Pereiti į pagrindinį turinį

Ieškoma būdų kelių erelių tramdymui

2024-10-15 13:00

Nedidelės gyvenamųjų namų bendruomenės suka galvas, kaip sutramdyti greičio mėgėjus. Kai kurie gyventojai auklėja agresyvius vairuotojus socialiniuose tinkluose, o kai kam šovė mintis imtis socialinės reklamos.

Ženklas: tokia socialinė reklama patiko privačių namų bendrijų gyventojams, tačiau ženklo įrengimui yra ribojimų.
Ženklas: tokia socialinė reklama patiko privačių namų bendrijų gyventojams, tačiau ženklo įrengimui yra ribojimų. / Vaizdo įrašo stop kadras, Freepik.com nuotr.

Kreipėsi į vairuotojus

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas ženklas, pritvirtintas prie kelio ženklų stovo gyvenvietėje.

Iš vienos pusės matyti, kad yra įrengtas ženklas „Gyvenamoji zona“. Šis ženklas įspėja, jog čia važiavimo greitis ribojamas iki 20 km/val.

Pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones, todėl juos privaloma praleisti.

Taip pat draudžiama stovėti įjungus transporto priemonės variklį ilgiau, nei būtina paruošti transporto priemonę važiuoti, taip pat nuvalant sniegą ir panašiai.

Tokie reikalavimai taikomi ne tik zonose, pažymėtose šiuo ženklu, bet ir visuose daugiabučių namų kiemuose.

Važiavimo tvarkos pažeidimas gyvenamosiose zonose ir daugiabučių kiemuose užtraukia vairuotojams baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Iš kitos pusės ant minėto stovo gyventojai sumontavo į kelio ženklą panašų užrašą „Vairuok, lyg tavo vaikai čia gyventų“.

Marius Poimanskis. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Įžvelgė pažeidimą

Paaiškėjo, kad tokių ženklų savo teritorijose norėtų ne tik klaipėdiečiai, bet ir palangiškiai. Apie tokius ženklus svajoja ir šalia uostamiesčio įsikūrusių gyvenamųjų namų rajonų žmonės.

Klaipėdos savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis, žvilgtelėjęs į tokį ženklą, pirmiausiai patarė dėl jo legalumo tartis su policijos pareigūnais.

„Nors prisiminkime ženklus, kurių buvo apstu ne tik uostamiestyje, „Įjunk šypseną“. Nors tokio kelio ženklo ir nėra, tačiau tą kartą mes suderinome leidimus įrengti tokius ženklus. Tai labiau socialinė reklama. Ir ji tikrai nebuvo bloga“, – svarstė M. Poimanskis.

Tai labiau socialinė reklama.

Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistas Gediminas Radzevičius aiškino, kad nuotraukoje iš karto pastebėjo pažeidimą.

„Jokia socialinė ar kitokio pobūdžio reklama negali būti montuojama ant kelio ženklui skirto stovo. Tai – pažeidimas. Kažkada Klaipėda ant kelio ženklų stovų nežinia ko buvo prisimontavusi“, – teigė G. Radzevičius.

Paaiškėjo, kad tokį ženklą pasigamino ir savo sklypo ribose įsirengė vienas vaikų darželis, įsikūręs Klaipėdos rajone.

„Privataus darželio keliuku vairuotojai laksto lyg be galvų būtų. Darželio savininkas kreipėsi dėl kelio ženklo įrengimo. Tačiau privačiuose sklypuose eismas nėra reguliuojamas kelio ženklais. Kelio ženklai skirti viešajam eismui. Tada darželio savininkai patys sukūrė tokį ženklą, kad vaikus iš darželio vežantys tėvai atkreiptų dėmesį į automobilio greitį“, – patikino G. Radzevičius.

Imitacija – ne ženklas

G. Radzevičius priminė, kad tokių ženklų negalima įrenginėti kelio apsaugos zonoje.

„Toks ženklas negali imituoti tikro kelio ženklo. Jo negalima kabinti ant tikro kelio ženklo stovo“, – akcentavo specialistas.

Tokia socialinė informacija nėra reglamentuota ir kaip reklama.

Tačiau bendruomenės suka galvas, kaip įsirengti tokį ženklą. Ypač šia idėja žavisi sodininkų bendrijų gyventojai.

„Sodų bendrijose esančios gatvės, nors ir priklauso sodų bendrijoms, tačiau jose galioje tos pačios Kelių eismo taisyklės. Nevalia kelio apsaugos zonoje tokių ženklų statyti. Tačiau, jei sodininkas savo privačiame sklype iškels tokį ženklą, kurį matys ir važiuojantieji keliuku, niekas jam to nedraus. Gyventojas gali tokį ženklą kabinti ir ant savo tvoros. Taip pat manau, kad tai nebūtų pažeidimas. Tai vis tiek prisidėtų prie bendros tvarkos, prie raginimo laikytis Kelių eismo taisyklių ir bendros pagarbos vienas kitam skatinimo“, – nuomonę išsakė G. Radzevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra