Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdietės bute – šiukšlės iki lubų

2016-02-25 03:00

Lubas siekiantis kalnas šiukšlių, per jį lipanti moteris, visur ropojantys tarakonai. Toks vaizdas pasitiko, pravėrus vieno uostamiesčio Sportininkų gatvės 8 daugiabučio namo buto duris. Namo administratorius, gavęs teismo sprendimą, vakar pradėjo kuopti sąvartynu virtusį butą. Dvokas akimirksniu pasklido po visą gatvę.

Kentė 10 metų

Sportininkų gatvės 8 daugiabučio namo gyventojai jau daugiau nei 10 metų kentė baisią smarvę, būrius tarakonų ir kitus parazitus, kurie atkeliaudavo iš kaimynės buto.

Garbaus amžiaus moteris į savo būstą tempė įvairias atliekas iš konteinerių.

Gyventojai net pasakojo, kad ne kartą matė, kaip kaimynė nešė kibirą su fekalijomis išpilti į lauką.

Kaimynai nuogąstavo, jog name tiksi infekcijų bomba. Baiminosi, kad neužsikrėstų kokia nors liga.

Iš pradžių senjora dar kiek bendravo su kaimynais. Moteris tvirtino, kad jos bute viskas gerai, niekas nesmirda. Vėliau ji visiškai užsisklendė. Durų neatverdavo nei kaimynams, nei tikrintojams.

Nenorėjo įsileisti į būstą

Gyventojai jau nebegalėjo suskaičiuoti, kiek prirašė raštų įvairioms institucijoms, tačiau situacija nesikeitė. Moteris nieko neįsileido į būstą, ir viskas.

Panašu, kad nuo vakar dienos Sportininkų 8 namo gyventojų gyvenimo sąlygos turėtų pagerėti.

Gavę teismo leidimą, pastatą administruojančios įmonės "Vitės valdos" darbuotojai pateko į pensininkės butą ir pradėjo jį kuopti. Visą procesą stebėjo ir fiksavo antstolis Giedrius Jonauskas.

Brido per dvokiančią masę

Prie Sportininkų gatvės 8 namo antrame aukšte esančio buto įmonės "Vitės valdos" direktorius Vaidas Barakauskas, darbuotojai, antstolis, gyventojų atstovai ėmė būriuotis vakar rytą.

Kadangi pensininkė pati ir vėl neįsileido, iškviesta spynų atrakinimo tarnyba. Atvėrus duris, laiptinėje pasklido baisi smarvė. Patalpoje buvo didelis, vos ne lubas siekiantis šiukšlių kalnas.

Per pastarąjį prie durų atėjo pusnuogė garbaus amžiaus moteris. Jos galva vos nesiekė lubų.

Pensininkei paaiškinta, kad norima išvalyti butą. Moteris tvirtino, kad neturi jokių šiukšlių, tik "šūbas", kurias paliko į Izraelį išvykę pažįstami.

Kažkokie kailiniai iš tiesų buvo sukrauti prie durų.

Antstolis dar kartą paaiškino, kad turi teisę patekti į butą ir jį išvalyti, nes gautas teismo leidimas.

Vaizdas viduje užėmė kvapą. Lakstė daugybė tarakonų.

"Gali semti kibirais", – apibūdino į patalpas patekę darbuotojai. Panašu, kad moteris į butą tempė ne tik daiktus, bet ir maisto atliekas – viską, ką rasdavo konteineriuose. Patalpos grindis dengė dvokianti juoda košė.

Puolė išprotėjęs katinas

Butą valę darbuotojai buvo specialiai pasiruošę. Jie vilkėjo specialius kostiumus, buvo užsidėję respiratorius. Apsispręsta kuopti pro langą, į gatvės pusę.

"Manėme, kad taip bus patogiau. Pastatėme konteinerį, padarėme lovį, per kurį patogiau mesti šiukšles, aptvėrėme teritoriją. Per laiptinę visko nešti nenorėjome", – tvirtino V.Barakauskas.

Pradėjus kuopti moters sukauptą "turtą", smarvė pasklido po visą Sportininkų gatvę.

Procedūrą stebėjo ne tik moters kaimynai, praeiviai, bet ir aplinkinių namų gyventojai.

Šiukšlės buvo metamos į didelį 12 kubinių metrų dydžio konteinerį.

Paprastai į tokį yra kraunamos didžiosios atliekos. Konteineris po pietų jau buvo pripildytas.

"Manau, kad gali prireikti ir trijų konteinerių. Sunku pasakyti, ar šiandien spėsime iškuopti visą butą. Viduje – kalnai šiukšlių. Situacija baisi. Nežinia, kiek laiko čia stovi viskas. Moteris tvirtino, kad tai per 18 metų užgyventas jos turtas", – vakar pasakojo V.Barakauskas.

Valant butą, neišvengta ir sužeidimų. Vienas darbuotojas įsipjovė pirštą į stiklus. Valytojus puolė ir moters katinas.

Pasak gyventojų, anksčiau senolė laikė šunį ir daug kačių. Dabar buvo likęs tik vienas.

"Išprotėjęs ir agresyvus katinas. Puolė ant žmogaus. Juokas pro ašaras. Situacija ir tragiška, ir komiška", – tvirtino vadovas.

Pirmas atvejis Klaipėdoje

Šis atvejis pirmas uostamiestyje, kai būstas, į kurį tempiamos šiukšlės, iškraustomas be savininko sutikimo, o gavus teismo leidimą.

"Neteko girdėti, kad būtų toks priverstinis valymas anksčiau. Paprastai, esant tokioms situacijoms, ilgų derybų metu susitariama su savininku, kad šis leistų sutvarkyti butą. Tai padaroma, o tada savininkui pateikiama sąskaita", – komentavo direktorius.

Pasak V.Barakausko, bandant išspręsti šią situaciją, reikėjo laiko. Apie problemą buvo kalbama kelerius metus.

Pirmas susirinkimas, kai gyventojai sutiko apmokėti teismo išlaidas, siekiant išspręsti problemą, vyko pernai gegužės 19 d. Tada ir kreiptasi į teismą.

"Teismas įpareigojo moterį pačią iškraustyti butą. Ji nereagavo. Tada leido mums. Dar laukėme, kol praeis visos antstolio procedūros. Jis taip pat siuntė moteriai raginimą iškraustyti butą. Kiekvienas turi vykdyti savo procedūras, o tam reikia laiko", – tvirtino vadovas.

V.Barakausko nuomone, šiuo atveju viskas sėkmingai baigėsi, nes prieš problemą susivienijo visi – ir gyventojai, ir administratorius.

Tiek teismo, tiek buto valymo išlaidas turės padengti savininkė.

Vadovas spėjo, kad pastarąsias reikės išieškoti teisminiu keliu.

Sūnus nereagavo?

Garbaus amžiaus moteris turi sūnų. Apie problemą jam buvo pranešta. Tiek gyventojams, tiek V.Barakauskui keista, kad sūnus nereagavo.

Vadovas pasakojo, kad bandė pagalbos kreiptis ir į Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Bandyta išsikviesti jo darbuotojus.

"Iškrausčius butą, norime dezinfekuoti patalpas. Atlikus šią procedūrą, kurį laiką negalima būti patalpose. Tad kreipėmės pagalbos. Gal turima vietos, kur laikinai apgyvendinti žmogų. Tačiau paaiškinta, kad, jei žmogus nesutinka priimti socialinės pagalbos, jie nieko negali padėti. Tad veikiausiai galėsime tik išvalyti patalpas, ir viskas", – komentavo V.Barakauskas.

Kaimynams – košmarai

Klaipėdos savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė žadėjo pasidomėti, ar tikrai nėra galimybių padėti šioje situacijoje.

"Galėtų suveikti ir graži kaimynystė. Gal kaimynai galėtų moterį priimti, kol vyks dezinfekcija. Juk nieko nenutiktų", – svarstė direktorė.

Paklausta, ar pati tokioje situacijoje priimtų žmogų, kuris 18 metų gyveno tarp šiukšlių, atsakė: "Veikiausiai ir aš nesiryžčiau".

Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Nina Gendvilienė tvirtino, kad pastaruoju metu nėra gaunama skundų dėl butų, į kuriuos tempiamos šiukšlės.

"Matyt, administratoriai kažkaip išsisprendžia. Atvejis Sportininkų gatvėje yra pirmas, kai teismas leido patekti į butą ir iškuopti. Sukurtas precedentas", – teigė vedėja.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų