Šiuo metu L. Prižgintienė atostogauja, į darbą ji grįš pirmadienį, o antradienį, sausio 16-ąją, bus jos paskutinė diena Švietimo skyriaus vedėjo poste.
Dienraščio žiniomis, moteris traukiasi į išankstinę pensiją, apie pasitraukimą iš pareigų L. Prižgintienė esą užsimindavo jau kurį laiką.
L. Prižgintienė Švietimo skyriui ėmė vadovauti 1998 m., o į skyrių dirbti atėjo dar anksčiau.
Jai vadovaujant vyko didžiosios miesto mokyklų tinklo pertvarkos.
Būtent klaipėdiečiai vieni pirmųjų sutvarkė mokyklų tinklą, kai iš vidurinių mokyklų jos virto progimnazijomis ir gimnazijomis.
„Švietimo skyriui reikėjo atlaikyti labai didelį krūvį, ilgas procesas buvo įtikinti bendruomenes, kad reikia pertvarkos. L. Prižgintienė, kaip vadovė, visada buvo lyderė. Ji buvo labai gerbiama ir turėjo autoritetą ne tarp tik mūsų įstaigų vadovų, bet ir visoje Respublikoje. Gaila, kad nusprendė išeiti, bet negalime pakeisti jos sprendimo“, – kalbėjo Švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė.
Šiuo metu Klaipėdoje yra 86 švietimo įstaigos: 36 bendrojo ugdymo mokyklos, 41 ikimokyklinė ugdymo įstaiga, 6 neformaliojo švietimo, dar yra Pedagogų švietimo ir kultūros centras, Pedagoginė psichologinė tarnyba, Regos ugdymo centras. Visus juos kuruoja Švietimo skyrius.
Klaipėdos mokyklos yra didelės, užpildytos maksimaliai, darželiai taip pat.
Iki 1997 m. buvo pabaigta naujos P. Mašioto mokyklos statyba, dabar baigiama Tauralaukio progimnazija, per tuos metus buvo uždaryta A. Rubliovo mokykla, nes joje tiesiog nebeliko mokinių.
Švietimo sistema, anot V. Bubliauskienės, yra nuolatos kintanti, nuo šio rudens laukia įtraukiojo ugdymo iššūkiai.
Švietimui tenka daugiau nei pusė miesto biudžeto lėšų, tačiau dalį jų skiria valstybė.
Atėjusio naujo vadovo Švietimo skyriuje laukia nemenki iššūkiai. Kas pakeis L. Prižgintienę šiame poste, kol kas nekalbama.
Naujausi komentarai