Neregistruotus gyvūnus auginantys klaipėdiečiai turėtų suklusti. Nuo kitų metų šunų ir kačių registracija bus privaloma. Neatmetama galimybė, kad gali didėti ir jos mokestis.
Kaina gali kilti
Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys sakė, kad pastaruoju metu neregistruotų gyvūnų šeimininkai nėra baudžiami. Sankcijos taikomos dėl Gyvūnų laikymo Klaipėdoje taisyklių, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimų nepaisymo. Dažniausiai šeimininkams bauda skiriama už tai, kad šie netinkamai vedžioja augintinius, nesurenka ekskrementų, nepasirūpina gyvūno skiepijimu nuo pasiutligės.
V.Valys informavo, kad nuo kitų metų šunų ir kačių registracija bus privaloma. Gyvūnų duomenys bus kaupiami bendroje šalies bazėje.
Šiuo metu tokios nėra. Registruoti buvo privaloma tik pavojingoms veislėms priskiriamus šunis.
V.Valys paaiškino, kad gyventojai, kurie jau yra užregistravę savo augintinius, nenukentės. Jiems to nebereikės daryti. Dabar už šuns registraciją reikia mokėti 10, o katės – 5 litus. Tai – vienkartinis mokestis.
Vedėjas pabrėžė, kad šis mokestis nesusijęs su mokamu už daugiabučiuose namuose laikomus gyvūnus.
"Manau, kad gyvūnus jau užregistravę žmonės turės ir naudos. Tiesa, gali būti, kad registracijos mokestis kils", – tvirtino vedėjas.
Piktina pridergtos laiptinės
Kontrolieriai periodiškai tikrina, ar klaipėdiečiai tinkamai prižiūri savo augintinius. Pasak V.Valio, pažeidimų šioje srityje mažėja. Vis daugiau šeimininkų surenka savo šunų ekskrementus.
"Tai akivaizdu ir iš pačių šunų vedžiojimo aikštelių. Jos tapo švaresnės. Tačiau situacija šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyje yra geresnė nei pietinėje. Gal žmonės kultūringesni", – svarstė vedėjas.
Klaipėdiečiai dažniausiai skundžiasi, kad gyvūnai vedžiojami be pavadėlio, šeimininkai nesurenka jų ekskrementų, augintiniai kelia triukšmą, apšlapina laiptines.
Pastaruoju metu, anot V.Valio, nebepasitaiko skundų dėl daugiabučiuose namuose be leidimų laikomų pavojingoms veislėms priskiriamų šunų ir jų mišrūnų. Tai daryti yra draudžiama.
"Matyt, tie, kurie tokius šunis laikė be leidimų, išvežė į rajoną", – mano vedėjas.
Sulaukia gyventojų skundų
Vykdant patikrinimus, didžiausias dėmesys yra skiriamas vietoms, dėl kurių sulaukiama daugiausia nusiskundimų. Paskutinį kartą reidas buvo organizuojamas pietinėje miesto dalyje.
Buvo nustatytas vienas pažeidimas. Šuo lauke bėgiojo be pavadėlio. Nors gyvūnas buvo su antsnukiu, taip vedžioti šunį draudžiama. Už tokius pažeidimus pirmą kartą prasižengusiam asmeniui gresia įspėjimas arba bauda iki 57 eurų.
Taip pat jis turi galimybę sumokėti pusę minimalios baudos, o tai siekia 2 eurus. Pasikartojus pažeidimams, sankcijos yra griežtesnės.
V.Valys priminė, kad pasikeitus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymui antsnukis yra privalomas tik kovinių ir pavojingų veislių šunims. Jų sąrašas yra patvirtintas.
Naujausi komentarai