Kaimo turizmui išgyventi sunkmetį padeda dar žiemą sudarytos užsakymų sutartys. Kokia padėtis susiklostys vėliau, verslininkai bijo prognozuoti.
Nenori prarasti avanso
Dar prieš metus norėjusieji išsinuomoti sodybą savaitgalio poilsiui, vestuvėms ar kitai progai turėjo tai padaryti mažiausiai prieš pusmetį.
„Šiuo metu užsakymų beveik nebesulaukiame“, – teigė Jurgių kaime esančios sodybos savininkė Birutė Majorienė. Ji pridūrė, jog šiuo metu klientų dar turi, bet dauguma jų vietas užsisakė dar žiemą.
Tą pačią tendenciją pastebi ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos Klaipėdos rajono skyriaus vadovė Daiva Buivydienė: „Kaimo turizmo paslaugų pirkimai yra sumažėję dėl ekonominės situacijos Lietuvoje. Prieš pusmetį sodyboje renginius užsisakę žmonės perpus mažina dalyvių skaičių.“
Lengviau išgyventi tik toms sodyboms, kurios iš anksto su klientais buvo pasirašiusios sutartis ar paėmusios užstatą. Pasak kaimo turizmu besiverčiančio „Radailių dvaro“ savininkės Vitos Aušrienės, paklausa, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo maždaug 30 proc. Anksčiau salę šventei reikėjo užsisakyti prieš metus. Dabar tai galima padaryti prieš mėnesį. Paklausta, ar nepasitaikė tokių klientų, kurie visai atsisakė užsisakytų patalpų, savininkė teigė, jog žmonės paprastai tik derasi, nes dar prieš metus buvo sumokėję avansą.
Už mažą kainą – visko
Pernai vasarą norintieji išvykti pailsėti atokiau nuo miesto turėjo taikytis prie sodybų savininkų sąlygų. Dabar jas diktuoja klientai.
Pasak D.Buivydienės, žmonės sodybas dažniau renkasi šventėms negu poilsiui ir pageidauja, jog būtų pasiūlyta kuo daugiau pramogų: plaukimas baidarėmis, šaudymas iš lanko, teniso kortai, jodinėjimas. Verslininkai verčiasi per galvą, stengiasi sukurti vis naujų pramogų, kad patenkintų klientų poreikius, nors vėliau paaiškėja, jog šiems reikėjo tik pirties, kurioje galėtų pabūti su artimaisiais. Taip pat direktorė pastebi, kad klientai dažnai pageidauja apsistoti autentiškoje sodyboje, kurioje būtų šiuolaikinė įranga. „Žmonės nori mokėti mažiau, bet kad būtų kaip Maljorkoje“, – pastebėjo B.Majorienė.
Derasi ir dėl smulkmenų
Norėdami sumažinti atostogų išlaidas klaipėdiečiai drąsiau prašo ir taikyti nuolaidas. „Klientai derasi dėl smulkmenų, mano, kad jei jau krizė, tai galima dirbti už ačiū. Kartais tenka net atsisakyti tokių svečių“, – atviravo V.Aušrienė.
Šiuo metu nakvynės kaina Kaimo turizmo asociacijos Klaipėdos rajono skyriui priklausančiose 26 sodybose vienam žmogui svyruoja nuo 50 iki 100 litų. Toliau kaina auga priklausomai nuo to, kokių papildomų paslaugų pageidaujama ir keliais gandriukais įvertinta sodyba. „Mes kainų negalime mažinti, nes ir maistas nepinga“, – teigė B.Majorienė.
Dabar Klaipėdos apskrityje daugiausiai įregistruota trimis gandriukais įvertintų sodybų. Tačiau nepaisant to, jog gyventojai ieško būdų, kaip sutaupyti poilsiui skirtus pinigus, vis dėlto, D.Buivydienės teigimu, dažniausiai pageidauja apsistoti aukščiausią įvertinimą turinčiose sodybose.
Gandriukais įvertintos:
Dviem – 7 sodybos
Trimis – 10 sodybų
Keturiais – 4 sodybos
Naujausi komentarai