Dėl bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 m. sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.
Analogiškas planas, liečiantis ikimokyklines ugdymo įstaigas, jau parengtas ir patvirtintas.
"Buvo siūlyta kai kuriuos darželius sujungti, optimizuojant jų darbą, kad būtų mažiau išlaidų valdymui. Buvo tam tikro nepasitenkinimo iš kai kurių bendruomenių, bet tą planą miesto taryboje mes patvirtinome. Analogiškai pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nurodymus rengiamas ir bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos planas", – kalbėjo A.Cesiulis.
Tačiau, pasak vicemero, šie nurodymai daugiau liečia šalies rajonines ugdymo įstaigas, kurias reikėtų uždaryti ar sujungti. Tokių Klaipėdos mieste nėra.
Uostamiestyje ieškoma sprendimų, kaip kokybiškiau organizuoti mokyklų darbą.
"Galvojame apie tam tikras minkštąsias priemones, kaip tą dalyką padaryti. Dabar turime apie 19 tūkst. moksleivių mieste. Planuojama, kad 2025 m. pabaigoje jų bus 21 tūkst. Tad faktiškai reikės dar bent trijų mokyklų. Vieša paslaptis, Klaipėdoje mokosi nemažai mokinių iš rajono. Ką su visu tuo daryti? Jie juk vis dėlto yra mūsų vaikai, jų tėvai dirba Klaipėdoje, nors ir gyvena rajone", – kalbėjo A.Cesiulis.
Bet šis klausimas netolimoje ateityje turėtų būti išspręstas, nes esą Klaipėdos rajonas palei uostamiesčio savivaldybės ribas pradėjo kelių naujų mokyklų statybas.
Tikimasi, kad rajono vaikai pereis į tas mokyklas, ir vietų trūkumas Klaipėdos mokyklose bus išspręstas.
"Uostamiestyje šiuo metu statoma viena mokykla Žolynų kvartale. Kai ji bus baigta, Tauralaukio mokykloje atsiras vietos ir pradinei mokyklai, ir darželiui. Tai padėtų išspręsti šiaurinės miesto dalies problemas", – vylėsi A.Cesiulis.
Naujausi komentarai