Šią ultragarsinių švilpukų dalijimo akciją vykdė Klaipėdos policijos bendruomenės ir Kelių policijos skyriaus pareigūnai. Akcijos tikslas – mažinti transporto priemonių susidūrimus su gyvūnais, kurti saugią aplinką eismo dalyviams ir saugoti gyvūnus.
„Ypač tamsiuoju paros metu būtinas didesnis vairuotojų dėmesingumas. Policijos pareigūnai ragina visus eismo dalyvius, jei tenka važinėti užmiesčio keliais ar miškingose vietovėse, ant automobilio užsiklijuoti švilpuką, kurio skleidžiamo garso žmogus negirdi, tačiau miško gyvūnai į jį reaguoja ir šalinasi“, – vairuotojus informavo pareigūnai.
Jie taip pat skelbė, kad per pastaruosius penkerius metus dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais vairuotojai yra patekę į 5,8 tūkst. eismo įvykių, ypač spalio ir gruodžio mėnesiais. Tokių susidūrimų metu ne tik apgadinamos transporto priemonės, tačiau nukenčia ir žūsta žmonės bei gyvūnai.
Švilpukas dažniausiai montuojamas prie bamperio grotelių, bet galima juos montuoti ir ant šoninių veidrodėlių, svarbu, kad pro švilpukus laisvai cirkuliuotų oras. Kaip ir įprasti švilpukai, ultragarsiniai veikia, kai į juos nestabdomai cirkuliuoja vėjas.
Švilpukai pradeda skleisti aukšto dažnio garsus, kai automobilis važiuoja greičiau nei 30 km/val. Žmonės paprastai tokių garsų negirdi. Prie automobilių jie tvirtinami lipdukais, todėl prieš tai reikia gerai nuvalyti tvirtinimo vietą.
Ne vienas vairuotojas yra pasakojęs apie šių švilpukų naudą. Esą nuo tos dienos, kai buvo priklijuotas švilpukas, kelyje nepasitaikė nė vieno žvėries, nors iki tol daugybę kartų tik per plauką išvengdavo susidūrimo su stirnomis.
Naujausi komentarai