Statistika sukėlė nerimą
Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkas Gintautas Mačiulaitis su barų ir kavinių savininkais, Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovais, Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininku, senamiesčio seniūnaičiu Renaldu Kulikausku susitiko aptarti blogėjančios situacijos.
Klaipėdiečiai jau beveik metus be perstojo piktinasi Žvejų g. 4 daugiabučiame name įsikūrusio naktinio baro "Bardakas" veikla.
Žmonėms taip pat užkliūva šalia esantis muzikinis klubas "Bluez", barai "Faksas", "Bukowski" ir kiti. Visi jie yra įtraukti į policijos karščiausių taškų sąrašą.
Viršininkas įspėjo, kad iškvietimų skaičius Žvejų gatvėje pastaruosius tris mėnesius, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kardinaliai augo.
Per 2018-uosius uostamiesčio policija sulaukė beveik 300 pranešimų (tarp jų – 109 iškvietimai dėl triukšmo), susijusių su viešąja tvarka minėtuose baruose. Todėl akivaizdu, kad situacija nėra gera.
Sausį, vasarį ir kovą daugiausia iškvietimų gauta naktinių barų "Bardakas" (Žvejų g. 4) ir "Mr. Bond" (Žvejų g. 10) adresais.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, nuo šių metų pradžios adresu Žvejų g. 4 buvo gauta 15 iškvietimų.
"Mums tai yra daug. Senamiestis – traukos objektas, kur renkasi jaunimas, o vasaros laikotarpiu suvažiuoja svečiai iš viso pasaulio. Todėl didžiausia ir šiandien aktualiausia Žvejų gatvės ir apskritai viso senamiesčio problema yra triukšmas", – kalbėjo G.Mačiulaitis.
Nuo muštynių iki vagysčių
Dienraštis neseniai rašė, kad dėl "Bardake" naktimis sklindančios muzikos ir vibracijos žmonės negali normaliai ilsėtis.
Maža to, paryčiais apsvaigę baro klientai šūkauja, daugiabučio pakampiuose privemia, pridergia, kitaip drumsčia viešąją tvarką, neduodami ramybės vietos gyventojams.
Šie su baime laukia artėjančios vasaros ir švenčių maratono, kai naktinėtojų srautai "Bardake" dar padidės.
Kaip teigė Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkas, didžiausias krūvis pareigūnams tenka liepą, rugpjūtį, rugsėjį bei gruodį per didžiąsias metų šventes.
Policija į senamiesčio barus kviečiami ne tik dėl triukšmo, bet ir įvykusių konfliktų, muštynių, vagysčių.
Kartais įkaušusius klientus pasilinksminimo vietose sužaloja ir apsaugos darbuotojai.
Negali iš baro žmogus išeiti lūžusiu žandikauliu.
"Savo darbe mes irgi kiekvieną dieną bendraujame su provokuojančiais, konfliktuojančiais asmenimis. Tačiau tvarka ir saugumas turi būti užtikrinami. Negali iš baro žmogus išeiti lūžusiu žandikauliu", – atkreipė dėmesį G.Mačiulaitis.
Viltys – naujai valdžiai
G.Mačiulaitis priminė, kad pernai "Bardako" savininkams miesto valdžia davė laiko iki sausio 1-osios išspręsti triukšmo problemą.
Nors savo pažadus baro atstovai tikino tesėję, taikiai sutarti su gyventojais jiems vis tiek nepavyksta.
Žmonės ir toliau skundžia verslininkus Klaipėdos savivaldybei, policijai.
"Mes savo įpareigojimus įvykdėme, įrengėme gana stiprią garso izoliaciją. Maksimaliai darome, ką galime. Atlikti garso matavimai, tiek mūsų pačių iniciatyva, tiek gyventojų. Ir viršijimo nebuvo", – susitikimo metu sakė "Bardako" atstovai.
Panašu, norint išspręsti verslininkų ir gyventojų konfliktą, reikės ryžtingesnių miesto politikų veiksmų.
Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, klausimas dėl "Bardako" veiklos apribojimo būtų svarstomas miesto taryboje, jei Klaipėdos savivaldybės administracija, surinkusi visus faktinius įrodymus, parengtų tokį sprendimo projektą.
Naujausi komentarai