Gyventojus piktina išraustas kiemas Pereiti į pagrindinį turinį

Gyventojus piktina išraustas kiemas

2025-04-24 14:40

Išraustas kiemas ir sustoję darbai gali būti ne tik nepatogumas kelių namų gyventojams, bet ir požymis, kad jų laukia kur kas didesni nemalonumai, nei jie galėjo numanyti. Šiomis dienomis Liepų gatvės 23 namo gyventojai turės apsispręsti, ar sutiks mokėti šimtus ar net tūkstančius eurų už vamzdžio sutvarkymą.

Gyventojus piktina išraustas kiemas
Gyventojus piktina išraustas kiemas / Gyventojų nuotr.

Trys namai – vienas kiemas

Liepų gatvėje yra trys sienomis sukibę namai, tačiau turintys savus adresus ir gyvenantys skirtingomis aktualijomis. Tarp dviejų didelių 21-uoju ir 25-uoju numeriais pažymėtų namų yra 23-iasis, kuriame gyvena vos šešios šeimos.

Būtent jame prieš porą savaičių nebuvo vandens. Paaiškėjo, kad tai dėl gedimo vamzdyje, esančiame prie namo.

Darbininkai iškasė griovį, rado prakiurusį vamzdį. Kurį laiką namo gyventojai neturėjo jokio vandens. Betvarkant vandens tiekimo vamzdį trūko karšto vandens ir šildymo vamzdžiai. Darbininkai vargais negalais sutvarkė gedimą.

Po dviejų dienų butuose iš čiaupų pradėjo tekėti vanduo. Atrodė, kad problema išspręsta. Bet taip galėjo atrodyti tik iš šalies.

Jaučiasi nesaugūs

Laikas bėgo, kaimynai ėmė nerimauti dėl atviros duobės kieme.

Sunerimo ir gretimo Liepų gatvės 21-ojo namo gyventojai.

„Gyvename tarsi statybų aikštelėje. Įmonė „Bonus Admin ir CO“ pradėjo darbus, tačiau jų taip ir neužbaigė – iškastas kiemas liko be priežiūros, o mes, šalia gyvenantys žmonės, baiminamės, kad gali įvykti nelaimė. Ar tai normalu – gyventi lyg karo zonoje? Išrausė viską, pravažiuoti beveik neįmanoma, o vaikščioti ten iš viso pavojinga! Kas bus, jeigu kas nors susižalos?“ – piktinosi šio namo gyventoja Danguolė.

Moteris teigė, kad kiemas, kuris anksčiau buvo patogi vieta automobiliams statyti, dabar tapo ne tik nepatogus, bet ir pavojingas. Kasdami griovį darbininkai išvertė asfaltuoto kiemo dangą, paliko atvirą griovį, statybinės atliekos suverstos viduryje kiemo, įspėjamųjų ženklų nėra. Pasak namo gyventojos, visa tai ne tik apsunkina kasdienį judėjimą, bet ir kelia realų pavojų eismo saugumui.

Ji nerimavo dėl vaikų ir senolių saugumo.

Moteris pasakojo, kad kaimynai ne kartą bandė susisiekti su darbus vykdančios įmonės darbuotojais, bet atsakymo nesulaukė. Anot jos, „Bonus Admin ir CO“ atstovai į skundus esą nereaguoja, o kiemas liko išraustas.

„Mes mokame mokesčius, gyvename miesto centre, o sąlygos – blogesnės nei kokiame užkampyje. Tokia neatsakinga darbų eiga nedovanotina“, – piktinosi Danguolė.

Jos teigimu, kol atsakingi asmenys delsia, tiek vyresnio amžiaus žmonės, tiek šeimos su mažais vaikais priversti kasdien laviruoti tarp pavojų savo kieme.

Piktindamasi šia situacija moteris bandė klausti, kiek ilgai dar reikės laukti, kol teritorija bus sutvarkyta?

Nenorime šokiruoti gyventojų, deriname su jais apmokėjimo galimybę.

Vamzdžius būtina pakeisti

Namus administruojančios bendrovės „Bonus Admin ir CO“ vadovas Gvidas Skirutis paaiškino apie susidariusią situaciją.

„Liepų gatvės 23 namo vandentiekio ir šildymo tinklai – visiškai sutrūniję. Anksčiau jie buvo sutvarkyti tik iš dalies. Mums teko lokalizuoti problemą, atkurti tiek šalto, tiek karšto vandens tiekimą. Bet jei šiuos vamzdžius iškart užpilsime žemėmis, tai bus labai blogas sprendimas, netrukus sulauksime kito gedimo. Jie yra tokios būklės, kad šiuos vamzdžius galima vos ne rankomis išrinkti, jie gal jau pusšimtį metų buvo nekeičiami. Problemą reikia spręsti iš esmės. Dabar viskas laikosi ant garbės žodžio. Dauguma gyventojų jau pažadėjo sumokėti, svarbu, kad vamzdžiai būtų sutvarkyti. Laukiame galutinio visų gyventojų pritarimo šiems darbams, tada iškart jų imsimės“, – paaiškino G. Skirutis.

Teks mokėti tūkstančius

Reikalas tas, kad iš esmės suremontuoti vamzdžius kainuos labai daug, sąmata jau patvirtinta. Šį klausimą būtina aptarti su namo gyventojais. Jie turi pritarti tokiam remontui. O mokėtina suma bus tikrai įspūdinga, juo labiau kad name yra viso labo 6 butai.

21-uoju numeriu pažymėtas namas neturi savo rūsio, jo šilumos punktas yra įrengtas 21-ojo namo rūsyje, todėl vamzdynų trasą teko atkasti, ji driekiasi iš 21 į 23 namą.

„Jei namas būtų didesnis, nebūtų problemos. Nenorime šokiruoti gyventojų, deriname su jais apmokėjimo galimybę. Žmonės turi raštu pateikti savo pritarimą. Vienam butui šis remontas gali kainuoti nuo pusantro iki 2 tūkst. eurų. Brangūs ardymo darbai, dar kainuos ir asfaltavimas. Atrodo, mažas šilumos mazgas, o tokios didelės problemos. Kitos išeities nėra. Būsime lankstūs, leisime pateiktą sąskaitą sumokėti per ilgesnį laiką“, – pasakojo namą administruojančios įmonės vadovas.

G. Skiručio žiniomis, name gyvena pensininkų pora ir vieniša pensininkė. Šiems žmonėms galbūt bus leista išmokėti jiems skirtą remonto sąskaitos dalį per pusmetį, o gal ir metus. Remontui apmokėti ketinama panaudoti ir kaupiamąsias lėšas.

Šią savaitę jis tikėjosi jau turėti gyventojų parašus ir pradėti darbus kieme, kurie gali užtrukti ne daugiau nei trys dienos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų