Klaipėdietis Vytautas Navakauskas pasakojo, kad tokios informacinės lentos prie kapinių yra ne tik svečiose šalyse, bet ir Lietuvoje. Tokia lenta įrengta ir Panevėžyje.
"Parašytas žmogaus vardas, pavardė, ką veikė ir kuriame kvartale jis palaidotas. Manau, tokiu būdu galima pagerbti miestui ar net šaliai nusipelniusius žmones. Tokią lentą esu matęs ir Taline. Kodėl ji negalėtų būti įrengta prie Joniškės ar Lėbartų kapinių?" – klausė klaipėdietis.
V.Navakausko nuomone, informacinėje lentoje galėtų būti įrašytos miesto garbės piliečių, Seimo narių, architektų, gydytojų, muzikų, menininkų vardai ir pavardės.
"Panevėžyje yra paskelbta apie 20 žmonių. Ši informacinė lenta padeda daugiau sužinoti apie mieste gyvenusius žmones. Labai įdomu. Kiti net nenutuokia, kas toks buvo Alfonsas Žalys ir kuo jis nusipelnęs Klaipėdai. Lentoje galėtų pasiskaityti", – tvirtino klaipėdietis.
Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros skyriaus vedėja Zina Stankienė informavo, kad Lėbartų kapinėse yra palaidota apie 50 tūkst., Joniškės – 20 tūkst. žmonių.
"Net neįsivaizduoju, kaip reikėtų atrinkti žymius ir nusipelniusius asmenis, pagal ką juos vertinti. Visi mirę žmonės yra nusipelnę, įžymūs. Tačiau mintis – įdomi. Jei kas nors duotų tokį sąrašą, galėtume paskelbti", – tvirtino vedėja.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorės Nijolės Laužikienės, ši idėja – svarstytina. Ji taip pat pabrėžė, kad sudėtinga išskirti žymius ir nusipelniusius žmones.
"Būtų nelengva nustatyti kriterijus, pagal ką vertinti, ar žmogus žymus. Ar tai turėtų būti miesto garbės piliečiai, verslininkai, politikai, o gal mokytojas, kuris visą gyvenimą ugdė jaunąją kartą. Kas yra svarbus ir nusipelnęs?" – svarstė direktorė.
N.Laužikienė atkreipė dėmesį, kad užsienio šalyse dažniausiai informuojama, kokios pasaulinio lygio žvaigždės yra palaidotos.
"Mes tokių neturime", – teigė direktorė.
Naujausi komentarai