Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestyje – „Nenugalėta Ukraina“

2023-08-26 09:00

Antrus metus iš eilės Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimas Klaipėdoje kitoks nei iki tol. Ši šventė tiek vietiniams uostamiesčio ukrainiečiams, tiek karo pabėgėliams įgavo kitą, gyvybiškai svarbią prasmę, kurią atspindėjo ir Klaipėdos tautinių kultūrų centre surengtos šventės pavadinimas – „Nenugalėta Ukraina“.

Uostamiestyje – „Nenugalėta Ukraina“
Uostamiestyje – „Nenugalėta Ukraina“ / Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, nuo Rusijos invazijos pradžios į Ukrainą Klaipėdos migracijos centre registruota per 5,6 tūkst. karo pabėgėlių.

Kiek jų liko ir apsigyveno čia, nėra tiksliai žinoma, tačiau sprendžiant pagal mokyklose mokomų vaikų skaičių, pabėgėlių gali būti ne mažiau nei keli tūkstančiai.

Dalis jų per šiuos metus aktyviai įsiliejo į miesto visuomeninį gyvenimą ir prisijungė prie čia veikiančių savo tautiečių bendruomenių, kurių Klaipėdoje yra trys.

Ketvirtadienio pavakarę dalis jų susibūrė paminėti karo draskomos tėvynės Nepriklausomybės dienos.

Su kokia meile jie kalbėjo apie Ukrainą ir kiek vienybės bei susitelkimo buvo jų veiduose.

Klaipėdos tautinių kultūrų centro vadovė Jelena Butkevičienė pasakojo, kad į paminėjimą susirinko keli šimtai ukrainiečių ir jų bičiulių, renginyje dalyvavo labai daug vaikų.

„Tai labai svarbu, kad įvairios kartos susibūrė į tokią svarbią šventę. Jaučiu, kad mūsų vietinė bendruomenė labai atgijo. Jaučiu didelį dvasinį pakylėjimą. Ir tai buvo akivaizdu Nepriklausomybės dienos minėjime. Su kokia meile jie kalbėjo apie Ukrainą ir kiek vienybės bei susitelkimo buvo jų veiduose“, – sakė J. Butkevičienė.

Ji džiaugėsi, kad karo pabėgėliai pamažu integruojasi, įsilieja į Klaipėdos gyvenimą ir jaučiasi čia saugiai, jų nuotaikos gerėja.

„Žinoma, karo temos išvengti nepavyksta. Apie tai kalba ir vaikai, ir suaugusieji. Tai neišvengiama, žmonės negali nekalbėti apie tai, kas jiems skauda, kas šiuo metu vyksta jų tėvynėje, bet jų savijauta ženkliai pagerėjo, lyginant su tuo, kaip jie jautėsi tik atvykę iš karo zonos. Didelį poveikį turėjo ir susitikimai su psichologu. Jie vyksta jau daugiau nei metus. Yra vaikų ir suaugusiųjų grupės. Mes labai džiaugiamės matydami, kaip vaikai keitėsi po tų užsiėmimų, jie pradėjo morališkai atsitiesti, daugiau šypsotis, jų veiduose atsirado džiaugsmo, saugumo jausmas“, – kalbėjo J. Butkevičienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų