Quantcast

Klaipėdoje – būstų nuomos varžybos

Tokiais atvejais dažniausiai palaukiama bent pusmetį ir įsitikinama, ar jaunuolis tikrai mokysis kitame mieste esančioje aukštojoje mokykloje.

Tiesa, ši tendencija ryškesnė sostinėje. Klaipėdoje nuo tokio žingsnio kiek atgraso nežinia, ar po studijų žmogus grįš į savo gimtąjį miestą, ar gyvenimą kurs uostamiestyje.

Šiuo metu tarp studentų populiarūs nedideli, ekonominės klasės butai, parduodami už vidutiniškai 30–40 tūkst. eurų.

"Yra ir tokių, kurie išgali mokėti daugiau, tačiau tikrai nėra taip, kaip Vilniuje. Galbūt dėl studentų skaičiaus, Klaipėdoje jis tikrai yra mažesnis nei Vilniuje ir Kaune", – aiškino L.Juozaitis.

Siūlo tris variantus

Į Klaipėdą iš kitų miestų studijuoti atvykstantys jaunuoliai turi galimybę apsistoti ir aukštųjų mokyklų bendrabučiuose.

Pavyzdžiui, Klaipėdos universiteto studentai gali rinktis iš trijų variantų – po vieną bendrabutį stovi Statybininkų prospekte, Karklų gatvėje ir greta universiteto miestelio, esančio Herkaus Manto gatvėje. Pastarasis duris atvėrė visai neseniai.

Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidentė Aistė Stalmokaitė teigė, kad bendrabučiuose įsikurti nusprendusieji paprastai juos renkasi pagal tai, kuriame fakultete studijuos. Norima, kad bendrabutis būtų arčiausiai fakulteto.

Tikėtina, kad įsikūrus čia pavyks išleisti mažiau pinigų, nei nuomojantis butą.

Studentų atstovės teigimu, gyvenimo Klaipėdos universiteto bendrabučiuose kaina svyruoja nuo 50 iki 90 eurų.

Už galimybę apsistoti naujajame bendrabutyje piniginę teks atverti plačiau – pakloti 90 eurų, tačiau čia ir privalumų daugiau: namas yra naujos statybos, kiekvienas kambarys turi savo atskirą dušą, tualetą.

"Jeigu nori gyventi vienas – kaina yra didesnė. Jeigu nori vienas įsikurti naujausiame bendrabutyje, tai atsieis 110 eurų", – dėstė A.Stalmokaitė.

Netenkina kokybė

Studentų sąjungos prezidentė patikino, kad vietų universiteto bendrabučiuose pakanka visiems norintiesiems.

Ir nors galima rinktis net iš trijų bendrabučių, kuriuose gyventi yra kur kas pigiau nei savarankiškai nuomojantis būstą, ne visi jaunuoliai ryžtasi juose įsikurti.

A.Stalmokaitė pripažino, kad kai kuriems studentams neįtinka bendrabučiuose siūlomos gyvenimo sąlygos.

Kaip gyvenimo bendrabutyje pranašumus A.Stalmokaitė įvardijo ne tik mažesnę kainą bei galimybę rinktis iš kelių skirtingų vietų, bet ir tai, jog čia galima susirasti naujų draugų, plėsti akiratį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Butai-nekilnojamas turtas

Butai-nekilnojamas turtas portretas
Nekilnojamas turtas - tai vertybe, o jis per amzius brangsta(cia jums ne kokia masina ar ""laikrodis su gegute"".....

cha

cha portretas
paziurejus i busima demografine kreive po astuoniu metu reikes studentus i raudonaja knyga irasyt,kaip nykstancia faunos rusi

Anonimams

Anonimams portretas
Prieš kelis metus komentuojantys "išminčiai" juokėsi, kad butai brangzzzzzz, tuo netikėdami, ir per porą metų Vilniuje apie 30 proc. pakilo. Jūsų sarkazmas saikingesnis galėtų būti.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių