Idėjos autorius – Neįgaliųjų reikalų tarybos pirmininkas Kazys Bagdonas. Jis siūlo miesto tarybai pateikti oficialų siūlymą 2020-uosius skelbti neįgalių žmonių integralumo metais.
"Kodėl nebūti drąsiems ir nepasiūlyti šios idėjos Klaipėdai? Turėjome Senjorų metus, dabar – Sporto metai. Siektume dar labiau atkreipti dėmesį į žmones, turinčius įvairių negalių, bei padaryti Klaipėdą draugišku miestu visoms socialinėms grupėms. Atitinkamai dėmesį ir lėšų skirtume integraliems projektams remti, taip pat numatytume daugiau investicijų infrastruktūrai gerinti, judėjimui viešuoju transportu", – kalbėjo K.Bagdonas.
Tarybos narė, Klaipėdos savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Dragašienė mano, kad pirmiausia reikėtų aptarti, ar tokie metai iš viso yra reikalingi.
"Ką mes tuo pavadinimu pasieksime? Atrodo, jau buvo tokių metų Lietuvos mastu, ir kas iš to? Ar reikia taip kategoriškai išskirti, nežinau. Gegužės 16 d. ateikite į Žvejų rūmus, penktus metus organizuojame renginį, bet niekam neįdomu. O išskirti šią grupę ir paversti žmones vargšeliais, vargu ar teisinga", – suabejojo ji.
"Mano siekis – ne išryškinti negalią, o atkreipti dėmesį, kad Klaipėdos miestas gali būti ypač patrauklus neįgaliems žmonėms, nes čia sukurtos tam tikros sąlygos, kad mes priimame ir tampame europietišku miestu", – savo motyvų laikėsi K.Bagdonas.
Nina Puteikienė pasiūlė iš pradžių atsiklausti pačių neįgaliųjų, kad idėja neliktų tik skambiu pavadinimu.
"Įžvelgčiau prasmę skelbti neįgaliųjų metus tik tada, jei būtų numatyti konkretūs veiksmai ir savivaldybė prisiimtų tam tikrą įsipareigojimą. O dėl vėliavėlių ir dar vieno renginio, į kurį ateis tik tie patys neįgalieji, tikrai neverta to daryti", – teigė N.Puteikienė.
Apsispręsta per dvi savaites apklausti Klaipėdos neįgaliųjų organizacijų narius, o tada vėl sugrįžti prie šio klausimo.
Naujausi komentarai