2023 m. sausio 1 d. duomenimis, Klaipėdos miesto savivaldybės administruojamoje teritorijoje gyveno 158 420 gyventojų.
Iš jų 32 111 senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenų ir 5 982 suaugę asmenys su negalia.
Šie asmenys sudarė beveik ketvirtadalį visų savivaldybės gyventojų.
Vis daugėjant senyvo amžiaus asmenų, kuriems nustatytas specialiųjų poreikių lygis, ir suaugusių asmenų su negalia skaičiui, socialinės paslaugos tampa ypač svarbios.
Problema, kad pačioje Klaipėdoje trūksta globos namų.
Būtent todėl buvo atliktas Ilgalaikės socialinės globos suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims prieinamumo auditas.
Jo tikslas buvo įvertinti ilgalaikės socialinės globos paslaugos prieinamumą neįgaliems ir senyvo amžiaus asmenims Klaipėdoje.
Siekta išsiaiškinti, ar uostamiestyje sukurta aplinka, kuri užtikrintų socialinės globos prieinamumą, ar tinkamai ir laiku organizuotas globos skyrimo procesas, užtikrinantis, kad paslaugą gautų visi, kuriems jos reikia.
Daiva Čeporiūtė. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Ilgalaikė socialinė globa suaugusiesiems su negalia ir senyviems asmenims gali būti teikiama stacionariuose globos namuose.
2022 m. duomenimis, tokia globa buvo suteikta 664 klaipėdiečiams, tačiau mieste yra tik 219 vietų socialinei globai teikti, todėl ne visi norintieji ilgalaikę socialinę globą Klaipėdoje gauna.
„Negalima teigti, kad klaipėdiečiams, kuriems reikia socialinės globos, nėra pasiūlomos šios paslaugos, bet jos siūlomos ne Klaipėdos mieste, o kitur, pavyzdžiui, Radviliškyje, Vilniuje ar Zarasuose. Tokiu atveju, klaipėdiečiai labai toli atsiduria nuo savo artimųjų, o tai irgi nėra gerai. Problema, kad pačioje Klaipėdoje trūksta globos namų“, – pastebėjo Klaipėdos savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė.
Savivaldybės strateginiuose veiklos planuose numatyta statyti 80 vietų globos namus, rekonstruojant pastatą Melnragėje, Aušros g., tačiau, panašu, kad vietų ir po to nepakaks.
Naujausi komentarai