Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečio Ruslano svajonei lemta išsipildyti

2013-12-28 13:00
Klaipėdiečio Ruslano svajonei lemta išsipildyti
Klaipėdiečio Ruslano svajonei lemta išsipildyti / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Ligos sukaustytam Ruslanui Nagornyj ne vienerius metus slapčia naktimis austa jo svajonė taps realybe. Reta raumenų liga sergantis, judėti negalintis vyras sulaukė vienos įmonės paramos, kuri leis klaipėdiečiui įsigyti išsvajotą kompiuterį.

Sužavėjo stiprybė

Dienraščio „Klaipėda“ projekto „Gera daryti gera“ socialinis partneris – Gargžduose įsikūrusi įmonė – išpildė klaipėdiečio prašymą. Tūkstančio litų parama jam leis įsigyti nešiojamąjį kompiuterį, apie kurį Ruslanas tyliai svajojo ne vienerius metus.

„Ši svajonė tikrai verta, kad taptų realybe. Ruslano tvirtybė ir užsispyrimas uždega. Jis savo optimistišku požiūriu gali būti pavyzdys daugeliui sveikųjų. Nuoširdžiai žavimės jo stiprybe ir linkime jam kuo geriausios kloties“, – linkėjo įmonės atstovė.

Projekto socialinis partneris nenorėjo viešinti įmonės pavadinimo. Jos darbuotojai, Ruslano istoriją išrinkę kaip įsimintiną, įkvepiančią ir vertą dėmesio, paskatino nemažus pokyčius šio klaipėdiečio gyvenime.

Netikėta žinia iš giminių

„Po publikacijos sulaukiau daug gerų žodžių. Straipsnį skaitė ne tik mano draugai. Sulaukiau skambučio net iš Čikagos“, – prisipažino Ruslanas.

Tolimi klaipėdiečio giminaičiai apie likimo smūgius, kuriuos patyrė Ruslanas, perskaitė internete. Kreipęsi į dienraštį, giminaičiai gavo Ruslano telefono numerį ir prieš Kalėdas uostamiestį pasiekė žinia iš už Atlanto.

„Su manimi susisiekė mano patėvio giminaitė Rasa. Ji mane pažinojo dar vaikystėje, nors aš ją sunkiai pamenu. Bet labai nustebau, kad kažkas manęs ieško iš Čikagos“, – susijaudinęs pasakojo klaipėdietis.

Ruslano giminaitė žinojo tik bendrus sunkiai sergančio vyro istorijos faktus. Moteris nežinojo, kad ligos prispaustas vyras liko be tėvų namų, o palikimas atiteko jį kurį laiką prižiūrėjusiai tetai. Šioji jau yra mirusi, o butą paveldėję du sūnūs senokai jį pardavė.

„Mane nustebino, kad kažkas dar mane prisimena. Buvo labai smagu pakalbėti. Giminaitė dar sugebėjo ir dovaną perduoti“, – džiaugėsi vyras.

Gargžduose gyvenantiems pažįstamiems moteris perdavė pinigų, skirtų Ruslanui. Žmonės jį aplankė prieš pat šventes.

„Noriu padėkoti visiems, kurie man tiek padėjo. Įmonei, kuri padovanojo tokią dovaną, linkiu kuo geriausios kloties“, – kalbėjo Ruslanas.

Pagalbą pasiūlė pensininkė

Iš „Klaipėdos“ žurnalistų išgirdęs, kad jam pasišovė padėti dar vienas žmogus, Ruslanas neteko amo.

Dienraštis „Klaipėda“ sulaukė klaipėdietės Rimutės laiško, kuriame moteris domėjosi, ar Ruslano naujajam kompiuteriui nereikės kokių nors priedų.

„Aš pensininkė, tačiau dirbu. Tad kol dirbsiu ir būsiu gyva, padėsiu šiam žmogui. Norėčiau jam nupirkti vaizdo kamerą, ausines, kitus kompiuterio priedus, kad vaikinas galėtų bendrauti su draugais neišeidamas iš namų“, – tikino moteris.

Ekonomiste dirbanti moteris net pasisiūlė kas mėnesį sumokėti už interneto paslaugas, kad Ruslanui šios sąskaitos nepaplonintų piniginės.

„Kai pamatau, kokių bėdų turi žmonės, pagalvoju, kad dar mažai padariau, padėjau. Projektas „Gera daryti gera“ mane sužavėjo. Jis labai reikalingas ir ne tik per šventes. Juk daugelis net nežino, kam tos paramos reikėtų. O tokios istorijos labai sujaudina“, – kalbėjo moteris.

Išgirdęs, jog klaipėdietė Rimutė ištiesė pagalbos ranką, Ruslanas stebėjosi moters ryžtu.

„Negaliu patikėti, kad tokių žmonių dar yra. Man net nejauku, kad pensininkas žmogus nori man padėti“, – kuklinosi Ruslanas.

Viliasi surasti brolį

Šilumos ir šypsenų kupinas šias Kalėdas Ruslanas tikino atsiminsiąs ilgai.

„Buvo puikūs metai, sulaukėme ir gražių švenčių. Sulaukiau tiek džiaugsmo, tiek rūpestingumo. Negaliu nepadėkoti tiems žmonėms, kurie įgyvendino mano svajonę. Iki pilnos laimės tik tiek tetrūko. Vienintelė mintis tik neduoda ramybės – gal kada nors pavyks susirasti savo brolį“, – atviravo Ruslanas.

Vyras prisipažino, jog viešumas jam sukūrė ryšį su tolima giminaite, tad jis tikisi, kad atsiras jo senokai girdėtas brolis.

„Mes esame vienos mamos vaikai, nors tėvai ir skirtingi. Kiek žinau, jis išvažiavo uždarbiauti į Airiją iš Amerikos, kur išvyko su tėvu. Ten gyveno 8 metus. Jis keitė darbus, tad nežinau, kuo užsiima dabar“, – pasakojo Ruslanas.

2004 metais Ruslano brolis Artūras Kvietkus buvo sugrįžęs keliems mėnesiams į Lietuvą. Tačiau jau keleri metai, kaip brolių ryšys yra nutrūkęs.

"Gal atsilieps klaipėdiečiai, kurie jį pažinojo? Gal kas nors suteiks bent kokių žinių, kur galėčiau ieškoti brolio pėdsakų?" – vylėsi Ruslanas.

Dienraščio „Klaipėda“ projektas „Gera daryti gera“ tęsiasi. Projektas ragina miestiečius neužsisklęsti ir apie ištikusias nelaimes papasakoti dienraščiui, o jo darbuotojai suras rėmėjų, kurie tas bėdas padės išspręsti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų