Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos gydymo įstaigų skyrybos pasiteisino

2011-02-16 23:56
Klaipėdos gydymo įstaigų skyrybos pasiteisino
Klaipėdos gydymo įstaigų skyrybos pasiteisino / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Gimtadienis per gripo epidemiją. Taip savo 10-ąjį jubiliejų paminėjo Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centras. Kaip juokavo gydymo įstaigos vyriausiasis gydytojas Viktoras Grigalauskas, teks laukti 20-mečio, kad gimtadienis būtų kur kas triukšmingesnis.

– Kokiomis nuotaikomis pasitikote 10–ąjį sveikatos priežiūros centro gimtadienį?

– Nuotaika būtų džiaugsminga, jeigu ne gripo epidemija. Didelis skirtumas, ar dirbi savarankiškai, ar esi priklausomas nuo aukščiau stovinčiųjų. Anksčiau visos uždirbtos mūsų lėšos atitekdavo Jūrininkų ligoninei, kuriai buvome pavaldūs, o patys gaudavome trupinius. Dabar tas lėšas galime panaudoti savo reikmėms.
Per 10 metų pasikeitė ir pati poliklinika – padarytas europinius standartus atitinkantis remontas. Atidarėme naujus reabilitacijos, profilaktikos skyrius, akredituotą laboratoriją. Įsigijome naujos aparatūros. Gerokai išaugo gydytojų atlyginimai: jei prieš 10 metų alga siekė 800 litų, tai dabar vidutinis atlyginimas – 3600 litų.

Ar per tuos metus kolektyvas stipriai pasikeitė?

– Šiek tiek sumažėjo. Prasidėjus sveikatos įstaigų reformai, kai įvyko mūsų skyrybos su Jūrininkų ligonine, nemaža dalis darbuotojų liko dirbti ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje. Jis dabar priklauso ligoninei.
Jei būtų mano valia, prieš 10 metų nebūčiau ardęs poliklinikos. Kaip parodė gyvenimas, jos iki šiol sėkmingai dirba Vilniuje, Kaune. Tik Klaipėdoje pradėjome viską ardyti ir kurti iš naujo. Dabar visas pasaulis pripažįsta, kad poliklinikos yra tikras tiriamasis bei gydomasis kompleksas.

– Bet pirminei sveikatos grandžiai dažnai kliūva, kad šeimos gydytojai prisiima per mažai atsakomybės už pacientų gydymą. Ar pelnyti šie priekaištai?

– Iš dalies. Tiesiog ne nuo to galo pradėjome reformą. Pirmiausiai reikėjo tinkamai paruošti šeimos gydytojus, o ne per kelis mokymų mėnesius iš terapeuto padaryti šeimos gydytoją. Mes dabar taip didžiuojamės šeimos gydytojas, o jūs raskite nors vieną, kuris dirbtų pagal priklausančius standartus! Kai kurie privatūs medicinos centrai  tuo giriasi, bet kodėl tada pas juos dirba ginekologas, chirurgas?
Esu įsitikinęs, kad vaikus iki 10 metų turi gydyti pediatrai. Estijos pavyzdys tai dar kartą patvirtino. Iš pradžių estai atsisakė pediatrų, o paskui vėl susigrąžino. Nors paauglius gali gydyti ir šeimos gydytojas.

– O kokia buvo šito centro pradžia?

– Prieš 36 metus Vakarų laivų remonto įmonės generalinis direktorius Pric, nepaisydamas partijos papeikimo, naujai pastatyto bendrabučio pirmuosius du aukštus atidavė poliklinikai. Iš pradžių taip ir vadinomės – Vakarų laivų remonto įmonės ir jūrų transporto darbuotojų poliklinika.
Atėjau čia dirbti, grįžęs iš jūros. Dirbau Vakarų laivų remonto cecho gydytoju ir prisidėjau prie šios poliklinikos įkūrimo. Prie jos projektavimo prisidėjo ir gydytojas Antanas Vinkus. Poliklinika buvo pradėta nuo nulio.
Neaišku kodėl, bet daug metų ją vadino Kauno poliklinika. Iš pradžių tuo piktinausi. Bet paskui mūsų gydymo įstaiga mieste įgijo savo vietą, statusą.

– Gal kilo minčių pakeisti pavadinimą?

– Mūsų įstaigos pavadinimas liko po skyrybų su Jūrininkų ligonine. Negalvojome, kad iš mūsų atims jūrininkus. Didžiuojuosi, kad mūsų poliklinika taip vadinasi. Iš 200 mūsų darbuotojų savo laiku laivuose gydytojais ir felčeriais dirbo per 20 žmonių. Tarp mūsų ligonių taip pat yra daug buvusių jūrininkų.

– Kaip apibūdintume savo kolektyvą?

– Puikus kolektyvas, nors mano kaip vadovo darbas – niurzgėti. Būna visko. Apsimetinėja tie, kurie tikina nedarantys klaidų. Jas stengiamės greitai ištaisyti.
Su daugeliu kolegų kartu dirbame daug metų ir kartu artėjame prie pensijos. Mūsų gydytojų amžiaus vidurkis gana didokas – virš 50 metų. Bet pastaruoju metu įsilieja ir jaunų gydytojų.
Nemažai slaugytojų yra baigusios Klaipėdos universitetą. Jas mokytis skatina vyriausioji slaugytoja Jūratė Beinorienė. Ji taip pat yra ir praktikantų vadovė. Mūsų centras sudarė sutartį dėl praktikos su Klaipėdos universitetu.
Daug dėmesio skiriame greitam pacientų aptarnavimui. Pas mus beveik nėra eilių. Nepaisant gripo epidemijos, šiandien iš 26 šeimos gydytojų pas 19 galima pakliūti tą pačią dieną. Pas odontologus taip pat nėra eilių. Tik kelias dienas tenka laukti pas ginekologus.

– Šį mėnesį jubiliejų šventė ne tik jūsų įstaiga, bet ir jūs pats?

– Šiemet – vieni jubiliejai. Asmeninis, įstaigos, o liepos 2-ąją sukaks 35 metai kaip esu šios įstaigos vadovas.

Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centre dirba

51 gydytojas: šeimos – 24, vidaus ligų – 3, vaikų ligų – 3, ginekologai – 5, odontologai – 10, chirurgai – 2, reabilitologai – 2, radiologas, echoskopuotojas, darbo medicinos – po 1

90 slaugos specialistų: bendruomenės slaugytojos – 28, bendros praktikos – 20, fizinės medicinos ir reabilitacijos – 11, akušerės – 5, odontologų padėjėjos – 9, burnos higienistė – 1

kiti specialistai – 23

įvairus personalas – 44

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų