Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje plinta nauji pinigų išviliojimo būdai

2010-11-02 05:00
Lietuvoje plinta nauji pinigų išviliojimo būdai
Lietuvoje plinta nauji pinigų išviliojimo būdai / Andriaus Deltuvos karikatūra

Norite greitai praturtėti? Tereikia tik keliems žmonėms pervesti po du litus ir jūs jau turtingas. Tokį prasigyvenimo receptą klaipėdiečiams siūlo finansinių piramidžių kūrėjai. Yra ir kitų "naujovių" – visuotinės nuolaidų kortelės arba skelbimai apie superkamus senus baldus.

Viliasi gauti 16 tūkst. litų

Šiomis dienomis elektroninėje erdvėje ėmė plisti laiškai, kurių autoriai vilioja geru uždarbiu investavus vos 12 litų.

"Man pavyko gerai užsidirbti būnant namuose, pabandykite ir Jūs!!! Viename iš skelbimų aš perskaičiau apie šį darbą ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigų, įdedant tik dvylika litų. Iš pradžių nepatikėjau, bet vis tiek perskaičiau, – vilioja savo patirtimi anoniminis geradarys. – Reikia persiųsti po 2 litus į kiekvieno sąraše esančio asmens banko sąskaitą, paskui išbraukti pirmą sąskaitos numerį ir įrašyti savo sąskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę, ir patalpinti šį straipsnį kaip įmanoma daugiau forumų ir skelbimų. Supratau, kad apgaulės čia nėra. Be to, pervedęs šešiems žmonėms po 2 litus, pats nieko neprarasiu, galų gale pradžiuginsiu kitą. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!!"

Laiške (kalba netaisyta – D.J.) rašoma, kad pirmuosius pinigus autorius gavo jau po kelių dienų, o po poros savaičių sąskaita buvo pasipildžiusi 2 tūkst. litų.

Po pusantro mėnesio jis viliasi turėsiąs 16 tūkst. litų ir dar kartą primena, kad viskas prasidėjo viso labo nuo 12 litų.

Apeliuoja į sąžiningumą

Viena svarbiausių sėkmės formulių – sąžiningas instrukcijos vykdymas. Toliau kelis kartus kartojama instrukcija ir nurodoma, į kokias sąskaitas reikia pervesti po du litus.

Detaliai aiškinama, kaip ir kokiu greičiu auga sąskaita to, kuris sąžiningai įvykdo visus reikalavimus.

"Iš tiesų tai didelė galimybė daug užsidirbti, nesugaištant laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad tokį šansą praleistumėte. Man pasisekė, pasiseks ir Jums!" – įtikinėja geradarys.

Tačiau laiško gavėjams neatskleidžiama, kuo baigėsi daugybės tokių pat piramidžių istorijos.

Tad, ko gero, vienintelis šiuo metu plintančios piramidės pranašumas – kad svetimą sąskaitą prašoma papildyti palyginti menka suma, todėl ir nuostolis turėtų būti nedidelis.

Tiesa, dar neaišku, ar kas nors nebandys iš įsirašiusiųjų į sąrašą išpešti daugiau duomenų ir jais pasinaudoti.

Sumanytojai – užsienyje

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo biuro viršininkas Tomas Balčius prisiminė daugiau nei prieš dešimtmetį visą Lietuvą apraizgiusią piramidę, kurios šaknys buvo kažkur Vakarų Europoje.

Bene Šveicarijoje registruota įmonė Lietuvoje turėjo savo padalinius.

Tada žmonės siuntė kur kas didesnes sumas, kurios siekė tūkstančius litų ir dolerių.

Pričiupti šią piramidę diegę asmenys teisinosi esantys viso labo tik maži didelės sistemos sraigteliai, visus pelnus siunčiantys į centrą.

Pareigūnas aiškino, kad piramidės sąvokos Baudžiamajame kodekse nėra.

"Tačiau tai yra sukčiavimas. Nes netiesa, kad visi iš šios veikos pasipelnys. Paskutinieji praranda pinigus. Kaltininku tokioje byloje turėtų būti įvardijamas organizatorius, tik įrodyti kaltę labai sunku. Kalbant apie naująsias piramides, galima prognozuoti, kad dėl poros ar 12 litų vargu ar kas skųsis policijai. To organizatoriai ir tikisi. Mes taip pat nepradėsime tyrimo, nes prarasta suma nesiekia minimalaus pragyvenimo lygio", – komentavo T.Balčius.

Siūlė nuolaidų korteles

Pareigūnas prisiminė dar vieną nemažai šalių apėmusią pasipelnymo karštligę per vadinamąją Rusijos krizę.

Tada gana brangiai buvo platinamos nuolaidų kortelės, kuriomis naudotis būtų galima ne vienoje parduotuvėje, o daugybėje prekybos tinklų.

Tuomet tokios kortelės buvo didelė naujiena.

Nuolaidos iš tiesų buvo suteikiamos, bet parduotuvių, kuriose jos galiotų, buvo mažai, o ir tos pačios – menkai lankomos.

