Uostamiestyje pradėta kiemuose paliktų nenaudojamų automobilių medžioklė. Gyventojai aktyviai informavo apie tokias transporto priemones. Dalis jų jau buvo suniokotos, apaugusios kerpėmis.
Reagavo į pranešimus
Dienraštis „Klaipėda“ jau rašė, kad Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius fiksuos daugiabučių namų kiemuose paliktus nenaudojamus automobilius ir taikys sankcijas jų savininkams.
Po publikacijos kontrolieriai sulaukė 11 pranešimų iš gyventojų apie tokias transporto priemones. Antradienį buvo važiuojama į vietą įvertinti situacijos.
Daugiausia pranešimų gauta iš pietinės miesto dalies nuo Kauno gatvės gyventojų.
Kontrolieriai buvo informuoti apie nenaudojamus automobilius, kurie stovi Baltijos, Taikos prospektų, Debreceno, Mogiliovo, Laukininkų gatvių, Šilutės plento daugiabučių namų kiemuose.
Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyriausiasis specialistas Saulius Valiulis tvirtino, kad pasiteisino visi gyventojų pranešimai. Rasta ir daugiau neeksploatuojamų mašinų.
„Nustatyti, kad transporto priemonė yra nenaudojama nėra sudėtinga. Matosi, kad ji ilgą laiką nėra patraukta iš stovėjimo vietos“, – pasakojo vyriausiasis specialistas.
Įspėjo apie pažeidimą
Anot S.Valiulio, užfiksuotų nenaudojamų automobilių būklė yra skirtinga. Vienų tėra tik nuleistos padangos, kiti – apaugę samanomis, išdaužytais langais, žibintais.
„Gyventojai labiausiai piktinasi, kad nenaudojami automobiliai užima vietą, kurios taip trūksta kiemuose. Nėra, kur palikti mašinos. Jei transporto priemonė techniškai pavojinga, netvarkingai atrodo kiemas. Po jį taip pat gali pradėti landžioti vaikai, o tai pavojinga“, – komentavo vyriausiasis specialistas.
Kontrolieriai už nenaudojamų automobilių valytuvų palikdavo įspėjimus savininkams, kad laikyti tokią transporto priemonę kieme draudžiama, kokios sankcijos gresia už tokį pažeidimą.
Vietoje jiems pavyko susitikti su vienos nenaudojamos mašinos savininku.
„Šilutės plente 4 pirmiausia užfiksavome vieną apleistą automobilį ir tada pamatėme kitą. Kol pastarąjį fiksavome, atsirado pirmojo savininkas. Jis atsiprašė, kad taip laiko mašiną. Žadėjo per savaitę laiko paversti jį naudojamu: nuplauti, gauti techninės apžiūros taloną“, – pasakojo specialistas.
Ieškos mašinų savininkų
S.Valiulio teigimu, keista, kad savininkai automobiliais susirūpina tik tada, kai fiksuojamas pažeidimas.
„Svarbiausia, kad yra efektas. Daugiabučių namų gyventojai dėkoja, kad reaguojame į jų pranešimus. Padedame atlaisvinti vietas kieme“, – pasakojo vyriausiasis specialistas.
Tačiau, anot S.Valiulio, pasitaiko ir nesusipratimų. Būna, kad gyventojai praneša, jog mašina nenaudojama, o paaiškėja, kad jos savininkas tris mėnesius ar pusmetį yra jūroje ar dirba užsienyje.
„Žmonės mato, kad mašina nėra važinėjama tiek laiko ir galvoja, kad ji niekam nereikalinga. Tokie savininkai grįžę be jokių diskusijų susitvarko automobilius“, – tvirtino specialistas.
Kontrolieriai dabar ieškos, kam priklauso užfiksuoti nenaudojami automobiliai. Jiems registruotu laišku bus siunčiamas įpareigojimas patraukti transporto priemonę. Kopija bus pateikta policijai.
„Jei per nustatytą terminą apleistas automobilis nebus patrauktas, galėsime taikyti sankcijas. Baudos tikrai nėra mažos“, – įspėjo vyriausiasis specialistas.
Pasak S.Valiulio, sudėtingiau mašinos savininką surasti, jei šio gyvenamoji vieta deklaruota prie savivaldybės. Tam reikia daugiau laiko. Tačiau surasti pavyksta.
Gali ir konfiskuoti
Kiemuose paliktų nenaudojamų automobilių savininkams gresia bauda nuo 250 iki 500 litų. Jei mašina vis tiek nepatraukiama, sankcijos yra didesnės.
Tada savininkui gali tekti mokėti baudą nuo 500 iki 1 tūkst. litų su transporto priemonės konfiskavimu ar be jo. Jei mašina konfiskuojama, ji tempia į saugojimo aikštelę.
Mokesčius už transporto laikymą pastarojoje turės sumokėti jos savininkas.
S.Valiulis tvirtino, kad išskirtinis dėmesys kiemuose paliktiems nenaudojamiems automobiliams bus skiriamas iki balandžio 1 dienos. Tačiau apie tokias transporto priemones galima pranešti bet kada.
Tai galima padaryti telefonu (8 46) 21 95 43 arba elektroniniu paštu: [email protected]. Gavus pranešimus, bus vykdomi patikrinimai.
„Patys negalime važinėti po visą miestą ir ieškoti nenaudojamų automobilių, tačiau į gyventojų pranešimus reaguojame visada“, – pabrėžė vyriausiasis specialistas.
Praėjusiais metais Viešosios tavrkos skyrius sulaukė kelių pranešimų apie nenaudojamas mašinas.
Naujausi komentarai