Tarptautiniai mokymai keliose Europos šalyse, praktika Baltijos jūroje plaukiojančiame mokomajame buriniame laive, paskaitos aktualiausiomis laivybos temomis – visa tai gavo tarptautiniame projekte „Generation BALT“ dalyvavęs akademinis jaunimas, studijuojantis jūrinio profilio specialybes. Teorinių ir praktinių žinių kartu su studentais iš Lenkijos, Švedijos, Vokietijos sėmėsi ir jaunuoliai iš Klaipėdos.
„Visas būrys projekto dalyvių mokomuoju buriniu laivu „Zawisza Czarnyat“ iš Gdynios atplaukė į Klaipėdą, kur jiems buvo rengiami pažintiniai vizitai po stambiausias Klaipėdos uosto bendroves, Lietuvos karines jūrų pajėgas, skaitomos paskaitos apie žaliąją laivybą, rengti psichologiniai mokymai. Laivas Klaipėdoje lankėsi du kartus, su mūsų uostamiesčiu susipažino apie pusšimtis projekto dalyvių“ , - pasakojo Roma Stubrienė, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) direktorė. KMTP kartu su Klaipėdos universitetu yra projekto „Generation BALT“ partneriai.
Projektas suteikė galimybę jūrines specialybes studijuojančiam jaunimui pagilinti žinias apie jūrų akvakultūrą, žaliąją laivybą, taršos iš laivų problemas, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą, aplinkos apsaugos reglamentavimą.
„Akademinis jaunimas, universitetuose gauna daug naudingų teorinių žinių, o šis projektas leido su esamomis aktualijomis, problemomis, kurios susijusios su jūriniu sektoriumi, susipažinti labiau iš praktinės pusės. Klaipėda – jūrinis miestas, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti plėtojant jūrinę kultūrą“, – teigė R. Stubrienė.
Tarptautiniai mokymai vyko penkiuose miestuose prie Baltijos jūros: Klaipėdoje, Ščecine ir Gdanske (Lenkija), Kalmare (Švedija), Rostoke (Vokietija). Tarptautinę mokymų programą apvainikavo praktika buriniame laive, plaukiančiame maršrutu Gdanskas-Klaipėda-Kaliningradas-Gdanskas.
Naujausi komentarai