Pereiti į pagrindinį turinį

Kovai su korupcija – 500 litų

2010-02-03 07:51
Kovai su korupcija – 500 litų
Kovai su korupcija – 500 litų / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Siekiant valdininkus atpratinti nuo kyšių šiemet kovai su šia blogybe miesto ižde numatyta 500 kartų didesnė pinigų suma nei ankstesniais metais. Tačiau kovą su korupcija teks organizuoti už pusę tūkstančio litų.

Meluoja, kad nekainuoja

"Sveikinu savivaldybę, kovai su korupcija padidinusią finansavimą. Lauksime atitinkamų rezultatų", – sprendimą korupcijos prevencijos programai numatyti 500 litų ironizavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovas Leonas Barišauskas.

Pinigai skirti tikslingai – aptarnauti visą parą veikiančią nemokamą pasitikėjimo telefono liniją.

"500 litų bus skirti sumokėti abonementinį mokestį už pasitikėjimo telefono numerį", – aiškino savivaldybės Centralizuotos vidaus audito tarnybos vyriausiasis specialistas korupcijos prevencijai ir kontrolei vykdyti Vytautas Morkūnas.

Tačiau skelbdama, jog pasitikėjimo telefonas yra nemokamas, savivaldybė mulkina gyventojus.

V.Morkūnas pripažino, kad skambinantys klaipėdiečiai turi susimokėti tiek pat, kiek skambindami į stacionarų telefoną.

Bijo pilnaties

"Pasimokėme iš kitų miestų patirties. Tie, kurie pasitikėjimo telefonus pavertė nemokamais, paskui vargsta kol perklauso įrašus, nes per pilnatį žmonės skambina ir į ragelį kalba po valandą", – atviravo V.Morkūnas.

Jis taip pat patikino, kad pasitikėjimo telefonas nėra populiarus – per mėnesį sulaukiama apie trijų skambučių, bet, anot pašnekovo, "nieko konkretaus".

"Tie 500 litų savivaldybei yra labai didelė pažanga į priekį kovoje su korupcija, nes anksčiau neskirta nė lito. Gal už tuos pinigus laikraščio pirmajame puslapyje paskelbs to pasitikėjimo telefono numerį, nes dabar jis slepiamas", – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo L.Barišauskas.

Jis teigė, kad uostamiesčio savivaldybė realiai su korupcija nekovoja, daugelį metų neparengia tinkamos prevencijos programos.

"Parašo, kad dirba, kad nenuleidžia rankų, ir viskas", – tikino STT atstovas.

Pinigų nemėto

Tačiau V.Morkūnas įsitikinęs, jog savivaldybė, kovodama su korupcija, žengia teisingu keliu.

"Esu šalininkas organizacinių priemonių. Todėl ir stengiuosi jas įgyvendinti, o tokioms priemonėms pinigų nereikia. Aišku, galima samdyti organizacijas, kad sudarytų korupcijos pasireiškimo žemėlapius. Tačiau bus tik išmesti pinigai, ir jokios naudos", – tvirtino V.Morkūnas.

Savivaldybėje šiuo metu rengiama nauja kovos su korupcija programa.

Taip pat bus organizuojama anoniminė darbuotojų apklausa. Jos tikslas – išsiaiškinti, kuriame savivaldybės skyriuje didžiausia grėsmė kilti korupcijos apraiškoms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų