Uostamiesčio pašto skyriuose ir bankuose jau baigėsi gyventojų, norinčių išsikeisti litus į eurus, apgultis. Pirmąsias dvi sausio savaites būriais plūdę žmonės į paštą atnešė beveik tris dešimtis milijonų litų.
Karštligė nurimo
„Nuo sausio 2 iki 29 d. Klaipėdos miesto paštuose buvo surinkta beveik 27 mln. litų, arba beveik 7,8 mln. eurų“, – informavo Lietuvos pašto atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė.
Visoje Lietuvoje iškeistų pinigų suma daro dar didesnį įspūdį. Pašnekovės teigimu, per minėtą laiką iš viso Lietuvos pašto skyriuose jau surinkta daugiau nei 700 mln. litų, arba daugiau kaip 200 mln. eurų.
Daugiausia žmonių, kaip ir tikėtasi, į paštą traukė pirmosiomis metų dienomis. Eilės uostamiesčio pašto skyriuose rikiavosi dar dvi savaites po Naujųjų, nors tuo metu dar buvo galima atsiskaityti dviem valiutomis.
„Šiuo metu klientų, norinčių išsikeisti valiutą, srautas gerokai sumažėjęs“, – padėtį apibūdino A.Jonušaitė.
Pašnekovės teigimu, baigiantis sausiui paštuose buvo iškeičiama keliskart mažiau valiutos nei, pavyzdžiui, sausio 2–9 dienomis.
Nors klaipėdiečiai per mėnesį pašto skyriuose iškeitė įspūdingą sumą pinigų, tačiau vienu metu mainiusiųjų itin didelę krūvą kupiūrų nebūta.
Pagal nustatytą tvarką pašte didžiausia vienos operacijos metu keičiama suma gali būti vienas tūkstantis eurų.
Užtikrino apsaugą
Užklupsiančiai euro karštinei bendrovė ruošėsi iš anksto. Kelis kartus padidėję klientų srautai neišgąsdino, tačiau darbo pašto darbuotojams buvo per akis.
Siekiant, kad valiutos keitimas vyktų sklandžiai, pirmąjį sausio savaitgalį visi paštai dirbo įprastu darbo dienos grafiku.
„Taip pat visą sausio mėnesį dalis paštų dirbo pailgintu darbo grafiku“, – pastebėjo pašnekovė.
A.Jonušaitė pasakojo, jog rengiantis naujos valiutos įvedimui buvo parengta beveik 6 tūkst. darbuotojų. Skyriuose buvo pasirūpinta ir papildomomis saugumo priemonėmis, kad pinigų išsikeisti atėję klaipėdiečiai netaptų plėšikų aukomis.
Paštuose, kuriuose keičiama valiuta, nepertraukiamai budi policijos pareigūnai. Jie taip pat lydi ir į paštus bei iš jų vežamus pinigus, taip užtikrindami operacijos saugumą.
Ramiau ir bankuose
Kiek sumažėjusius klientų srautus jau pastebėjo ir uostamiestyje veikiančių bankų padaliniai.
Daugiausia žmonių į juos plūdo dar prieš Naujuosius, neretas sukauptas santaupas kimšo į bankomatus, keitė sutaupytas monetas.
„Lankytojų srautai, palyginti su pirmosiomis sausio dienomis, jau sumažėjo maždaug perpus, grįžtame prie įprasto darbo tempo“, – patikino DNB banko atstovas Andrius Vilkancas.
Pašnekovo teigimu, daugiausia žmonių banko padaliniuose uostamiestyje fiksuota sausio 5–7 d. Tuo metu ne tik žymiai padidėjo klientų skaičius, jie keitė ir didesnes pinigų sumas nei, pavyzdžiui, šiomis dienomis.
Gyventojai buvo malonūs
Banko atstovas informavo, jog nuo šių metų pradžios iki sausio pabaigos DNB bankas į eurus pakeitė beveik 29 mln. klaipėdiečių sutaupytų litų. Tai atitinka apie 9 mln. eurų.
A.Vilkanco teigimu, uostamiestis išsiskyrė iš kitų Lietuvos miestų, mat čia vidutinė keitimo suma buvo mažesnė. Per patį valiutos mainymo įkarštį klaipėdiečiai vidutiniškai keisti atsinešdavo apie 780 eurų, o kituose šalies miestuose pasitaikydavo ir tokių, kurie keisdavo litų už maždaug 1 000 eurų.
Banko atstovas patikino, kad naujosios valiutos įvedimui buvo rengiamasi papildomai, tačiau dėl didelio gyventojų antplūdžio eilių išvengti nepavyko.
Vis dėlto pastebėta, jog klaipėdiečiai net ir tais atvejais, kai tekdavo luktelėti eilėje, buvo malonūs ir nemalonių incidentų išvengti pavyko.
„Iš tiesų mes esame labai dėkingi, kad žmonės, net ir laukdami eilėse, buvo labai korektiški bei mandagūs“, – pastebėjo A.Vilkancas.
Informacija
Nemokamai išsikeisti valiutą 330 paštų ir dalyje kredito unijų bus galima iki kovo 1 d.
Komerciniuose bankuose valiuta neatlygintinai keičiama iki birželio 30 d., o Lietuvos banko skyriuose – neribotą laiką.
Naujausi komentarai