Nepaisant to, linksmybės vyko, kaip numatyta, prekeivių ir pirkėjų buvo pilna Teatro aikštė, Turgaus ir Tiltų gatvės.
Ant prekystalių buvo gausu nuo maisto produktų iki suvenyrų, be to, turbūt Triušio metų proga buvo ir palapinė su gyvais triušiukais, kuriuos pageidaujantys galėjo įsigyti.
Bene populiariausia prekė – riestainiai, kurių penki vienetai kainavo 2 eurus, viena verba – nuo 4 iki keliolikos eurų.
Kaziuko mugėje vienos rūkytos skumbrės kaina – 4 eurai, rūkyto upėtakio, priklausomai nuo dydžio – 10–15 eurų, rūkytas karšis – 5 eurai, porcija žuvienės kainavo 4 eurus, plovas – 5 eurus, šašlykų porcija – 8 eurai, cepelinai – 5,5 euro, virtos bulvės su troškintais kopūstais ir kiaulienos karka – 8 eurai, kava, arbata – po 2 eurus.
Pagal nuo seno susiklosčiusias tradicijas Lietuvoje Kazimierinės minimos iškilmingiau už kitas vardynas.
Pavyzdžiui, Vilniuje kovo pradžioje rengiama Kaziuko mugė buvo garsi dar sovietmečiu. Klaipėdoje šios varduvės nebuvo tokios populiarios.
Jų tradicijos čia imtos puoselėti po Nepriklausomybės atgavimo.
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Vidurdienį šventės dalyvius paveikino ir toliau linksmintis pakvietė Klaipėdos krašto Kazimierų bendrijos vadovas Kazimieras Vainoras.
Klaipėdos krašto Kazimierų klubas vienija keliasdešimt krašto Kazimierų, klubo narė tebėra ir buvusi Lietuvos premjerė Kazimira Prunskienė.
Esą ji anksčiau bet kokiomis oro sąlygomis dalyvaudavo Klaipėdos Kazimierinių šventėje 18 metų.
Šeštadienį iš pat ryto trankiomis melodijomis šventės lankytojus Klaipėdoje linksmino kapelos ir ansambliai.
Išskirtinai šią šventę čia rengia tik Kazimierai. Ir visa tai labai palaiko ir prekeiviai, kurie čia važiuoja net iš Vilniaus, nors ten irgi vyksta Kaziuko mugė.
Naujausi komentarai