Gyventojai paaukoja vieną kitą eurą, nesusimąstydami, kad toks jų elgesys gali būti traktuojamas kaip pažeidimas, už kurį numatyta nemenka bauda.
„Vėtrungės“ ir „Vingio“ pasažuose dažnai matyti neblaivūs asmenys, benamiai ir elgetos, kurie prie prekybos centrų laukia apsipirkusių klaipėdiečių ir viliasi kokios nors aukos.
„Nemalonu, kai išeinu iš parduotuvės ir manęs laukia ištiestu delnu. Negaliu ramiai praeiti, nes labai gaila tokių žmonių. Niekada nežinai, kada pačiam gali prireikti kad ir tų kelių eurų duonai nusipirkti“, – pasakojo viena klaipėdietė.
Draudžiama elgetauti Klaipėdos miesto senamiestyje, o duoti išmaldą pinigais draudžiama visame mieste.
Uostamiesčio savivaldybės specialistai primena, kad duoti išmaldos pinigais draudžiama visame mieste.
„Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklės numato, kad draudžiama elgetauti Klaipėdos miesto senamiestyje, o duoti išmaldą pinigais draudžiama visame mieste. Toks draudimas netaikomas religinėms apeigoms, taip pat specialiuose, tam tikslui skirtuose renginiuose, kuriems išduotas leidimas (pažymėjimas) dėl suderintos renginio (susirinkimo) vietos, laiko ir formos“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas.
Atsakomybė už šių taisyklių nesilaikymą numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnyje: nuo įspėjimo iki 600 eurų už pakartotinai užfiksuotus šių taisyklių nesilaikymo atvejus.
Pernai vienas vyras socialiniuose tinkluose pasidalino savo istorija apie neįgaliojo vežimėlyje sėdėjusią moterį, prašiusią išmaldos. Po pokalbio su moterimi, kuri sakėsi nemokanti lietuviškai, vyras prisiminė, kad ją jau matė kitame Lietuvos mieste, tik tąkart jai reikėjo kitokios pagalbos.
Po jo įrašu pasipylė komentarai. Žmonės iš įvairių Lietuvos miestų tikino minėtą moterį matę vaikštančią sveiką be jokio neįgaliojo vežimėlio.
Naujausi komentarai