Klausimą "Kaip gyveni?" dabar keičia kitas – "Ar nesergi gripu?" Kaip nuo jo gintis, kiekvienas turi savų metodų. Tad nuo šiandien nuolatinėje laikraščio rubrikoje kalbinsime įvairių specialybių klaipėdiečius ir pateiksime profesionalų patarimus.
Prilups svogūnų
Medikai dažniau nei kitų specialybių atstovai nuo savo pacientų rizikuoja užsikrėsti kokia infekcija ar susirgti gripu.
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Nijolė Šostakienė artimiausiu metu darbo vietą planuoja paįvairinti nuluptomis svogūnų galvutėmis. Gal tai ir sukels aplinkiniams šypseną, bet apsaugos nuo aplinkui sklandančių virusų.
"Imunitetą reikia kilstelėti, kad jis galėtų apsiginti", – tokios taktikos laikosi pašnekovė.
Gydytojos manymu, geriau sustiprinti organizmo apsaugą, nei vėliau leisti pinigus gripui gydyti. Be to, vaistai pasižymi ir šalutiniu poveikiu. Tad per savaitę profilaktikai ji išgeria homeopatinio preparato "Oscillococcinum" dozę. Pasiruošia tarkuoto imbiero su medumi ir citrina, taip pat pasiskiepijo pneumokokine vakcina.
Pasak N.Šostakienės, nors gripas siaučia kasmet, tačiau šiemet reikėtų būti kur kas atsargesniems – gripas komplikuojasi net sergant lengvomis formomis. Tad pasiligojus neiti į darbą reikėtų ne tik apsaugant kitus, bet ir save.
SOS
Mobiliojo ryšio operatoriai "Omnitel", "Bitė" ir "Tele 2" geranoriškai sutiko informuoti savo abonentus telefoninėmis žinutėmis, kur rasti informacijos apie gripą. Žinutėje bus skelbiamas internetinės svetainės adresas www.sam.lt/gripas, taip pat Sveikatos apsaugos ministerijos nemokamos telefono linijos numeris 8 800 66 004.
Gyventojus konsultuoja ir papildomos informacijos gripo profilaktikos klausimais teikia
Klaipėdos visuomenės sveikatos centras tel. (8 46) 411 154, 410 348, www.klaipeda.vvspt.lt.
Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras tel. (8 5) 261 9888.
Klaipėdos universitetinė ligoninė tel. (8 46) 369643.
Naujausi komentarai