Metus skaičiuoja kitaip
"Man 20 metų", – pokalbį pradeda Jo Yeong Jae Ho, trumpai vadinamas Jo (Džo), nors pase nurodyta, kad vaikinui devyniolika.
Pasirodo, Pietų Korėjoje žmogaus amžius skaičiuojamas ne nuo gimimo, o nuo pradėjimo. Tad tik gimęs vaikas jau yra vienų metų.
Be to, pagal šios šalies papročius amžius keičiasi ne per gimimo dieną, o per Naujuosius metus. Jei vaikas gimsta gruodžio pabaigoje, po kelių dienų jam jau sueina dveji metai.
Jo pasakojo, kad Pietų Korėjoje gyvena nedideliame kaimelyje. Į kelionę jis išvažiavo dar pavasarį – balandžio 18-ąją.
Nuotykiui vaikinas ruošėsi iš anksto – metus dirbo Seule žuvų prekyvietėje.
Už uždirbtus pinigų dieną prieš kelionės startą Jo nusipirko motociklą, kuriuo dabar ir keliauja. Transporto priemonė jam atsiėjo 3,4 tūkst. dolerių. Kelionei liko 1,7 tūkst. dolerių.
Kiniją teko aplenkti
Jo pasakojo, kad kelionę pradėjo neturėdamas jokio plano ar sąrašo draugų, pažįstamų, pas kuriuos galėtų apsistoti.
"Norėjau pamatyti pasaulį. Žymias vietas, miestus. Taip pat sutikti savo idealą – profesionalų lankininką ir amato puoselėtoją Lajos Kassai iš Vengrijos. Man pavyko pasiekti svajonę. Šaudžiau su savo srities legenda", – pasakojo svetimšalis.
Iš Pietų Korėjos Jo patraukė į Rusiją, Vladivostoką.
Vaikinas pasakojo, kad norėjo važiuoti per Kiniją, nes būtų patogiau, bet tokiu atveju būtų kilę daug rūpesčių ir atsiradę papildomų išlaidų.
Pasak Jo, būtų reikėję gauti vizą, Kinijoje įsigyti naują motociklą, nes čia galima važinėti tik vietoje įsigytomis transporto priemonėmis, ir perlaikyti vairavimo egzaminą.
Tad per Sibirą vaikinas važiavo į Mongoliją, o, kol pasiekė Lietuvą, lankėsi ir Kazachstane, Gruzijoje, Turkijoje, Bulgarijoje, Graikijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Lenkijoje.
Instrumentas virsta lanku
Jo pasakojo, kad teko važiuoti dykynėmis, kur nėra kelių, o degalinės stūkso kas 400–500 kilometrų.
Suradęs jas, jis prisipildavo pilną motociklo baką. Taip pat – 10 litrų talpos bakelį, kurį vežėsi sykiu. Svetimšalis vildavosi, kad tiek degalų užteks pasiekti kitai degalinei.
Korėjietis pasakojo, kad Europoje jam buvo važiuoti paprasčiau. Kelionę kur kas palengvino geresni keliai ir infrastruktūra.
Atvykėlis pasakojo, kad norėjo aplankyti ir Ukrainą, tačiau ten nevažiavo dėl neramumų.
Jo kelionei turimų lėšų užteko iki Turkijos. Šioje šalyje jam buvo likę 9 doleriai. Tačiau vaikinas užsidirba grodamas tradiciniu Pietų Korėjos muzikos instrumentu.
Išgirsti jo skleidžiamą atpalaiduojančią, meditacinę muziką turėjo galimybę ir Palangos J.Basanavičiaus gatvės lankytojai.
Kurorte jam pavyko šiek tiek susirinkti pinigų.
Groti šiuo instrumentu Jo metus mokėsi pas mokytoją, o vėliau – pats. Panašu, kad priversti skambėti pastarąjį nėra lengva.
Vaikinas pasakojo, kad instrumentą galima naudoti ir kaip lanką. Dėl to dėkle jis nešiojasi įsidėjęs kelias strėles.
Išgąsdino nežinomas gyvis
Kelionės metu naktis Jo praleidžia ten, kur nuveda likimas.
