Ilgauodegis, įspūdingų spalvų paukštis pastebėtas tiesiog vaikštinėjantis šaligatviu. Tačiau tikėtina, jog fazaną į pakelę iš pievų priviliojo maisto likučiai, kuriuos palieka žmonės.
"Nemanau, kad jis gimęs laisvėje. Nesiviliu, jog jis išgyvens šią žiemą. Nors šiaip pati žiema fazanui nebūtų baisi, tiesiog jį suės lapės ar laukiniai katinai. Ne visi paukščiai yra gudrūs. Tiesa, kaip ir žmonės", – įžvelgė Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas Erlandas Paplauskis.
Gamtininkas mano, jog į pievas šalia uostamiesčio fazanas atklydo iš naminio ūkio.
"Juos veisia medžioklei. Nesuprantamas man šis dalykas. Tačiau yra žmonių, kurie šaudo į tokius paukščius", – stebėjosi E.Paplauskis.
Fazanai yra Lietuvoje introdukuota rūšis. Nors tikinama, kad dalis pasprukusių iš nelaisvės fazanų veisiasi natūraliomis sąlygomis, šaltomis žiemomis jie dažniausiai žūsta. Šis sparnuotis dažnesnis Vidurio Lietuvoje, nors gali būti aptinkamas visur. Fazanai gyvena atvirose ir pusiau atvirose vietovėse – krūmingose pievose, nedideliuose laukų miškeliuose, vandens telkinių pakrantėse.
"Nemanau, kad jį reikėtų skubėti gelbėti ar glausti laukinių gyvūnų prieglaudose. Nereikia jo gelbėti. Šiek tiek jie sugeba išgyventi, plėšrūnų jie turėtų instinktyviai vengti. Tik neaišku, kaip jam pasiseks", – svarstė E.Paplauskis.
Prieš dvejus metus toks pat fazanas buvo pastebėtas Statybininkų prospekte. Nėra aišku, ar šalia uostamiesčio šiuos paukščius kažkas veisia, ar jiems pavyksta įveikti pajūrio žiemas.
Naujausi komentarai