"Tai koncentracijos stovykla, o ne slaugos ligoninė", – kraupo savo motiną palatoje išvydusi klaipėdietė. Tokie vertinimai apstulbino ligoninės atstovus, kurie mano, kad šioje situacijoje vadovaujamasi emocijomis.
Nepažino savo motinos
Neįgali, paralyžiaus ištikta moteris, pasak artimųjų, kęsdama skausmus, visą naktį negalėjo prisišaukti medicinos personalo.
Pas motiną atskubėję artimieji nustėro išvydę, kad slaugytojos net neprasitarė, kad moteriai nuo vaistų injekcijų išsivystė abscesas.
"Mamą į Klaipėdos medicininės slaugos ligoninę paguldėme gegužės pabaigoje. Liepą turėjome trumpam išvykti į Vokietiją. Po savaitės mes nepažinome mamos", – širdo ligonės dukra Olga Vorotnikova.
Pirmiausia klaipėdietė išvydo mėlynėmis nusėtas mamos rankas. Tačiau medikai atsakė, kad tai esą nuo leidžiamų vaistų adatų dūrių.
"Spėju, kad slaugytojos nesistengia. Drįsčiau net abejoti, kad jos moka normaliai suleisti vaistus. Tačiau mane pribloškė vaizdas, kurį išvydau nusivežusi mamą į dušą", – aiškino klaipėdietė.
Maudydama motiną moteris išvydo didelį pleistrą. Juo esą slaugytoja užklijavo pradėjusį vystytis abscesą.
"Man niekas neaiškino, kad mamai vystosi pūlinys. Paklausus, ar jis bus operuojamas, buvo pasakyta, kad ši įstaiga tokių operacijų nedaro. Tad jei nebūtume grįžę laiku, ji taip ir būtų gulėjusi su pūliniu", – nuogąstavo moteris.
Mygtukas – be atsako
Pradėjusi aiškintis šių įvykių aplinkybes, O.Vorotnikova nustėro išgirdusi, ką apie jos motinos slaugą pasakoja kita tos pačios palatos ligonė.
"Mama nekalba, todėl šalia gulėjusi moteris papasakojo, kad visą naktį balsu vaitojusi mama negalėjo niekaip prisišaukti pagalbos", – vos besitvardydama kalbėjo moteris.
Klaipėdietė pati pabandė dienos metu specialiai įrengtu mygtuku išsikviesti pagalbą į palatą.
"Nepatikėsite, aš laukiau dvi valandas, tačiau slaugytoja taip ir nepasirodė. Nuėjau jos ieškoti. Tačiau tai, ką išgirdau, mane šokiravo. Nepatenkintu tonu slaugytoja išrėžė: "O tu lakstytum kas penkias minutes už 650 litų algos?" – kraupo moteris.
Priklausomi nuo slaugytojų
Pradžioje moteris nusprendė pasiskųsti ligoninės vadovybei. Ligoninės vadovė Danguolė Marytė Drungilienė atostogavo, todėl moteris kreipėsi į vyriausiosios gydytojos pavaduotoją Dangirdą Lingį.
"Tačiau šis žmogus tik lingavo galva ir nieko konkretaus negalėjo pasakyti", – stebėjosi moteris.
Tą pačią dieną, po vizito pas įstaigos vadovybę, O.Vorotnikovai apie motinos priežiūrą kalbėjusi kaimynė esą sulaukė grasinimų.
Moteris prisipažino, kad sunkūs ligoniai yra visiškai priklausomi nuo slaugytojų.
"Mums labai sunku, aš į tualetą nebenueinu. Mane pakelti reikia", – kalbėjo čia gydoma klaipėdietė.
Medikėms buvo nemalonu
O.Vorotnikova jau kitą dieną pasiėmė mamą į namus, tačiau moteris nerimavo dėl kartu su mama ligoninėje gulėjusios kaimynės.
Moteris pabandė pasikalbėti su skyriaus, kuriame buvo gydoma jos mama, vadove. O.Vorotnikova pripažino, kad dėl jos skundų, šios įstaigos medikėms buvo labai nemalonu.
"Moterys šiurpo ir tikino, kad su kolege bus rimta kalba", – pripažino klaipėdietė.
"Kai pradėjau ieškoti teisybės, iš vienos seselės išgirdau pasakymą: "Pasiimkite savo mamą, čia slauga kaip morge", – pabrėžė O.Vorotnikova.
"Reikės sekti"
Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotojas D.Lingys, vos išklausęs artimųjų skundus, dar tą pačią dieną "Klaipėdos" žurnalistams aiškino pirmą kartą girdįs, kas dedasi ligoninėje.
