Šiauriniame rage ir ant Kruizinių laivų terminalo bei Smiltynės krantines apgulę žiūrovai turėjo progą stebėti kraują stingdantį reginį. Varžybų metu netrūko staigmenų ir siaubo sukeltų šūksnių.
Iš 19-kos į varžybas atvykusių lenktynininkų startuoti neleista lietuviui Egidijui Dagiliui, tai atsitiko dėl tam tikrų techninių kliūčių.
Todėl sekmadienį startavo 18 sportininkų. Tarp jų buvo tituluočiausi šios sporto šakos dalyviai iš Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) bei didelių vilčių teikiantys jauni dalyviai.
Lietuvos atstovas, Europos čempionas bei pasaulio F2 lenktynių vicečempionu bei bronzos medalininku skirtingais metais tapęs Edgaras Riabko šeštadienį trečiajame kvalifikacinių varžybų etape nedalyvavo. Todėl šiandienos finale startuoti galėjo tik iš vienuoliktos pozicijos. Finalo starto pozicija pilotams labai svarbi, plaukimas pirmuoju numeriu leidžia pirmam pasiekti geltoną bujų, už kurio prasideda lenkimai, o esančiam priekyje leidžia plaukti lygiu vandeniu, tuo tarpu plaukiantiems už jo – aplenkti lyderį labai sunku. Pirmoje pozicijoje šiandienos finale startavo vakar dienos lyderis Giancomo Sacchi atstovaujantis Monaką.
Dar vakar Edgaras Riabko dalinosi planais šiandieną startuoti susidėjus lengviausią sraigtą, kas leistų pasiekti maksimalų greitį starto metu, tačiau šį kartą pilotui plaukimas nebuvo toks sėkmingas ir E. Riabko šiose varžybose liko 11 vietoje. Deja, E. Riabko nepavyko iškovoti nei vieno įskaitinio taško. Vis tik šiame pasaulio čempionate liko dar trys etapai, tad užkopti ant pakylos Lietuvos atstovas dar turi šansų.
Varžybų favoritai buvo abu JAE lenktynininkai Rashed Al Qemzi ir Mansoor Al Mansoori.
Etapo varžybose po 17-kos įveiktų ratų teko stabdyti lenktynes, kai latvio Nikita Lucs bolidas užkabino bują. Kol ji buvo vėl padėta į vietą, sportininkai negalėjo vienas kito lenkti. Kiek tai lėmė varžybų rezultatą, galės pasakyti tik patys sportininkai.
Netrukus dėl techninių kliūčių lenktynes baigė dar vienas lenktynininkas.
Likus visai nedaug iki varžybų pabaigos staigiame posūkyje apsivertė JAE lenktynininko Mansoor Al Mansoori bolidas. Tai buvo netikėtas ir labai pavojingas momentas, todėl žiūrovai nuščiuvo matydami formulę pusiau panirusią po vandeniu. Tačiau šie greitaeigiai laivai yra aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis, todėl bolidas neskęsta, o sportininkui nėra galimybės prigerti. Išniręs į vandens paviršių lenktynininkas iškėlė į viršų nykštį, taip pranešdamas, kad jam viskas gerai.
Kova tarp lenktynininkų tuo metu tęsėsi.
Labai greitai paaiškėjo, kad ant pirmosios nugalėtojų pakylos lips Rashed Al Qemzi, antrasis šį kartą buvo patyręs sportininkas iš Jungtinės Karalystės Colin Jelf, trečiasis buvo šių metų varžybų debiutantas iš Estijos Stefan Arand.
„Tai buvo geras startas iš ketvirtos pozicijos, mano tikslas buvo veržtis į priekį ir išvengti susidūrimų. Prasiveržęs į priekį labai stengiausi išlaikyti savo poziciją ir atidaviau visas jėgas, kad finišuočiau pirmas. Mano tikslas ketvirtą kartą tapti pasaulio čempionu, to ir sieksiu kituose trijuose etapuose. Esu dėkingas savo komandai, kuri stipriai prisideda prie mano pergalių“, – po varžybų kalbėjo pirmos vietos nugalėtojas Rashed Al Qemzi.
Kitas šių lenktynių etapas vyks Italijoje, du paskutiniai – Portugalijoje.
Kalbėdami apie sąlygas varžytis Klaipėdoje sportininkai minėjo laivybos kanalo ypatumus, bandė prisiderinti prie šio vandens telkinio, o sekmadienį jiems iššūkiu tapo iš vakarų pasisukęs vėjas.
Klaipėdiečiai džiaugėsi, galėję pamatyti įspūdingą reginį. Ne kartą miesto mero Arvydo Vaitkaus ir uosto vadovo Algio Latako buvo minėta užuomina, kad vandens formulių pasaulio čempiono „Formulė 2“ etapo lenktynės Klaipėdoje galėtų tapti tradicinėmis. Mūsų miestui tai reikštų, kad turėsime dar vieną įspūdingą vasaros šventę, o Klaipėdos ir Lietuvos vardas dar plačiau skambėtų pasaulyje.
Naujausi komentarai