Žiemos ir jos pramogų išsiilgę klaipėdiečiai šeštadienį skubėjo ant užšalusių miesto vandens telkinių. Dideliu traukos centru tapo Mumlaukio ežeras. Ant jo ledo čiuožinėjo, važinėjo rogutėmis, žaidė ledo ritulį ar šiaip vaikštinėjo būrys klaipėdiečių.
Šeštadienį prie Mumlaukio ežero nusidriekė ilgiausia automobilių eilė. Klaipėdiečius čia pritraukė ledas. Pasimėgauti žiemiškomis pramogomis ėjo ir pavieniai klaipėdiečiai, ir šeimos.
Vieni atsinešė pačiūžas, kiti rogutes, treti čiuožinėjo be specialių priemonių. Buvo ir žaidžiančių ledo ritulį. Dauguma ant Mumlaukio ežero susirinkusių klaipėdiečių neslėpė, kad čia atėjo dėl vaikų. Tačiau pripažino, kad ir patys pasiilgo žiemiškų pramogų. Norėjo prisiminti vaikystę ir pačiuožinėti.
Paklausti, ar nebaisu likti ant neseniai užšalusio ežero, sutartinai tvirtino, kad ledas pakankamai storas.
„Nežinia, kiek dar turėsime žiemą. Nežinosi, kada atšils ir ledas ištirps. Reikia pasinaudoti proga. O tai iš vis nepajusime žiemos. Gaila, kad tik nėra sniego, bet gal dar jo sulauksime“, – vylėsi viena moteris.
Nuo spaudžiančio šaltuko, ant Mumlaukio ežero susirinkę klaipėdiečiai, gynėsi arbata. Dieną vyravo apie 10 laipsnių šalčio. Pūtė ir nemalonus vėjas. Nepaisant žvarbos, klaipėdiečiai ant ežero pramogavo iki vakaro.
Kadangi uostamiestyje trūksta sniego, kai kurie klaipėdiečiai jo išvažiavo ieškoti į aplinkinius miestus. Kai kurios šeimos vyko į Plungę, kur visur balta.
Dar prieš ilgąjį savaitgalį specialiosios tarnybos įspėjo atsargiai elgtis ant ledo. Ypač ant Kuršių marių, kur formavosi ledas. Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras prašė gyventojų nelipti ant šio vandens telkinio nestabilaus ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius.
Centras informavo, kad kartu su kitomis tarybomis nuolat budi ir yra pasiruošusios suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. Taip pat pabrėžė, kad sudėtingos gamtos sąlygos apsunkina gelbėjimo operacijų organizavimą, todėl ne visuomet jų baigtis gali būti sėkminga.
Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras patarė, ištikus nelaimei ar tapus jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą ir savo kontaktinį numerį.
Gavęs pranešimą apie įvykį, Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.
Meteorologai prognozuoja, kad Kuršių marios užšals sausio 4–6 dienomis.
Naujausi komentarai