Smiltynės fortas, gimęs ginti Klaipėdą nuo užpuolikų, prieš keletą dešimtmečių tapęs Lietuvos jūrų muziejaus namais, apie savo praeitį prabilo interaktyviai.
Nuo šiol kiekvienas, kam įdomi Kopgalio tvirtovės praeitis, gali internete pažiūrėti animacinį filmą primenantį šio forto praeities pristatymą. Tereikia internetinėje paieškų sistemoje įvesti „Nerijos forto laiko juosta“ arba http://www.sarunas.com/JuruMuziejusLt.html ir mėgautis įdomiomis praeitis detalėmis, kurių kiekviena yra kruopščiai apgalvota ir tiksliai pristatyta žiūrovams.
Ketvirtadienį vakare apie šį interaktyvų forto istorijos pristatymą klaipėdiečiams pasakojo Lietuvos jūrų muziejaus istorikas Dainius Elertas.
Nuo šiol kiekvienas, kam įdomi miesto praeitis, galės ne tik pasiskaityti, bet ir pamatyti, kaip fortas atrodė skirtingais laikais.
Tvirtovė išgyveno kelis etapus, tad laiko juostoje išskirtos šešios svarbiausios datos.
1812, 1865, 1880, 1935, 1944, 1979 metai laiko juostos kūrėjams pasirodė esą pagrindiniai tvirtovės gyvavimo istorijoje.
Kiekviena šių datų tampa savotiška stotele, keliaujantiems laiku. Sustoję tam tikrame laike žiūrovai ne tik pamato, kaip tuo metu atrodė Kopgalio tvirtovė, bet ir sužino, kas joje vyko, kokie miestui svarbūs įvykiai įtakojo ir pokyčius forte.
D.Elertas pasakojo, ne tik apie tai, ką kiekvienas gali pamatyti keliaudamas laiko juosta, bet ir apie šio darbo kūrino subtilumus.
Laiko juostoje gausu tikrų brėžinių, autentiškų nuotraukų, kariaunų uniformų bei amunicijos rekonstrukcijų.
Istorikas vakaro metu atskleidė ir kai kurias tvirtovės paslaptis. Viena jų – skirtingais laikais tragiškai forte žuvusių trijų vyrų ir jaunos merginos neramių sielų istorija.
Miesto bei karybos praeities žinovas D.Elertas didžiuodamasis pasakojo, kad Nerijos forto laiko juostai kurti buvo skirta viso labo 8 tūkst. litų, tačiau šios darbo vertė išmatuojama nebent smalsuolių laiku ir geromis emocijomis.
Naujausi komentarai