Klaipėdiečiai raginami savanoriauti teisme: tokia veikla – nauda visuomenei Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečiai raginami savanoriauti teisme: tokia veikla – nauda visuomenei

2021-11-12 17:00

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų pirmininkas Svajūnas Bliudsukis paragino klaipėdiečius tapti savanoriais. Tokia veikla – naudinga visuomenei, bet gali praversti ir pačiam norinčiajam padirbėti neatlygintinai.

Kvietimas: S.Bliudsukis tikino, kad darbas teisme gali būti ir įdomus, ir naudingas.
Kvietimas: S.Bliudsukis tikino, kad darbas teisme gali būti ir įdomus, ir naudingas. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Pirmadienį teismo darbuotojai surengė nuotolinę konferenciją, kurioje dalyvavo Klaipėdos universiteto dėstytojai ir studentai, besirengiantys tapti viešojo administravimo specialistais ir socialiniais darbuotojais.

Kartu su teismo atstove spaudai Jūrate Volčkova, kuri yra ir savanorių mentorė, S.Bliudsukis ragino tapti teismo savanoriais.

Tai yra žmonės, kurie neatlygintinai bendrauja su teismo interesantais: palydi juos iki posėdžių salės, paaiškina jų teises ir pareigas, padeda susivokti, kaip teisme elgtis, nuramina ir suteikia dominančios informacijos.

Kaip visa tai daryti, J.Volčkova paaiškina ir pamoko. Savanoriams keliami tam tikri reikalavimai. Pageidautina, kad jie būtų lengvai bendraujantys, drąsūs, empatiški ir mandagūs. Savanoriauti negali asmenys, kurie patys bylinėjasi šiame teisme.

"Daugelis brandaus amžiaus žmonių bent kartą yra buvę teisme, tačiau ne vienas yra pasakęs, kad įžengę į teismo rūmus patyrė stresą. Ne kartą esame susidūrę su situacija, kai išėjęs iš teismo salės liudytojas prisimena nepapasakojęs svarbių aplinkybių. Dalyvavimas posėdyje žmonėms taip pat kelia ne pačias maloniausias emocijas. Todėl norėtume, kad savanoriai padėtų liudininkams nusiraminti, suprasti, kaip jie turi elgtis, ko gali tikėtis ir ko nereikėtų baimintis", – apie teismo savanoriams kylančius iššūkius kalbėjo S.Bliudsukis.

Neretai į teismą mamos atsiveda ar net atsineša savo atžalas. Į posėdžių salę žmonės su mažamečiais vaikais neįleidžiami. Savanoriai prašomi užimti mažuosius, kol tėvai atlieka pareigą liudyti.

Savanorystė teisme, nors ir nėra atlyginama, gali būti naudinga ir patiems savanoriams. Sakinys apie tokią veiklą papuoštų bet kurio darbo ieškančio asmens gyvenimo aprašymą. O studentams tai gali būti ne tik gera praktika, bet ir puiki vieta mokslinio darbo medžiagai rinkti.

"Norėtume, kad savanoriai darbui teisme kiekvieną savaitę skirtų bent kelias valandas. Labiausiai tikimės studentų, jaunų mamų, kurios nori bent trumpam pabėgti nuo buities rutinos, ir senjorų pagalbos, – atviravo savanorių teisme mentorė J.Volčkova. – Savanorių turėjome nuo 2016 m., bet pandemija ir itin griežti karantino reikalavimai sutraukė mūsų saitus su jais. Tikimės, kad griežtų ribojimų nebebus ir mes vėl sulauksime savanorių."

Nuotolinę konferenciją S.Bliudsukis surengė paskutinę savo kaip teismo pirmininko kadencijos darbo dieną.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra