Klaipėdos istorija atgis per raudonų plytų architektūrą Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos istorija atgis per raudonų plytų architektūrą

2026-04-21 05:00 diena.lt inf.

Klaipėdoje šių metų rugsėjį bus įgyvendinamas projektas „Klaipėdos raudonų plytų istorijos“, kviesiantis miesto gyventojus ir svečius naujai pažinti uostamiesčio praeitį. Iniciatyvos tikslas – atverti Klaipėdos istoriją per išskirtinius raudonų plytų pastatus ir jų pasakojamas istorijas.

 Tarp lankomų raudonų plytų objektų bus ir kompanijos „Bega“ restauruoti istoriniai pastatai Nemuno g. 2A ir 2B, kuriuose jau įvyko projekto įžanginė ekskursija.

Projektą įgyvendinanti VšĮ „Raudonos plytos“ džiaugiasi prie iniciatyvos prisijungus Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai „Bega“. Įmonė ne tik dalyvavo įžanginėje projekto ekskursijoje, bet ir tapo jo partnere. Tarp lankomų raudonų plytų objektų bus šios kompanijos restauruoti istoriniai pastatai Nemuno g. 2A ir 2B.

Rugsėjo mėnesio šeštadieniais vyksiančių edukacinių ekskursijų metu dalyviai galės aplankyti 8–10 išskirtinių miesto objektų – universitetinius pastatus, muziejų, viešbutį, restoraną bei buvusias administracines erdves. Ekskursijų metu bus pristatomi ne tik architektūriniai faktai, bet ir Klaipėdos miesto istorija: pasakojimai apie žmones, gyvenusius bei kūrusius Klaipėdoje iki 1945 metų.

Ekskursijų metu buvo dalijamasi įdomybėmis.

Projektas atskleidžia buvusią daugiakultūrę prieškarinę Klaipėdą, jos turtingą socialinį ir kultūrinį gyvenimą, kurį nutraukė Antrasis pasaulinis karas. Siekiant sustiprinti patyrimą, kai kurios ekskursijos bus papildytos sensoriniais ir interaktyviais elementais – muzika, garsais, kvapais ir skoniais, taip pat numatytos veiklos šeimoms. „Mums labai svarbu, kad verslas tampa šio pasakojimo dalimi ne tik kaip stebėtojas, bet kaip aktyvus partneris. Tokie išsaugoti ir puikiai prižiūrimi pastatai kaip kompanijos „Bega“ objektai yra pavyzdys ir gyvas miesto istorijos sluoksnis, kurį galime ne tik parodyti, bet ir įprasminti šiandienos visuomenei“, – sakė VšĮ „Raudonos plytos“ vadovė Edita Valinčienė.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Organizatoriai tikisi, kad iniciatyva prisidės prie miesto istorinio identiteto stiprinimo, visuomenės sąmoningumo didinimo ir kultūrinio paveldo aktualizavimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų