Iš namelio – į dvarą
Už tai, kad A. Brako dailės mokykla (šiuo vardu ji pavadinta Lietuvai atgavus nepriklausomybę) atsirado ir tiek metų sėkmingai gyvuoja, dėkoti esą reikėtų mokyklos vadovams ir ypač pirmajam jos direktoriui dailininkui marinistui Edvardui Malinauskui.
„Būtent E. Malinausko dėka mokykla atkelta į Rumpiškės dvarą, nes pradžioje Klaipėdos vaikų dailės mokykla darbą pradėjo 1969 m. rugsėjo 9 d. S. Daukanto gatvės pastate nr. 9. Iki 1945 m. nedidelis, vieno aukšto su mansarda gyvenamasis namas priklausė Katalikų bažnyčios klebonijai. Vėliau ten veikė vaikų darželis. Tad mokyklai S. Daukanto gatvėje buvo ankštoka. Vietos trūko net ir persikėlus į Rumpiškės dvarą, todėl vėliau buvo pastatytas naujas priestatas“, – pasakojo A. Brako dailės mokyklos vadovė Jurgita Kateivienė.
Naujasis priestatas yra pritaikytas piešimo, tapybos, skulptūros klasėms. Šiuo metu mokykloje yra beveik pusė tūkstančio mokinių.
„Mokinių tikrai gana daug, turint galvoje, kad mūsų mokykla yra skirta tik vizualinio meno užsiėmimams – piešimui, tapybai, grafikai, skulptūrai ir dailėtyrai. Todėl turėti tiek daug jaunųjų meno kūrėjų išties puiku“, – teigė J. Kateivienė.
Miestui ir miestiečiams
A. Brako dailės mokyklos bendruomenė visus tuos metus yra matoma ir aktyvi visame mieste.
Miestui minint 770 metų jubiliejų, 2022-aisiais, A. Brako mokyklos mokiniai piešiniais išmargino apsauginę vaikų darželio sieną Kauno gatvėje, kuri ir dabar džiugina miestiečius ir svečius.
„Jau daugybę metų mokykla organizuoja renginį „Su Klaipėdos mūza“. Jį rengiame kasmet birželio 14 d. ir kviečiame visus miestiečius, meno mylėtojus, pabūti gamtoje, šalia mokyklos Ąžuolyno parke ir dalyvauti mūsų organizuojamuose edukaciniuose renginiuose. Ten galima ir lipdyti, ir piešti, ir tapyti. Klaipėdiečius šis mūsų renginys labai pritraukia, sulaukiame didelio susidomėjimo“, – kalbėjo J. Kateivienė.
Šiemet A. Brako dailės mokykloje vyko jubiliejinė 30-oji Lietuvos moksleivių dailės olimpiada. Mokyklai tai buvo labai svarbus akcentas, nes šiemet ir pati mokykla mini savo 55-ąjį jubiliejų.
„Į olimpiadą suvažiavo daugiau nei 70 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų. Buvo labai smagu, kad tokiam svarbiam jauniesiems dailininkams renginiui buvo pasirinkta būtent mūsų mokykla, nes kasmet olimpiada vyksta vis kitoje šalies ugdymo įstaigoje. Šiemet ta garbė teko mums“, – pasidžiaugė J. Kateivienė.
Turi kuo didžiuotis
Direktorė vardijo buvusius mokyklos absolventus, garsinančius Klaipėdą ir Lietuvą savo darbais.
Tai – Žilvinas Kempinas, gyvenantis ir kuriantis Amerikoje, jis rengia parodas ir Lietuvoje, ją buvo atvežęs į Klaipėdą.
„Norėčiau paminėti buvusią mūsų mokinę Rūtą Perminaitę, jauną menininkę, architektę, kuri laimi architektūrinius konkursus, grįstus ateities miesto vizijomis. Taip pat mūsų mokinys buvo ir Justas Mockus, jaunas, labai perspektyvus menininkas, kuriantis Olandijoje. Verta paminėti tapytoją Vytautą Narbutą, gyvenantį ir kuriantį Islandijoje. Jis dirbo su režisieriais Rimu Tuminu, Oskaru Koršunovu. Vytautas buvo kai kurių jų spektaklių scenografas“, – vardijo J. Kateivienė.
Nemažai A. Brako mokyklą baigusių mokinių liko Klaipėdoje ir dirba prasmingus darbus. Mokykla iki šiol bendradarbiauja su knygų iliustratore Jolanta Mažeikaite.
„Kaip tik jubiliejaus proga mokykla išleido ir mokyklos kalendorių su mūsų mokinių projektiniais darbais, taip pat išleidome almanachą, kurio iliustratorė yra J. Mažeikaitė. Taip pat labai glaudžiai bendradarbiaujame su Eduardo Balsio menų gimnazija, kurios direktoriaus pavaduotoja Jūratė Kavaliauskienė taip pat buvusi mūsų mokyklos mokinė. Nepaisant, ar mūsų buvę mokiniai pasklidę po pasaulį, ar gyvena Klaipėdoje, jie vis užsuka į mokyklą aplankyti buvusių mokytojų. Ir tos džiaugsmingos akimirkos byloja, kad mūsų darbas iš tiesų yra ne veltui“, – kalbėjo J. Kateivienė, pridūrusi, kad užsienyje studijuojantys buvę mokiniai džiaugiasi, jog mokykla davė labai daug ir jiems yra gerokai lengviau studijuojant.
Dvarą pavertė Luvru
Šią savaitę mokykla dar gyvena jubiliejinio gimtadienio nuotaikomis. Pasak J. Kateivienės, Rumpiškės dvaro pastatas šiuo metu yra paverstas į Luvrą.
„Tikrai nejuokauju, dvaro pastatas vertas Luvro vardo, nes šioje mokyklos dalyje eksponuojami buvusių ir esamų mokytojų darbai. Labai įdomu ir naudinga vaikams matyti savo kuriančius mokytojus, tada moksleiviams patiems drąsiau kurti. Tai stiprus poveikis vaikams, nes tai suteikia didesnio pasitikėjimo savo jėgomis, suteikia įkvėpimo. Mokytojai sukūrė tokias įspūdingas erdves mokyklos gimtadienio proga, kurios prilygsta parodų rūmams“, – kalbėjo A. Brako dailės mokyklos vadovė.
Anot J. Kateivienės, mokyklos klasės užpildytos meninėmis instaliacijomis, apie kurias esą net sunku papasakoti, jas verta pamatyti.
Dar šiandien ir rytoj visi besidomintieji menais kviečiami į mokyklą pasivaikščioti ir vienoje vietoje aplankyti, kaip teigia direktorė, beveik Luvrą ir Koperniko muziejų.
„Mes kuriame ne sau, o siekiame pritraukti visuomenę, kad žmonės pamatytų mūsų kūrybą, meną. Gal tai paskatins kažką kurti ar bent jau domėtis menu. Tad mūsų mokyklos durys visuomet atviros visiems besidomintiems. Parodas mūsų mokykloje galima rasti visuomet ištisus metus“, – teigė J. Kateivienė.
Naujausi komentarai