01. Rūta Bunikytė
Rūta Bunikytė dirba režisieriaus asistente Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre (KVMT). Ji yra ir pati režisavusi daugybę spektaklių ir programų ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Iki 2012 m. dirbo režisieriaus padėjėja Klaipėdos lėlių teatre, jame pastatė kaukių ir lėlių spektaklių vaikams ciklą. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre režisavo operetę, Alytaus miesto teatre, pagal savo pačios scenarijų, pastatė judesio spektaklį. Taip pat dirbo režisiere tarptautiniuose projektuose. Bendradarbiaudama su „Bencha“ teatru iš Nyderlandų ir Ingos Briazkalovaitės šokių mokykla „Coda“, režisavo vertikalaus šokio projektus. Klaipėdietė kūrė tarpdisciplininio meno projektus Vilniaus „Menų spaustuvėje“, Klaipėdos pilies teatre ir savo pačios įkurtoje įstaigoje „Memelio teatras“. R. Bunikytė dirbo pasirodymų režisiere televizijos projekte, režisavo Lietuvos jūrų muziejaus renginius, buvo daugelio teatralizuotų renginių Klaipėdoje režisierė. Anot klaipėdietės, teatro meno kolaboracija su kitomis meno šakomis yra vienas pagrindinių jos kūrybinių ieškojimų. „Tikiu, kad teatro prigimtis yra unikali, galinti išsiplėsti į ambicingas netradicines formas ar paieškas. Svarbiausia išlikti ambicingam ieškojimams ir surasti tinkamą meninę formą“, – įsitikinusi R. Bunikytė. Režisierė keturiskart buvo nominuota Klaipėdos teatralų apdovanojimams „Padėkos kaukė“. 2024 m. su vertikalaus šokio performanso „Kambarys“ kūrybine komanda pelnė „Padėkos kaukės“ sruogą už išskirtinumą, inovatyvumą ir žaismingumą. 2022 m. pelnė KVMT apdovanojimą „Pagauk bangą“ už sugrįžusį ir Lietuvos publiką pavergusį miuziklą „Čikaga“. Tai tik dalis režisierės kūrybos ir gyvenimo unisono: spektaklių „egzaminus“ ji stengiasi išlaikyti tik aukščiausiais balais, tačiau lygiai tiek pat dėmesio skiria ir laisvalaikio atsipalaidavimui. Jai ypač patinka kelionės ir sportas. Anot jos, geriausias atsipalaidavimas – įjungiant kitą, ne darbui skirtą, smegenų sritį. Moteris kelia sau asmeninius gyvenimo iššūkius ir taip labiau pažįsta savo galimybes. O iššūkius, atsirandančius kūrybiniame procese, jai padeda įveikti smalsumas, aistra, racionalus protas. „Turiu vieną savybę – noriu, kad kiekvienas darbas keltų kūrybinių iššūkių, kad jame būtų kai kas naujo. Pastatymas man – kaskart vis naujas universitetas“, – teigė klaipėdietė.
Asmeninio archyvo nuotr.
12. Indrė Razbadauskaitė-Venskė
Indrė Razbadauskaitė-Venskė – Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Vadybos katedros doktorantė, „Lighthouse neuromarketingo laboratorijos“ bendrakūrėja, LCC tarptautinio universiteto, ISM ir VU dėstytoja, mentorė, rinkodaros konsultantė, Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, „Branded minds“ tinklalaidės bendrakūrėja ir prekės ženklo „Nepaleisk svajonės“ įkūrėja. Vedamų paskaitų ir mokymų metu ji dalijasi žiniomis apie vartotojų elgsenos tendencijas, jų pažinimo metodikas, įtraukiant neuromarketingo įrankius. Klaipėdietė besidomintiems marketingu suteikia žinių, kaip kurti stiprų ir įtraukiantį prekės ženklą. Taip pat sudomina studentus paskaitomis apie dirbtinio intelekto galimybes, kuriant reklamas. „Turime dirbtinį intelektą, kuriame yra integruota žvilgsnio sekimo technologija. Ją naudojant ir pateikiant kokį nors reklamos vizualą, dirbtinio intelekto pagalba galime, pasitelkus tam tikrus algoritmus, pamatyti, kur žmonės žiūrėtų ir kas jų dėmesį atkreiptų labiausiai“, – apie galimybes kalbėjo klaipėdietė. Moteris daug laiko atiduoda mentoriaudama įvairiose programose su Inovacijų agentūra bei „Junior Achievement“ programomis. Keliaudama po tarptautines konferencijas, dėstydama užsienyje kaip kviestinė dėstytoja garsina Klaipėdos miesto vardą. Jau ilgiau nei 10 metų ji įkvepia ir motyvuoja moksleivius bei studentus domėtis verslo perspektyvomis Klaipėdoje, ragina nebijoti klysti ir siekti užsibrėžtų tikslų. O studentai džiaugiasi turėdami tokią dėstytoją. Dalis jų, baigę studijas, sugrįžta padėkoti. „Už tai, kad užkrėčiau juos marketingo ar verslo „virusu“. Atvirai šnekuosi ir padedu jaunimui, nes matau, kad po kažkiek metų šie studentai gali tapti mano kolegomis, su kuriais galime sukurti daug gražių projektų“, – neabejojo klaipėdietė. Turėdama laisvo laiko, moteris savanoriauja įvairiuose renginiuose, taip pat jau aštuonerius metus dirba savo įkurtoje studijoje „Nepaleisk svajonės“, kurioje su kūrybine komanda dekoruoja, koordinuoja, planuoja įvairias šeimos šventes – vestuves, krikštynas, gimtadienius. Klaipėdietė didžiuojasi, kad gyvena uostamiestyje, kurį mato kaip galimybių miestą. „Klaipėda – mano miestas ir mano identitetas, didžiuojuosi ja“, – teigė I. Razbadauskaitė-Venskė.
Asmeninio archyvo nuotr.
Balsuoti galite:
DIENRAŠTIS: išsikirptą ir užpildytą specialų kuponą siųsti adresu: Metų klaipėdietė, „Klaipėdos“ laikraščio redakcija, Naujojo Sodo g. 1A, „K centras“, LT-92118 Klaipėda arba įmesti į specialią balsavimo dėžę redakcijos skyriuje. 1 kuponas = 10 balsų.
SMS: trumpąją žinutę (Lietuvoje) siųsti numeriu 1679 su tekstu „MKL XX“. XX – kandidatės numeris, esantis prie jos profilio portale. SMS kaina – 1 Eur. 1 SMS = 10 balsų.
PORTALAS: internetiniame portale https://metu-klaipediete.diena.lt/. Portale už vieną kandidatę galima balsuoti vieną kartą per parą iš vieno IP adreso. Vienas balsavimas internetu prilygsta vienam balsui.
Dienraštis „Klaipėda“ dėkoja projekto garbės mecenatui „Mūsų laikas“, pagrindiniams rėmėjams BEGA, „Švyturys“, rėmėjams „Parsekas“, VšĮ „Testas“, „Litana“, partneriams „Ribas Jewellery“, „Stemma Group“ – „Mėmelio miestas“, „Vaidenta“, „Nefrida“, „Fegda“.
Naujausi komentarai