Tenka miegoti gatvėse, ant suoliukų, būna, kad įsikuria stovyklavietę, pasistato palapinę. Pasitaiko, kad apsistoti jį pakviečia sutikti žmonės.
Neretai tai būna motociklininkai, kurie vadovaujasi, kad, jei tik gali, turi padėti kelyje sutiktam kolegai.
Jo teko dalyvauti ir baikerių renginiuose.
Svetimšalis pasakojo, kad teko patirti ir kraują stingdančių akimirkų. Viena tokių buvo kažkur Gruzijos kalnuose. Jo pasakojo, kad naktį aplink palapinę pradėjo kažkas šliaužioti.
"Tai buvo nei žmogus, nei kitas gyvūnas. Tą akimirką būčiau viskuo patikėjęs. Pamaniau, kad tai gali būtų net ir sniego žmogus", – prisiminė atvykėlis.
Pasak vaikino, palapinėje Sibire jam teko miegoti, kai lauke spaudė 20 laipsnių šaltis.
"Buvo tikrai baisu. Iškišdavau galvą į lauką, nes bijojau numirti palapinėje", – teigė atvykėlis.
Nustebino motociklo galimybės
Atvykęs į Lietuvą, Jo aplankė Kauną, Šiaulius. Vadinamajame Saulės mieste svetimšalį sutiko vieno pajūrio baikerių klubo narys. Keliautoją jis pakvietė atvykti į Klaipėdą
Svečią priėmę baikeriai stebėjosi, kaip korėjietis tiek tūkstančių kilometrų įveikė motociklu, kurio variklio darbo tūris tik 125 kub. centimetrai?
"Tokiu motociklu net iki Palangos nevažiuočiau", – šmaikštavo vienas baikeris.
Motociklininkams nuostabą kėlė ir tai, kad Jo, prieš pradėdamas kelionę, neturėjo jokių techninių žinių. Nusipirko 2016 m. pagamintą motociklą ir pradėjo kelionę.
Net įveikęs 26 tūkst. kilometrų svetimšalis negalėjo pasakyti, kokios talpos jo motociklo bakas, kiek degalų jis sunaudoja 100 kilometrų.
Stebino ir tai, kad, pirkdamas naują motociklą, Jo negavo specialių raktų, transporto priemonės instrukcijos.
Naudojimo instrukciją pajūrio baikeriai surado internete. Svetimšalis nustebo, kad jo motociklas apskritai turi tokį dalyką.
Tapo vagių taikiniu
Baikeriai stebėjosi, kaip motociklas atlaikė tokią kelionę. Variklio alyvą gamintojas rekomenduoja keisti kas 3 tūkst. kilometrų, tačiau Jo tai darė tik kartą – Turkijoje.
Motociklo grandinė apskritai nebuvo keista, nors tai reikia daryti kas 12 tūkst. kilometrų.
"Žinome, jog žmogaus galimybės neribotos, tačiau tikrai keista, kad šis taivanietiškas motocikliukas dar važiuoja", – stebėjosi motociklininkai.
Pajūrio motociklininkai ne tik remontavo Jo motociklą, bet ir padovanojo kelionei reikalingų daiktų. Didžiąją dalį savųjų svetimšalis prarado Mongolijoje, kur buvo apvogtas.
"Vietos policijos pareigūnai dingusį motociklą surado per kelias valandas. Didžiausia problema buvo suniokota įjungimo spynelė, nukirpti laidai, dingęs motociklo valstybinis numeris. Taip pat netekau didžiosios dalies daiktų", – pasakojo atvykėlis.
Numerius pasigamino pats
Po vagystės Jo teko nusipirkti naujus būtiniausius daiktus, tarp kurių – kuprinė ir šiltas, žieminis miegmaišis. Motociklą taip pat susiremontavo.
Teko pasukti galvą, ką daryti su transporto priemonės valstybiniais numeriais. Jo šiuos nupiešė pats ir tęsė kelionę.
Pajūrio gelbėtojai svetimšaliui padovanojo batus, motociklininko striukę, palapinę. Pastarosios keliautojas nebuvo įsigijęs po vagystės.
"Kas ką turėjome nenaudojamą, geros kokybės, tą ir davėme", – tvirtino baikeriai.
Jo džiaugėsi dovanomis, pagalba. Vaikinas tvirtino, kad atvykęs turėjo tik rūbus, kuriais apsirengęs, o avėjo botus.
"Buvo smagu iš jų išlipti. Smagu, kad kelionės metu sutinku tiek daug gerų žmonių, kurie man padeda, pasikviečia nakvynės", – teigė vaikinas.
Galėtų suvalgyti gyvatę
Jo tvirtino, kad jam patiko Klaipėda, ypač senamiestis, jūra, paplūdimiai. Svetimšalis džiaugėsi ir geranoriškais žmonėmis. Įvertino jis ir lietuvių virtuvę.
"Aš neišrankus maistui. Galiu ir gyvatę suvalgyti, jei sugaučiau. Šiaip lietuvių maistas skanesnis nei Pietų Korėjoje. Labai patiko ukrainietiški barščiai, kuriuos valgiau, atrodo, Lenkijoje. O cepelinų neteko paragauti", – pasakojo svetimšalis.
Ilgai viename ar kitame mieste Jo neužbūna. Klaipėdą jis paliko trečiadienį ir patraukė per Latviją, Estiją, Švediją, Suomiją į Norvegiją, į čia esantį šiauriausią tašką Nordkapą.
Kelionė iš uostamiesčio prasidėjo nelabai sėkmingai. Greitkelyje ties įvaža į Veiviržėnų kelią nuleido motociklo padangą. Tačiau Jo ir šį kartą sulaukė pagalbos.
Norvegijoje keliautojas turės praleisti tris mėnesius.
"Man baigiasi terminas, kai galiu keliauti po ES šalis. Liko kelios savaitės. Todėl turiu pasiekti Norvegiją, ten prabūti tris mėnesius, o tada galėsiu tęsti kelionę", – pasakojo svetimšalis.
Išvažiuoti žada viduržiemį
Nordkape Jo tikisi susirasti darbą. Mano, kad jam pravers patirtis žuvų prekyvietėje. Toliau Jo planuoja važiuoti į Angliją, Ispaniją.
Nordkapas populiarus tarp motociklininkų, bet ne šiuo laiku. Sezonas šiame krašte artėja į pabaigą. Naktimis čia oro temperatūra jau gana žema. Būna, kad pasiekia ir nulį.
"Mane įspėjo, kad ten bus vėsu. Dabar man jau ir čia vėsoka po vasaros, apsilankius pietuose esančiuose kraštuose", – prisipažino svetimšalis.
Pajūrio motociklininkai tvirtino, jog neįsivaizduoja, kaip Jo seksis viduržiemį važiuoti motociklu Norvegijos keliukais.
Gimtinėje laukia tarnyba
Jo negalėjo pasakyti, kada grįš į savo gimtinę ir ar apskritai ten grįš. Vaikinas teigė, kad jam patinka keliauti. Jei bus galimybė, jis žada ateityje važiuoti į Afriką, Ameriką.
Vaikinas viliasi, kad gal pavyks sutikti žmonių, kurie finansuos jo keliones. Dabar atsiranda tokių, kurie paremia.
Grįžęs į Pietų Korėją Jo turėtų eiti tarnauti į kariuomenę. Tarnyba truktų dvejus metus. Kelionės metu Jo su tėvais bendrauja, naudodamasis internetu.
"Tėvai manimi pasitiki. Tėvas buvo pasakęs, kad iki armijos daryčiau viską, ką noriu ir sugalvoju, nes po to prasidės rimtas gyvenimas – šeima, vaikai", – pasakojo svetimšalis.
Jo neslėpė, kad jau turi sužadėtinę. Ji gyvena Turkijoje. Pora susižadėjo, nors vienas kitą realiai matė tik tris kartus.
Savo motociklą korėjietis papuošia savo gimtinės vėliava. Svetimšalis turi ir antrą, kurioje, anot jo, raudoname fonde pavaizduotas Turkijos didvyris.
Naujausi komentarai