Pereiti į pagrindinį turinį

Kas užteršė Smeltalės upelį?

2018-01-14 10:00

Detektyvas Dauparuose. Čia tiriama, kaip į aplinką galėjo patekti dyzelinas, kuriuo buvo užterštas Smeltalės upelis. Aplinkosaugininkai taršos šaltinį aptiko vietos ūkininkui priklausančiame sklype.

Likvidavo: aplinkosaugininkų paliepimu Dauparuose, šalia vieno ūkininko sodybos, buvo nukasta ir išvežta degalais užteršta žemė, tam prireikė dviejų sunkvežimių priekabų.
Likvidavo: aplinkosaugininkų paliepimu Dauparuose, šalia vieno ūkininko sodybos, buvo nukasta ir išvežta degalais užteršta žemė, tam prireikė dviejų sunkvežimių priekabų. / Dienraščio "Klaipėda" skaitytojo nuotr.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos agentūros Klaipėdos rajono vedėjas Algirdas Vaitkus pasakojo, kad lygiai prieš mėnesį, dar gruodžio pradžioje, Smeltalės upelyje, kuris įteka į Kuršių marias, pastebėta naftos plėvelė.

Eidami prieš srovę, aplinkosaugininkai aptiko taršos šaltinį. Jis identifikuotas vieno ūkininko sklype Dauparuose.

"Buvo pastebėtos naftos dėmės, kurios pateko į griovį. Tuo grioviu taršalai pakliuvo į Smeltalę. Paėmėme mėginius, grunto ir laukiame tyrimų. Vieta, iš kur buvo užteršta, žinoma, bet kaltininkas dar neaiškus. Pirmiausia mūsų tikslas buvo pašalinti taršos šaltinį, kad neplistų teršalai, o, nustačius kaltininką, numatyta bauda pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Išsiaiškinus, kiek teršalų pateko į aplinką, bus skaičiuojama žala gamtai", – teigė A.Vaitkus.

Speciali technika per kelias dienas nukasė dvi sunkvežimio priekabas grunto ir pašalino taršos šaltinį. Pašalintas visas juodžemis nuo griovio krašto ir atiduotas atliekų tvarkytojams, kad utilizuotų. Išvežtos dvi degalais sumirkusio juodžemio sunkvežimių priekabos.

Užterštas sklypas priklauso vietos ūkininkui, kuris tarsi ir turi teisę laikyti didesnį kiekį dyzelino savo sodyboje, nes ūkininkauja. Aplinkosaugininkai aiškinosi, kur, kaip jis laiko dyzeliną, kokius kiekius, tačiau žurnalistams to neatskleidė.

Dienraščio duomenimis, tariamas taršos kaltininkas yra ES paramos gavėjas, todėl jam taikomi ypatingi reikalavimai žemės ūkio technikai laikyti.

Technika turi būti ant kieto pagrindo, reikia kontroliuoti, kaip ūkininkas surenka netyčia ištekėjusius tepalus. Jei bus nustatyta žmogaus kaltė, tai turėtų turėti įtakos jo paramos gavimui.

"Mes dar atliekame patikrinimą, Geologijos tarnybai persiuntėme mėginius. Negaliu pasakyti, kiek tų teršalų ištekėjo, nežinau, bet kad didelių degalų kiekių tas ūkininkas savo sodyboje nelaiko, yra faktas. Ūkininkas laiko degalus savo garaže sodyboje. Kiek aptikome degalų? Apie 300 litrų", – patvirtino A.Vaitkus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra