Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos kultūros fabrikas: pažymės rekonstrukcijos pradžią (programa)

2011-06-13 17:13
Klaipėdos kultūros fabrikas: pažymės rekonstrukcijos pradžią (programa)
Klaipėdos kultūros fabrikas: pažymės rekonstrukcijos pradžią (programa)

Trečiadienį Klaipėdoje bus paskelbta senojo tabako fabriko rekonstrukcijos į Kultūros fabriką pradžia ir iš naujo bus prisuktas jo gyvybės laikrodis.

Kaip viskas prasidėjo

Visus, kurie nori matyti kūrybišką Klaipėdą, ir visus, kurie nebijo permainų, VšĮ „Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra“ (KEPA) kviečia į renginių ciklą, skirtą buvusio tabako fabriko rekonstrukcijos pradžiai paminėti.

„Beveik dešimt metų diskusijų lygmenyje kabojęs projektas bus realizuotas labai sparčiai ir netrukus įsilies į miesto kultūros ir verslo gyvenimo sceną, – patikino KEPA vadovė Raimonda Laužikienė. – Birželio 15-ąją sužinosite, kaip viskas prasidėjo.“

Trejus metus VšĮ KEPA ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei partnerių iš Lisabonos, Tamperes, Sevilos, Gijono, Modenos, Venecijos, Danubės ir Celje vykdytas projektas paruošė praktinę dirvą būsimo Klaipėdos kūrybinių industrijų inkubatoriaus įsteigimui.

Vienas pagrindinių Interreg IVC programos projekto CITIES („Creative industrines in traditional cultural spaces“) programos tikslų buvo antram gyvenimui prikelti apleistas ir neigiamą įvaizdį turinčias miesto vietoves, steigiant kūrybinius inkubatorius, stengtis, kad jų atsiradimas sukurtų naujas miestiečiams patrauklias viešąsias erdves, skatintų kūrybinių industrijų atsiradimą ir išsaugotų istorinį miesto zonų patrauklumą.

Kūrybinių industrijų oazė

Viską sužinoti apie naują miesto kultūros ir verslo objektą bus galima trečiadienį nuo 10 val. „Švyturio menų doke“ (Naujoji Uosto g. 3), kur įsikurs kūrybinių industrijų oazė, o savo geriausias praktikas pristatys aštuoni projekto CITIES partnerių atstovai bei tarptautiniai kūrybinių industrijų ekspertai.

Praktine patirtimi taip pat dalysis pagrindiniai konferencijos pranešėjai: Talino (Estija) kūrybinio inkubatoriaus vadovė Ele-Mall Vainomae, kūrybinių industrijų ekspertas iš Londono Andrew Missinghamas bei Urbanistikos ekspertas, Vietinių ekonomikos strategijų centro (CLES) direktorius Neilas McInroy iš Mančesterio (Didžioji Britanija).

Vakare 22 val. bus švenčiama Kultūros fabriko rekonstrukcijos pradžia – iš naujo bus prisuktas jo gyvybės laikrodis. Buvusiame tabako fabrike (Bangų g. 5A) klaipėdiečių laukia jaunųjų menininkų grupės „Handy Tea“ projektuojamas šviesos dizainas, gyvai atliekama projektų „Driezhas“ bei „Deepinmood“ autoriaus kompozitoriaus Kristijono Lučinsko specialiai šiai progai sukurta muzika, bei fantasmagoriškas dizainerės Indrės Giedraitytės  ir choreografės Daivos Palubinskaitės šokio projektas.

Tarptautinio partnerystės tinklo CITIES konferencija

Konferencijos „Kūrybiškumas ir partnerystė urbanistinėse erdvėse“ tikslas – išanalizuoti kaip kūrybiškumas ir partneryste gali prisidėti prie Europos miestu urbanistinių erdvių gaivinimo. Vietinių ir tarptautinių partnerystes tinklų kūrimasis yra kūrybinių industrijų pagrindas, skatinantis inovacijų plėtrą ir sujungiantis esminius žinių visuomenės sektorius – švietimą, verslą, gamybą ir meną.

Partnerystė, atidarydama duris į pasaulines rinkas, konkurenciją keičia į bendradarbiavimą.

Konferencijoje, kuri yra baigiamasis INTERREG IVC projekto „Creative industries in traditional intercultural spaces” (CITIES) renginys, bus pristatyti geriausi Europos kūrybinių industrijų ir partnerystės tinklų pavyzdžiai. CITIES projekto partneriai ir tarptautiniai ekspertai dalysis patirtimi, kaip skatinti kūrybiškumo proveržius viešosiose erdvėse, kaip formuoti viešųjų erdvių kultūrinį identitetą keičiant autentiško industrinio paveldo paskirtį.

Konferencija vyks Klaipėdos „Švyturio menu doke“, kur bus galima apžiūrėti parodą apie šiuo metu Lietuvoje steigiamus kūrybinius inkubatorius.

Dalyvavimas – tik užsiregistravusiems asmenims (registracijos formą galima rasti www.kepa.lt).

Konferencija vyks anglu kalba.

Konferencijos programa

Birželio 15 d.

Klaipėdos „Švyturio menų doke“ (Naujoji Uosto g. 3)

9.30–10 val. – dalyvių registracija.

10 –10.30 val. – konferencijos atidarymas: Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos meras; Erika Fulgenzi, programa INTERREG IVC  (Lilis, Prancūzija).

10.30–12.45 val. – pirmoji sesija „Partnerystės tinklo CITIES atradimai”

10.30 val. – Kaip projektas CITIES formuoja Klaipėdos kūrybinių industrijų ateitį: Raimonda Laužikiene, Klaipedos ekonomines plėtros agentūra;

10.45 val. –  „Villaggio Artigiano 2.0“. Urbanistinis pavasaris Modenoje: Maria Cristina Fregni (Modena, Italija);

11 val. – Inovacijos ir verslumas kūrybinėse industrijose: Gloria Garcia Gomez, (Gijonas, Ispanija);

11.15–11.30 val. – diskusijos prie kavos.

11.30 val. – Kūrybinė ekonomika – tyrimai ir plėtojimas: Catarina Selada, INTELI inovacijų centras (Portugalija);

11.45 val. – Savivaldybių asociacijos – kūrybinių industrijų plėtros variklis: Piroska Rakoczi, Danube ir Pilis miestai (Vengrija);

12 val. – „Creative POT“ – bandomasis projektas: Maja Hodoscek, Kulturos ir turizmo centras (Celje, Slovėnija);

12.15 val. – Venecijos regiono kūrybinio tinklo plėtimas: Francesco Baiocchi, Venecijos prekybos rūmai (Italija);

12.30 val. – Pedro Maestre Sanchez, Seville Global, Miesto ekonomines plėtros agentūra (Ispanija);

12.45–14 val. – pietūs.

14–16.20 val. – antroji sesija „Kūrybinės industrijos sumaniems miestams:

14 val. – Talino kūrybinis inkubatorius: Ele-Mall Vainomäe, Talino kūrybinio inkubatoriaus vadovė (Estija);

14.20 val. – Atsikuriantys miestai ir kūrybines ekonomikos įtaka: Neilas McInroy, Vietinių ekonomikos strategijų centro (CLES) direktorius (Mančesteris, JK);

15.20–15.40 val. – diskusijos prie kavos;

15.40 val. – Kūrybinės industrijos 2.0 – atskirų sektorių plėtros tendencijos: Andrew Missingham, kūrybinis ekspertas (Londonas, JK);

Diskusijos ir idėjos, moderatorė dr. Monika Petraitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų