Pernai gegužės pabaigoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Klaipėdos departamento specialistai nurodė, kad atvykę ukrainiečiai su savimi atsivežė pusantro šimto augintinių, tarp kurių – šunys, katės, net viena žiurkė.
Iki šiol augintiniams yra atliekamos procedūros – ženklinimas, skiepijimas, suteikiama kita pagalba.
Vis dėlto kiek šiuo metu uostamiestyje glaudžiasi iš Ukrainos atvežtų augintinių, nėra tiksliai žinoma.
Kiekvienas registruojantis augintinį be dokumento neišsisuks, pradžioje turi būti pateikiamas savininko pasas, toliau – gyvūno dokumentai ir pats gyvūnas.
"Nevedame atskiros statistikos, kiek gyvūnų atvyko. Jokių ligų jie tikrai neatvežė, tvarkingai registruojami. Kompensacija kaip buvo, taip ir yra – veterinarijos gydytojams apmoka už sunaudotas priemones ir darbą, kiti veterinarijos gydytojai net neima pinigų. Kiekvienas registruojantis augintinį be dokumento neišsisuks, pradžioje turi būti pateikiamas savininko pasas, toliau – gyvūno dokumentai ir pats gyvūnas", – paaiškino VMVT Klaipėdos departamento vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Ilona Urbutienė.
Anot jos, situacija pasikeitusi, gyvūnų nebeatvežama tiek daug, kiek buvo vasarį–kovą, prasidėjus karui.
Taip pat primenama ir vietiniams gyventojams pasirūpinti savo keturkojais.
"Nuo gegužės 1 d. pagal įstatymą visi augintiniai – šunys, katės, šeškai turi būti suženklinti ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre. Jeigu nėra ženklintas, savininkas turi kreiptis į veterinarijos gydytoją, šis atlieka visą paslaugą – nuo ženklinimo iki duomenų suvedimo į sistemą. Tie, kurie atvažiuoja iš kitų šalių, turi atvykti su gyvūnu jau pas mus, augintiniai būna suženklinti ir jų duomenys įvedami į registrą", – teigė I. Urbutienė.
Naujausi komentarai