių skundų nesulaukiame. Šis – pirmasis pastaruoju metu", – tvirtino vedėja.
Anot K.Vintilaitės, dabar daugiausia sulaukiama pranešimų dėl taksi apipavidalinimo stokos, vairuotojų rūkymo mašinose, neįjungto taksometro. Dėl tokių skundų atliekami tyrimai.
Naujausi komentarai