"Aš sukrėstas. Negaliu patikėti, kad taip gali būti. Visa ši istorija skamba taip, lyg tai nutiko koncentracijos stovykloje", – kalbėjo D.Lingys.
Tačiau paklaustas kodėl pats nesiaiškina personalo problemų, pripažino, kad ne visi įstaigos darbuotojai gali būti aukštos kvalifikacijos.
"Kas eis slaugyti už tokią sumą? Tai tiesa, tačiau juk nėra viskas taip blogai. Tikiu, kad yra labai padorių darbuotojų. Tik nežinau, kaip reikės išsiaiškinti, kas taip galėjo elgtis. Negi reikės sekti personalą?" – vis guodėsi vyriausiosios gydytojos pavaduotojas.
O.Vorotnikova patikino įstaigos vadovą, kad ji raštu išdėstys pretenzijas.
"Tai, kad moteriai išsivystė abscesas, jį, matyt, buvo bandoma išgydyti konservatyviais būdais. Abscesas abscesui nelygus. Tačiau tai juk nėra insultas ar infarktas. Tai lėtinis procesas", – aiškino gydytojas.
D.Lingys tikino, kad iki šiol nebuvo girdėjęs, kad įstaigos personalas elgtųsi aplaidžiai.
"Senyvo amžiaus ligoniams duodami kraują skystinantys vaistai. Spėju, kad leidžiant vaistus atsirado mėlynės. Tokiais atvejais net mažiausias paspaudimas sukelia kraujosruvas, o čia buvo injekcijos", – aiškino D.Lingys.
Laukia sankcijos
Tačiau D.Lingys tikino, kad artimieji turėtų kreiptis į įstaigos vyriausiąją gydytoją, kai šioji grįš iš atostogų.
Pati įstaigos vadovė D.Drungilienė apstulbo išgirdusi klaipėdiečių šeimos priekaištus įstaigos personalui ir žadėjo iš karto ryžtingai aiškintis.
"Tuoj pat teks aiškintis, kaip ten nutiko. Negali būti, kad pavaduotojas nesiaiškino situacijos. Juk nėra sunku pasižiūrėti slaugytojų budėjimo grafikus ir išsiaiškinti, kuri šitaip galėjo elgtis", – kalbėjo gydytoja.
Vyriausiosios gydytojos teigimu, jei pasitvirtintų faktai, kad personalo darbuotoja mėgino grasinti ligonei, jos laukia rimčiausios sankcijos.
"Man apmaudu, kad taip sunkiai dirbdami, dėl vieno žmogaus nedovanotino elgesio, turime tokią dėmę. Juk daugybę kartų teko raminti suirzusius artimuosius. Žmonės tapo labai pikti. Tačiau visais atvejais atsiprašome, o tokioje nemalonioje situacijoje dar neteko būti", – apgailestavo ligoninės vadovė.
Papildyta
Incidentą Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje komentavusi Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė įžvelgė dvi susidariusios situacijos problemas.
„Ligoninėje gydomi labai sunkūs ligoniai. Ne visada personalui užtenka kantrybės. Tačiau kita vertus konfliktas galėjo ir neišeiti už įstaigos ribų“, – pastebėjo J.Asadauskeinė.
Tačiau komentuodama slaugytojos darbą, skyriaus vedėja pastebėjo, – „tai bendravimo įgūdžių stoka“.
J.Asadauskienė pastebėjo, kad palatose iškvietimo mygtukai tam ir įrengti, kad jais ligoniai galėtų pasikviesti budinčias slaugytojas.
„Aš nežinau ar šis mygtukas buvo sugedęs, tačiau slaugytojos ne tik turėtų sėdėti ir laukti iškvietimo. Jos turėtų pereiti palatas. Tuomet girdėti ar kas dejuoja ar ne“, – kalbėjo gydytoja.
Pasak J.Asadauskienės, dirbant su sunkiais ligoniais, personalo darbuotojai ne visuomet sugeba emociškai atsiriboti nuo įtampos darbe.
„Tokių dalykų nemoko jokiame institute. Manyčiau tokiems darbuotojams reikėtų psichologų pagalbos. Žmonės pavargsta“, – kalbėjo J.Asadauskienė.
Vis tik savivaldybės gydytoja pabrėžė, kad dėl to neturėtų nukentėti ligoniai.
„Skundų mes gauname, tačiau žmonės mėgsta skųstis į prezidentūrą, Seimą ar Sveikatos ministeriją. Dažniausiai šie skundai persiunčiami mums. Aiškintis tenka mums", – tikino savivaldybės darbuotoja.
Naujausi komentarai