Būta pažadų, kad kortelės atsipirks labai greitai, o toliau jų naudotojai augintų pelną. Bet iš tiesų taip neatsitiko.

Policijos departamentas pareigūnams ir dabar teikia žinias apie iš kitų šalių sklindančius naujausius sukčiavimo atvejus.

"Kuo gilesnė krizė, tuo daugiau sukčių", – tikino T.Balčius.

Jau rengia prezentacijas

Šiomis dienomis Klaipėdoje ėmė plisti informacija apie naują netrukus mus pasieksiantį nuolaidų sistemos tinklą, esą plačiai veikiantį Austrijoje, Prancūzijoje, Čekijoje.

Praėjusią savaitę uostamiestyje jau vyko viena šio tinklo, vadinamo "Lyoness" prezentacija.

Porą valandų smalsuoliai klausėsi pasakojimo apie nuolaidų kortelę, kuria bus galima naudotis ne tik skirtinguose prekybos centruose, bet ir mokant už paslaugas, pramogas, degalus bei daugybę kitų dalykų.

Ne vienas prezentacijos svečias ir po ilgos paskaitos vis tiek nesuprato, kaip piramidės principu platinamos kortelės neš pelną ne tik jos turėtojui, bet ir kiekvienam aukščiau jo paties piramidėje stovinčiajam.

Esą platinti korteles turės teisę tik tie išrinktieji, kurie įsigis specialias korteles, kainuosiančias apie 2 tūkst. eurų.

Teigta, jog Klaipėdoje ne vienas jau sumokėjo už tokias korteles, o būrelis norinčiųjų laukia, kada gaus progą tai padaryti. Visi jie tikisi, kad atsidūrę arti piramidės viršūnės, pradės gauti pelną.

Tie, kurie neketina dalyvauti sistemoje kaip jos vystytojai, galės įsigyti gerokai pigesnių kortelių. Pigiausia kainuos apie pusantro šimto eurų.

Ateityje, kai verslas įsibėgės, žadama, kad kortelės bus dalijamos nemokamai.

Žada padėti Lietuvai

"Klaipėdai" pavyko pasikalbėti su Algirdu, kuris tikino esąs šios stebuklingos visiems turtus atnešiančios sistemos platintojas Lietuvoje.

Vyras pasakojo gyvenantis Lenkijoje ir tvirtino, kad šalyje kaimynėje ši sistema sparčiai plinta.

"Mano tikslas – atvesti sistemą į Lietuvą, kad pagerėtų tautiečių buitis. Nes žmonės čia už viską labai daug moka. Šitos sistemos dalyviai, pirkdami prekes ir paslaugas tik jai priklausančiuose centruose, gaus ne tik nuolaidas, bet ir kaups pinigus savo sąskaitose. Kiekvieną antradienį sistemos narys gaus SMS iš Austrijos, kuriame bus nurodyta, kiek per savaitę sukaupė pinigų", – tvirtino Algirdas.

Vyras tikino, kad šaliai pasiekus trečiąjį lygį, naudodamiesi kortele, galėsime, kaip tai esą jau daro čekai, atsiskaityti už dujas, elektrą ir kitas komunalines paslaugas.

Nenori viešumo?

Algirdo teigimu, sistema esanti tokia sudėtinga ir paini, o keliskart už Lietuvą didesnėje Lenkijoje prezentacijas rengti turi teisę tik trys žmonės.

Mat reikalas yra toks subtilus ir sunkiai paaiškinamas, kad negalima leisti apie jį kalbėti tinkamai nepasiruošusiems asmenims.

Vyras prasitarė dar nežinantis, kokie prekybos ir paslaugų centrai dalyvaus šioje sistemoje. Prezentacijos klausytojams aiškinta, kad Lietuva šiai sistemai dar nepasirengusi.

Prašyta ir neskleisti žinių apie "Lyoness". Esą Lietuvos politikai, turintys nemažai pinigų, gali suskubti įsigyti brangiausias korteles ir taip uzurpuoti galimybę pelnytis.

Kol kas apie šią sistemą Lietuvos pareigūnai nėra girdėję, tad ką nors komentuoti jie dar nesiėmė. Vis dėlto jie patarė neskubėti švaistyti pinigų.

Turite senų baldų?

Naujausias lengvatikių medžiotojų pramanas – skelbimai apie superkamus nebereikalingus baldus.

Ne vienas susigundo galimybe atsikratyti nebereikalingų griozdų ir dar užsidirbti pinigų. Tereikia tik pranešti savo banko sąskaitos duomenis.

Klaipėdoje taip į sukčių pinkles įkliuvo ir savo elektroninės bankininkystės duomenis nepažįstamiesiems jau perdavė dešimtys žmonių.

Netrukus jie sužinojo, kad šiais duomenimis pasinaudojo sukčiai ir naivuolių vardu paėmė ne vieną greitąjį kreditą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų