Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje – dėmesys išskirtiniams mokiniams

2016-09-16 07:58

Klaipėdoje veikiančiame Profesinio mokymo ir reabilitacijos centre išskirtinio dėmesio sulaukia specialiųjų poreikių turintys mokiniai bei dėl sveikatos problemų profesijas keisti priversti žmonės. Čia besimokantiesiems suteikiama galimybė ne tik atrasti jiems tinkamiausią profesinį kelią, bet ir kuo sėkmingiau integruotis į darbo rinką.

Pagalba: Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir profesinės reabilitacijos skyriaus komanda talkina specialiųjų poreikių turintiems mokiniams. Pagalba: Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir profesinės reabilitacijos skyriaus komanda talkina specialiųjų poreikių turintiems mokiniams.

Išskirtinis visame regione

Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras šiuo metu yra vienintelė įstaiga Klaipėdos regione, ugdanti asmenis, turinčius specialiųjų poreikių.

Įvairių negalių turintys mokiniai yra ugdomi pagal tris mokymo programas – viešbučio darbuotojo, floristo bei želdinių tvarkytojo. Pastaroji mokymo programa pradėta vykdyti tik nuo šių metų.

Į šias specialybes kasmet organizuojamas bendrasis priėmimas, kurio metu sukomplektuojamos būsimų moksleivių su specialiaisiais poreikiais grupės.

Šiame centre mokytis priimami bet kokio amžiaus žmonės, turintys specialiųjų poreikių, nuo 14 metų. Jiems netaikomi jokio prieš tai buvusio išsilavinimo reikalavimai.

„Gali būti įgiję ir tik pradinį išsilavinimą. Priimame su tokiais gebėjimais, kokius žmogus turi. Tačiau jie čia neįgyja bendrojo išsilavinimo, o tik specialybę“, – paaiškino Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir profesinės reabilitacijos skyriaus vedėja Danguolė Kisielienė.

Sulaukia didesnės pagalbos

„Mūsų auklėtiniai dažniausiai yra su dideliais ir labai dideliais specialiaisiais poreikiais. Tai reiškia, kad jiems reikia didesnės tiek psichologinės, tiek socialinės pagalbos“, – dėstė skyriaus vedėja.

Būtent todėl su įvairias negalias turinčiais mokiniais dar dirba ne tik profesijos mokytojai, bet ir psichologas, socialinis pedagogas, socialinis darbuotojas, kurie padeda įveikti kai kurias ugdymo proceso metu iškylančias kliūtis ir greičiau tobulėti neįgaliems mokiniams.

Todėl minėtame centre neįgalieji, įgiję vieną minėtų specialybių, yra visiškai pasirengę įsilieti į darbo rinką.

Pritaikytas silpnaregiams

Lelijų gatvėje įsikūręs skyrius puikiai pritaikytas ir regėjimo negalią turintiems žmonėms – čia visur įrengti skiriamieji ženklai, nestinga neregiams reikalingos mokymo technikos.

Pastebima, kad silpnaregiai ir neregiai čia dažniausiai renkasi masažuotojo specialybę ir gana sėkmingai randa darbo.

Tiesa, norint mokytis šios profesijos, būtinas vidurinis išsilavinimas.

Profesinės reabilitacijos programa

Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centre ugdomi ne tik specialiųjų poreikių turintys mokiniai, čia vykdoma ir profesinės reabilitacijos programa.

Ji reikalinga tiems žmonėms, kurie jau anksčiau buvo įgiję specialybę, tačiau dėl atsiradusių sveikatos problemų yra priversti ją keisti.

„Gali būti du variantai – kai žmogus netenka darbingumo dėl ligos ir nebegali dirbti ankstesnio darbo, taip pat gali būti ir jaunas žmogus, kuris patyrė traumą ir jam reikia persiorientuoti, pagalvoti apie kitą profesiją“, – paaiškino Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro psichologė Egita Dadašova.

Anot jos, su tokiomis problemomis susidūrę gyventojai profesinę reabilitaciją šiame centre gali gauti dviem būdais: į programą jie gali būti nukreipiami užsiregistravę Darbo biržoje, profesinės reabilitacijos poreikį nustatyti gali ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo komisija.

Specialistų pagalba

Profesinės reabilitacijos programos metu jos dalyviai turi galimybę įvertinti savo darbinius gebėjimus, asmeninis savybes, interesus.

Atsakyti į visus šiuos klausimus profesinės reabilitacijos programos dalyviams padeda įvairių sričių specialistai – ergoterapeutas, kinezaterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas, profesijos mokytojai.

Vėliau dėl ligos ar traumos profesiją keisti turintys žmonės gali rinktis iš 46 profesinio mokymo programų. Jų spektras – labai platus: nuo pagalbinio darbuotojo iki įmonės darbo organizatoriaus.

Profesinės reabilitacijos programos dalyviams po patirtų traumų ar ligų padedama ir labiau sustiprėti fiziškai, emociškai bei psichologiškai, jie rengiami sėkmingai įsilieti į darbo rinką.

Daugiau informacijos apie mokinių, turinčių specialiųjų poreikių, ugdymą bei profesinės reabilitacijos programą galima rasti Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro interneto svetainėje www.klaipedospmrc.lt.

Į kylančius klausimus gali atsakyti ir Sveikatos priežiūros paslaugų ir profesinės reabilitacijos skyriaus vedėja Danguolė Kisielienė, tel nr. (8 46) 34 31 36, +370 657 09557.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų